Pomoc Kupovina telefona do 300 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, May 3, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma led je ba da vidis u haustoru kad nestane sruje ili kad komsija klepi "žarulju" :lol:
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A aplikacije (citaj igre) koje bi iskoristavale taj hardver bi svejedno bile djubre. Za sta drugo ti treba "jak" hardver na telefonu, ha?
     
  3. dejson

    dejson Aktivista

    Da moze u pozadini pogurati: forecu, nokia messaging, autolock (third party aplikaciju naravno), a da ne pocne da stuca prilikom otvaranja phonebook-a.
    Naravno da je memorija tu vazna i to je dobro rijeseno kod n95 8GB u odnosu na njenog prethodnika. Duplo vise rama i demand paging. Kolega koji je hard user mi je rekao da nikada nije ostao out of memory na svojoj N95 8GB, dok se meni to na obicnoj N95 cesto desavalo.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To ja sve mogu istovremeno gurati i na 5320 XM (ima isto tako 128 mega rama). Nije to privilegija N95-tice.
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Naravno da mozes ali je tvoj telefon malo mladji od N95 8GB. Koja je medju prvim ja mislim telefonima koji je to mgao fino podnijeti. Vjeruj mi da mi se N95 classic ogadila zbog memory full poruka.

    Vjerovatno postoje i modeli za koje nisam ni znao da mogu to sve podnijeti, komunikatori nokijini i mozda jos neki.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. Poenta je da ti ne treba 600KM za telefon plus neodlazak na more da bi se rijesio "memory full" poruka. :roll:
     
  7. dejson

    dejson Aktivista

    Ko je rekao da mi je to jedini razlog.

    Pa poceli smo ovdje pricati o mraku u haustoru i donositi neke nebulozne zakljucke. Hvala nailsu i drugima koji su mi pomogli da rijesim neke dileme.

    Vrjeme je da se lokne ova tema.

    Hvala
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    :lol:

    ..nadam se da ces biti redovniji clan HWB-a.

    Nema na cemu (ta zahvalnica) ali ja sam se iskreno izgubio u tvojim postovima sta zaista zelis. Tako da nisam dalje komentarisao/davao savjete.
     
  9. dejson

    dejson Aktivista

    Eh evo konacno sam uzeo nov N95 8GB. Iako malo stariji telefon, pokazao se kao najbolje rjesenje za sve moje freakovske i geekovske potrebe. Preporucujem. Nisam probao N85 ili N96 ali sam siguran da i ne zelim, jer je ovo ipak po meni najbolji izvir. Uzeo hakovo i sada radi ko doksa. Radio je i prije hakovanja naravno ali je bio malo stidljiv sto vise nije slucaj.

    Jednostavno "BEST PHONE EVER". Zamjerki jednostavno nema.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka ti je sa srecom.. inace n95 8G je jedan meni od najdrazih telefona.
     
  11. pac

    pac Komšija

    Slide?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Mmmm... ja.. n95 8G je slide telefon..

    ..ne kotnam :?
     
  13. pac

    pac Komšija

    Pitam dali je uzeo u obzir slide kod tog telefona, znam po sebi kad god sam imao neki slican telefon uvijek mi je smetalo kad slide ima lufta.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. cinii se da jedino samsung rjesava taj slide luft. Ovo ostalo se sve rasklapa. Al.. ja sam nasao davno kada sam jos ganjao ovaj fon, zatezanje odnosno ubacivanje recimo sloja izolir trake i slicno koja odradi super posao.

    Inace i mene nervira jos od n80. Klapalo.. skoro pa je za 365 stepeni islo.
     
  15. dejson

    dejson Aktivista

    Pa da vidio sam i ja takav klip na youtube-u, ali mi to uopste nece smetati kada se desi. :) .

    A ovo je dual slide kao sto znate, stoga je jos podlozniji habanju.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nikad nisam bio ljubitelj preklop/slajd telefona. :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ah.. koje ugnjetavanje. Preklop sam zamrzio od motorole v300 a slide od.. motorole z3 i nokiJe n80. Jedino sad opravdavam slide ovih, qwert-nih tastatura kao x1 i slicno.
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    tri moja poznanika imaju n95 i niko nikad nije imao problema sa slajdom... to su šuplje priče za one koji živce liječe na mobitelima pa ih drkaju po čitav dan....
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Moram priznat da klapanje nije veliko kada se stvori kod n95. Valjda zbog jace opruge-šina il cega vec.. al da se desava, na zalost, da. Kao sto rekoh, jedino samsung to najbolje rjesava.

    A ima i toga, od korisnika do korisnika.
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni je najveća zamjerka n95 8gb što nisu stavili xenon flash... poslije obične n95, to je morala biti jedna od stavki za upgrade... da su makar stavili dual led, ali ni to... i n96 su usitničarili sa lošijom kamerom i led blicem...