Pomoc Kupovina telefona do 300 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, May 3, 2009.

  1. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Re: Savjet pri kupovini telefona za damu

    neka vidi samsung E570
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sto se tice N82, uzmi u crnoj boji, ako nista, onda zbog atraktivnijeg izgleda. Rekao si da ti je 300 KM okvirna cijena i da neces ici preko, ali ako mozes jos dodati, N82 ima sve danasnje inovacije u sebi ugradjene. Izdvojimo da nema IC (ako zelis koristiti mobitel kao daljinski upravljac, sto bas nije prakticno, jer IC na mobu ima slab domet), ali zato dobijes Xenon blic sto daje puno bolje fotografije nocu. Ostale funkcije su identicne onima na N95 s tim da N95 kako je vec pomenuto nema Xenon bljeskalicu, a ima IC i N95 je slide izvedba. U svakom slucaju mislim da je ovo optimalan izbor i bolji od N95 i N95 8 GB.

    A za djevojku predlazem i LG Shine. Nije bas nista posebno funkcijama napredan telefon ali zato izgleda dosta usminkano. Ili Samsung U900 Soul.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Al hajd javi gdje nadjes n82 za 300-350KM.
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Ma ima onaj mobymesa za 360 polovnu ali mi se ne uzima od njega. A za 400 se moze ubosti ( polovna naravno ) Znam i ja da su nove skuplje od 300-350. Ali moze se i pricekati malo. Sad ce valjda pred ljeto novi modeli pa ce se ovi spustiti barem malo.
     
  5. dejson

    dejson Aktivista

    Pomoc Kupovina telefona do 600 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

    Pozdrav svima, rekoh da vas opet zamolim za savjet jer ste prvi put zaista bili od pomoci.

    Koristio sam E51 ( premal displej ), N95 ( Savrsen ), N81 8GB fin ali ruzne tipke., N78 ( znao sam da ce me tipke zeznuti )

    Sada opet mijenjam telefon. Ovaj put bih mogao izletiti do 600 KM ( ne izvadih pasos na vrijeme pa mi ostalo sto sam planirao za more )

    Trilemim se izmedju. N95 8 GB ( prvi favorit ), N85 ( tipke su mi malo suhveli) ili N96.

    Koji je blizi N95 8 GB ili joj ipak nema premca.

    Nije ni N95 8GB nesto previse star telefon. Evo malo sam promijenio i zahtjeve, ipak mi je bitna kamera jer ne mogu uvijek nositi aparat sa sobom.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    po meni N96 je fula, prije bih N95 8GB... ali inace ne volim slide telefone.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ako ti je bitna kamera, n82... Ali opet tipke :smt005
    Onda je vjerovatno n95 8g za tebe.
     
  8. dejson

    dejson Aktivista

    Ma ja, vidim i ja da je fula, da su je izbacili tek onako reda radi i naravno iz komercijalnih razloga. Samo sto kontam dati 500 KM pa me jedino malo plasi sto je N95-8GB malo stariji model ( skoro pa dvije godine ). I vrijeme ga polako gazi pa sam mislio da uzmem ipak nesto novije ali sto slicnije ovome. N96 bih i ja izbacio ali me jos malo interesuje N85 jer i nije tako los kako kazu ( jedino tipke (jesam namcor )).
    Znam da je N82 prava zvijer ali mi je zaista premalen display. A ne vjerujem da mi previse treba xenon, iako sam ranije trazio drugacije stvari kod telefona pa na kraju se covjeku i svidi jos pokoja stvarcica kod novijih modela.

    Evo stvarno sam mozgao, gledao trazio, citao, pisao i dobio glavobolju.

    Definitivno sam se odlucio za N95 8GB. Jer zaista nudi sve opcije koje mi trebaju, sto nije ni cudno jer ovaj telefon nudi sve.

    symbianfreak kaze:

    Is this the best smartphone ever made? Yes. You could even drop the 'smart' bit and call it the 'best phone ever made.

    Tako da ne zelim da se dalje preser... i uzet cu njega.

