Pomoc Kupovina telefona do 300 KM ( Nokia, Symbian, Wlan )

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by dejson, May 3, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne znam, meni nije.
    [​IMG]
     
  2. dejson

    dejson Aktivista

    Nokia E51 VS Nokia N78

    Forbidden je ovako preko linka ali nije forbidden kada se ide preko stranice do njega.

    NEWS:
    Izbacio sam n81 zbog tezine i jos nekih stvari.
    Dilema je ostala na E51 i N78. S jedne strane ono sto je NAILS rekao za E65 istina je, svi kazu da je trom a ova dva finalista imaju isti CPU, a za E51 kazu da je najbrzi mobitel do sada (sto mi jeste izuzetno bitno, ali nije eliminatorni faktor).

    Ovo je interesantno:

    The n78 has a much bigger screen than the e51 so using the phone for anything is great.

    Mogu sebe nazvati manje vise poslovnim korisnikom jer stvarno ovisim o mailovima i office mi je jedna od bitnijih aplikacija, ali dovoljan mi je document viewer koji posjeduju ipak oba telefona.

    I jos jedan link kao referenca buducim forumasima koji budu imali istu dilemu.

    http://www.noeman.org/gsm/nokia/74006-n ... a-n78.html

    Mislim da je dilema rijesena.

    Nisam otkrio toplu vodu ali sam savjetima forumasa i svojim googlanjem ipak odlucio da je N78 telefon koji zelim da imam, iako je na pocetku skoro pa definitivan izbor bio E51.

    Jedino me ovo buni "Symbian OS, S60 rel. 3.2".
    Jel to bolje ili gore od OS-a koji koristi E 51 ??? :oops:
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a što ne bi probao n80?

    inače, ja da imam takvu specifikaciju korištenja koju si ti naveo, moj bi izbor bio e65... probavao sam taj telefon i pravo mi se dopao, prije bih njega ili n78 uzeo nego e51, kojeg sam jedno vrijeme koristio i nije mi se baš dopao, a u isto vrijeme je i dugačak, a ima malen ekran...
     
  4. dejson

    dejson Aktivista

    Ipak je N80 prestar telefon ikoji je zasao u zadnjem kvartalu 2005 godine. Vise od dvije godine kaska za N78. Starija je verzija OS-a a i CPU mu je na 220 MHz. E65 su mi takodjer preporucili kao i E63 ( sto je ruzan ) ili E61. Imam potrebu za poslovnim stvarcicama cesto ali ne bih ipak uzimao telefone sa qwerty tastaturom jer su mi preglomazni. Hvala na savjetu ali ipak moj izbor ostaje N78.

    Skonto sam i sve u vezi sa symbianom i njegovim verziajama.

    Ali hvala u svakom slucaju.
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za N78 sam cuo dosta ruznih prica. Ljudi se zale na njega posto je jako nestabilan u pogledu softvera. Ja mislim da ti je ovo upotpunjen izbor za tvoju okvirnu cijenu, i ovo je pravi nasljednik starog N73 pun novotarija koje nisu nesto ali covjeka usrecuju. Ako se mozes nositi sa povremenim bugovima, uzmi taj telefon, no vjerujem da su to samo djecije bolesti i da ce se novijim verzijama softvera to ispraviti. Ne znam volis li Sony Ericssonovu UIQ seriju, pa ako hoces baci pogled na P1i. Odlikuje se velikim ekranom, i slicnim specifikacijama kao N78, i mozes ga naci za oko 250 KM.
     
  6. dejson

    dejson Aktivista

    Mogu ti reci da sam vec bio korisnik SE telefona i nisam imao problema sa njima. Koliko znam P990 je napravio malu pometnju na trzistu svojom bugovitoscu pa sam nekako izgubio povjerenje u njega. Svakako cu se raspitati prilikom kupovine n78 ( a znam da je u februaru ove godine izasao novi firmware ) u Mobis-u da mi odmah izvrse upgrade firmware na najnoviju verziju jer ako budem imao garanciju i ako nesto zeznu daju mi novi tel koliko znam.
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ma nema sta da zeznes. Nokia odavno ima update firmware-a preko sajta i pc suite-a. Sto se tice bubice, za ocekivati ja svakim operativnim sistemom, ali u principu, ako ga odrzavas i pazis sta, kako i gdje instaliras, nema sta da brines.
     
  8. dejson

    dejson Aktivista

    Savjet pri kupovini telefona za damu

    Eh sada ovako, meni ste zaista bili od koristi i definitivno sam se odlucio za N78. Nista me ne moze pokolebati.
    Medjutim takodjer trebam i za suprugu uzeti jedan fin "zenski" telefon.
    Njoj se pravo svidja L310 cija je cijena do 200 KM koliko sam vidio. E sada moze se ici i najvise do 250 ali ne vjerujem da ce to biti potrebno.
    Naglasak je na izgledu. Znaci nesto fino, profinjeno, elegantno, lagano itd. Ja sam joj preporucio U900 SOUL ali ona zapela za Samsung L310.
    Naravno i ja sam zapeo za E51 ali sam zahvaljujuci vama i naravno u svoju korist promijenio misljenje.
    Pa me interesuje da li neko od vas ima iskustva sa ovim modelom jer sam cuo da i nije neki best buy telefon i da ima nekih mana.
    Te naravno ako mozete da mi preporucite i jos koji pa da malo izvidim.
    Mozda malo muzike da poslusa koju fotku malene da moze nabaciti na telefon, kamera opet nije bitna uopste.

    Hvala unaprijed
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Lol, nema tu bas puno mozganja. Uzmes onaj koji se njoj svidja. Mozes joj prikazati sve dokaze svijeta, ona ce biti najzadovoljnija onim sto je zapikala. :smt003

    Mozes joj predloziti da ode npr na gsmarena.com i malo prosnjuha, koji joj se svidja, ali ti je to, po meni, prevelik rizik :D
    Neka pogleda:
    Sony Ericsson S500
    Sony Ericsson W380
    LG KF350
    Neke motorole na preklop.
     
  10. dejson

    dejson Aktivista

    Ha ha ha haaaaaaaaaaaaaa. Oplakah. I ja sve mislim da je tako, ali eto da ne bude poslije. Moze li i meni to sto moze tebi na telefon.
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Editovao sam post iznad.
    Jos nesto, koji god da kupis, neka bude iznenadjenje :wink: Reci nesto tipa, otiso mi 'dihtung glave' na grafickoj, neam sad para, i za 2 dana joj donesi upakovan i namirisan fon. :smt003
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Po meni je Sony Ericsson W380 puno ljepsi (za zensku populaciju :p) od tog Samsunga
    Ja sam staroj nedavno uzeo i njoj se jako svidio. Kamera nije nesto posebno, po meni je dosta slaba. Dodje i kartica od 512mb (sasvim dovoljno)...
    Mene je malo nervirao onaj Vodafone ali njoj ne smeta pa ne diram nista :D
     
  13. dejson

    dejson Aktivista

    Ma meni je L310 nekakav boje kake pa mi se i ne uzima ali joj se izgleda svidja pravo

    Svidja joj se pravo S500. A i meni je simpatican ali nisam znao ni da postoji.

    Svaka Cast Mobsterc i ostali forumasi
     
  14. Talnay

    Talnay Aktivista

    S500 je pravo fin mob, pravi za zensku populaciju, moja zena i sestra ga imaju, ali mu je zato kamera katastrofa cak i za poneko slikanje, ako to njoj ne smeta, nek ga slobodno uzme. N6300 je puno bolji mob od S500i. Al svako svoje, a i razmisli o Pradi.
     
  15. dejson

    dejson Aktivista

    Ma tako je i bilo. Hoce pa hoce L310. "Al' tu ti ne mogu youtube klipovi kazem joj ja" a zena ce meni "pa mogu na racunaru".
    Hajde de, super pa je tako skromna.
    Elem toliko odluka je pala.

    Dobitna kombinacija: N78 i L310


    Hvala svima.

    Moze LOCK sto se mene tice.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    De dok nisi lock.


    LG KP500, ilitiga "Cookie". Telefon nije skup, pravo je fin sto se izgleda tice, jos ima touchscreen :D Meni ga komsinica kupila neki dan, pa se ja igro malko, jer sve sto ima touchscreen mi je zanimljivo :D

    Pa razmisli i o tome. Ona ga je platila 230KM.

    http://www.gsmarena.com/lg_kp500_cookie-review-312.php

    Mene je pravo prijatno iznenadio.
     
  17. dejson

    dejson Aktivista

    Meni je simpa, poslao sam joj mail pa cemo vidjeti.
     
  18. dejson

    dejson Aktivista

    Samo da dodam da mislim da su prosla vremena kada smo zenama objasnjavali sta je sta. Kad bi svojoj ženi rekao da mi je otišao dihtung glave na grafičkoj mislim da bi mi ponudila da i meni ode dihtung ali na mojoj glavi.
    Samo bi mi rekla "daj ba koga foliraš, haj da si mi rekao da imaš malo stream procesora i da ti treba bolja grafa ili da ti je dosta mainstream-a povjerovala bih ti, ovako ti samo ostaje da malo klokneš novčanik i kakvu mocnu makinu mi zbavis koja ce mi divx bar na 15fps pustati. I ne uzimaj ako nije symbiian 9.2. Al' eto ( sreća ) skromna je pa ne traži kao ja zamjenu za racunar a da ga mogu nositi u džepu. A mislim da ne bih mogao osvojiti njene apetite ako bi odlucila da bude neskromna pa da trazi tel sa žiroskopom, dual cpu-om 3dHW itd... A vjerovali ili ne. Znal bi ona to da trazi samo kada bi htjela, o da znala bi.
     
  19. dejson

    dejson Aktivista

    Uh pa ne rece da ti imas N82. Dobar phone, dobar phone, ako smijem reci
     
  20. dejson

    dejson Aktivista

    Eh zene ko zene. Sta bi mi bez njih. Skinem ja neki HD film i pustim joj na trenutno slabom monitoru CRT 17". I tu ti se moja zena zapita kako bi to izgledalo na 22" monitoru. HA ha ha. A telefon rekoh. I rece da nece telefon, hoce monitor. A posto ona odranije stedi za taj monitor, moje sudjelovanje je suvisno i pogodite sta. Dodijelila mi je dio budzeta namijenjen za kupovinu njenog telefona. Tako da sada razmisljam da ipak uzmem N82 jer koliko sam vidio cini mi se da je ovaj telefon totalni best buy.

    A sve mislim da je vidjela kako balim za N82 kada sam i njega otkrio neki dan pa da je skontala da me velikodusno obraduje.

    A koliko vidim moze se za 350 ili koju marku vise uzeti ovaj phone.

    Mislim Dual ARM 11 332 MHz processor; 3D Graphics HW Accelerator.

    Mislim da cu ipak ovaj uzeti. Hoce'l ko kupiti graficku karticu i dvije gige rama :).