Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    HD7850 je kao i HD7950 kartica sa znacajno spustenim taktovima. Clocka se oko 40% za gpu, nerijetko i 50%. Nema te HD69x0 kartice koja joj je tad ravna.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    onda je u crysis3 ko 280x :D
     
  4. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Pa te 7850 su poskupe, po piku su sve 250+km, tad bi radije ganjao ovu R9 270 sto je KingT predlozio?

    A sta kazu ostali na ovo sto je pionir predlozio, jos je novo. http://www.pik.ba/artikal/15502762/graf ... 2gd5-novo/


    A citam evo ovu temu od pocetka, ima skoro godina nekim linkovima tu, i cudno da sad te modele koje su predlozene davno ne mogu sad nac po tim cijenama nego su dosta vece, eh svasta.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije bas kao 280X jer 280X vec ima visoke taktove, ali jest kao blago clockana HD7950. Naravno, takav overclock trazi dizanje napona i tada treba imati dobar aftermarket hladnjak.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa gdje ces uzet 260X kad za par maraka vise mozes naci R9 270.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ako je tako onda bolja kupnja od 270x :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    270 je ista kartica kao i 270X (samo nesto nizi taktovi), a 270X je na stock taktovima izjednacena sa jednom HD7950 na defaultu. Dok je 260X sporija i od HD7850.

    R9 270 je najbolja kupovina u ovoj klasi kartica. Ima GPU sa 1280 SP, dok HD7850 ima 1024.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Al je i skuplja, 7850 180KM a iste ili bolje performanse, kad se kloka :)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sumnjam da je 180KM, to mozda 1GB verzija ali to je sranje da prostis.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    ....jos u rangu 280X :smt005

    eee dmr koji si ti zafrkant :D :D

    Ides redom, mozda nesto iskrsne, a mozda nesto zrtvovati;
    260X sa 2GB
    7850 1GB ja nebi kupio pored 260X 2GB
    7850 2GB
    R9 270 2GB max sto mozes traziti.
     
  12. Tensai

    Tensai Komšija

    Nema neke razlike između 7850 2GB i 1GB verzije osim u par igri koje jedu memoriju kao što je BF4.
    Doduše viđao sam da su se 2GB modeli po Piku prodavali za 180-200KM.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, cak i 2GB je danas premalo za FullHD. Moderne igre cesto uzmu preko 3GB u FulHD rezoluciji a gotovo uvijek preko 2GB.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Obavezno 2GB, ni megabajta manje. :)
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    U winwinu R9 270 Powercolor TurboDuo 292KM, ako koga interesuje :D
    Mislim da nema nigdje jeftinija nova.
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista



    http://www.winwin.ba/graficka-kartica-a ... 53988.html


    Mozda je to cak i najbolja opcija? Ako uzmemo u obzir da ni polovne po piku nisu jeftinije.
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    opcija je dobra danas, sutra vec mozda i ne bude a mozda bude jos bolja, ko je poslovao s njima zna o cemu pricam :mrgreen:
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni sve uredno bilo, jest da bi bilo dobro zvati ih svako malo jer znaju zaboravit na tebe :D
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    ma jok, kad se naruci uredno sve stigne i stvarno se na to ne mogu zaliti

    moj post se odnosio na cijene koje su im na sajtu, sad su gore, sad su dole, pa zato kazem sutra mozda bude ili bolja ili gora opcija :D
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na mene su bili zaboravili ali u Sa prodavnici. Stiglo do njih u Sa i neko zaboravio poslat za Tz :D A za cijenu najbolje nazvati i provjeriti, pa tek onda naruciti.