    Hvala svima.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Za te paare neces naci nista bolje od n95 8G. Odnosno mozes birat izmedju n82 i n95 8G. N82 manji displej al nije slide, N95 8G slide ali veci displej.

    Imas jos u igri g810 samsunga sa starijom platformom symbian ali ima 2.6" displej, super kameru, odlicno kuciste.
     
  10. dejson

    dejson Aktivista

    Mislim da ipak nije malo para 600 KM jer ga namjeravam uzeti novog. A ja vec sada mislim da bolji i ne postoji.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma nije on 600KM. Mozes ga nac za 500 max 550KM..
     
  12. dejson

    dejson Aktivista

    E jeb'ga, onda hocu neki koji je 600 da se hvalim okolo, gdje cu reci da sam telefon platio 550 il' ne daj Boze 500 KM.

    Naravno salim se, mukotrpno sam stedio i snalazio se da nakurikam za ovo, jos ispade da necu na more ici i ljepota jedna.

    Ma znam, vidio sam u Handy-ju da je bez PDV-a 550 KM.

    Sada kontam da se nov moze naci za plafon 600. Toliko sam odvojio. Jos samo da ovo vidi neki diler pa mi nece htjeti spustiti cijenu ispod 600 :).

    Vec imam opciju za 530. Nevin potpuno. Pa sam konto preko ebay-a uzeti onu maskicu naku zastitnu, samo ne znam hoce li onda biti jos glomazniji nego sto je sad.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja bih da sam na tvom mjestu uzeo n85... po meni je to najbolji izbor, ako nećeš n82... poslije toga tek n95 8gb.
     
  14. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ima losiju kameru od n95...
     
  15. Talnay

    Talnay Aktivista

    Jesi li razmotrio i WM kao opciju? Posto sada ima dosta mobitela sa tim OS-om, a i izacice hrpa... npr Omnia, moze se naci za 550 KM...
     
  16. dejson

    dejson Aktivista

    Opet vi, ali me necete pokolebati. Admine molim te zakljucaj temu. Na kraju ce me natjerati ne dao Bog da kupim iPhone.

    Znaci sto se tice prednosti

    N958GB ima slijedece prednosti

    Cpu ( ovdje je dual ) iako nije brzi
    Memory ( ima vise interne )
    Display ( 2,8 vs 2,6 )
    3D Hardware Acceleration
    RAM je isti ali ima demand paging
    Geeky je i meni je prelijep, N85 ima malo futuristican dizajn, da ne govorim o zelenoj i crvenoj tipki koju sam imao na N81 8 GB, jednostavno se nisam mogao navici na nju.

    N85

    Dsplay (AOLED) (vjerujem da je bolji i trosi manje energije )
    Manji je malo ( velicina mi ne smeta )
    Noviji je ( nije ni N95 8GB PREVISE STAR, JER SE JOS UVIJEK I OBICNA N95 odlicno drzi sa cijenom )

    Ma N95 8 GB definitivno.

    Ovdje bi se moglo raspredati o jos jednoj stvari. Zasto nam mora biti tesko da se odlucimo za telefon koji zelimo uzeti, bar meni.
    Zasto nokia ( a mogla je ) nije izbacila telefon koji bi bio naslijednik N95 8GB, ali da ima dual cpu na 369, 3d Hardware acceleration, xenon flash, OLED display, 16GB interne memorije, accelerometer i to je to.

    Nesto ovako. Znam da mnogo pametniji ljudi od mene o ovome odlucuju i da je ovo napravljeno namjerno. Mene samo interesuje zasto.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ma mrvicu lošija, ne znam da li bi to golim okom primjetio. 2.8-5,45 (n85) naspram 2.8-5,6 (n95). a n85 ima i dual led blic, jači je u mraku.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    LED u mraku = ništa u mraku.
     
  19. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ništa na udaljenostima većim od metar... do metar - ok.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, veoma često se koristi blic na udaljenosti manjoj od metra. :mrgreen: