Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. windy

    windy Novi član

    Pozdrav,

    kupio sam procesor 15 4440 Haswell, MBO je Gigabyte ga-b85-hd3 rev2.0 i 4GB Kingston HyperX 1600 memoriju, koju mi graficku preporucujete u cjenovnom randu 150-200KM ne vise, ne planiram OC procesora, nisam puno zahtjevan u pogledu detalja u igri samo neka je igrivo, treba mi nesto sto moze tjerati na medium postavkama BF4 oko nekih 50-60 FPS-ova. Nemojte mi govoriti ispruzi se jos malo je sam se ispruzio i previse do 200KM (i to je previse za moj dzep). Trenutno imam Gigabyte GeForce GT430 sa 1GB 128bit.

    Edit: Napojna 530W
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nema on tih 40KM :D usto, treba normalna i napojna za ovo, s obzirom da 6950 nije tako mal potrosac
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dogovorit cemo se, ljudi smo :) ja sam je imo na 450W chieftecu.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa najbolje što možeš uzet za taj novac je HD 7770.KAd bi se mogao ispružiti još malo bolja bi opcija bila HD7850

    http://www.winwin.ba/graficka-kartica-a ... 89487.html

    Taj procesor je dosta jak i on može pogurat mnogo jaču grafičku,Mislim da bi mu nešto u rangu R9 280 bilo taman.
    Zapamti,prvo se uzima grafička jer je ona uvijek skuplja od procesora.
    Bolje da si uzeo neki i3 i neku bolju grafičku,jer se po meni i ne isplati upgrade sa Gt 430 na HD 7770 jer nećeš dobiti mnogo.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno ovu. Dogovorite se oko cijene kako znate.....ovo je odlicna prilika za obojicu.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    jos ako je blizu Tuzle :D
     
  8. windy

    windy Novi član

    Bez uvrede ali ne trazim polovno cak i da je cijena 100KM.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda nista :)
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Onda ti jaro zadrzi tu GT430 koju imas, jer nista bolje ne mozes naci za te pare, kao sto sam ti ja i rekao ;)
     
  11. windy

    windy Novi član

    Ma nacu ja vec nesto drug ;)
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Nadam se, da hoces drug ;) samo si pogresno postavio pitanje ;) trebao si pitati "koja je graficka najbolja u cjenovnom rangu do 200KM s obzirom da imam GT430". Te FPS-ove izbaci iz price. Za 200KM ces dobiti nekakvu graficku, pa koliko FPS-ova izvuces, s obzirom da si cijenu fixirao. Kao sto kolega rece, to bi bila AMD 7770 (ili ako gdje ubodes 7850 1GB), a s tim zaboravi na 50-60 FPS. Ili trazi graficku s kojom mozes izgurati 50-60 FPS-a (pretpostavljam na 1280 rezi i medium detaljima) a cijenu "otkljucaj" :D
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    KingT, Windy je moj dobar jaran, iz istog grada smo i poznajemo se, ali se nekad ponasa ko dijete i tvrdoglav je (znam da ce se sad i naljutiti na mene). On ti sad ima 200KM i nema marke vise, i hoce ODMAH kupiti graficku karticu, i on ce to uraditi (kao sto je bezveze bacio pare i uradio upgrade sa E4500 na E8400 pa nakon 2mj prodaje sve tuto kompleto), umjesto da saceka sljedecu platu, ili na neki drugi nacin zbavi ostatak para i kupi karticu koja mu se ovdje preporuci i bude miran. Pokusao sam mu objasniti da 200KM i graficka za gaming ne idu u isti kos.
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja evo trazim graficku polovnu do nekih 100-120km...
    Ne igram nista osim nekad sa jaranima PES 2014 i to je to od igara...
    Eh sad imao sam Sapphire ati HD 4850 512mb i tjerala mi je na high PES 2014 u full HD..

    Preporuke novu ili polovnu :)

    Imam AMD Athlon II 3.0 ghz X4
    4 GB ddr3

    Bujrum ima li sta :)
    Evo nekih 10 tak dana trazim ali nemam rijesenja a veci novac mi se ne daje jer ne igram igre ostale...
    Crkla mi je ova radeonka ..
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa nabavi opet HD4850 ili HD4870, pun ih je pik.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima u winwin-u Powercolor R7 250 sa 1GB GDDR5 za 150KM, mislim da za te pare nema bolje.
     
  18. windy

    windy Novi član

    Svidja mi se karta al ce proci mnogo vise dok skupim novce za takvo nesto, znam koje su mi mogucnosti a to je da nemam nikad dovoljno para za ovakve stvari.
     
  19. windy

    windy Novi član

    Ma necu drug, samo znam koje su mi mogucnosti (ipak je tu zena i 2 djece za prehranit) nemam ni 200KM al reko mozda bi mogao skupit, a jesam pogrijesio sa dogradnjom nisam uopste razmisljao o novijim igrama tipa BF4 al ipak nemislim dati bubreg da bi igrao normalno ;) kad budem bolji sa lovom onda cu traziti bolje al takva je situacija da nemogu bolje, jedino kad bi davali graficke na jedno 1024 rate onda bi se nesto moglo :D
     
  20. windy

    windy Novi član