Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ama dogovori se dmr-om i uzmi onu 6970 i uzivaj,on ju je kupio novu i mazio i pazio. Ni ja nisam zagovarac polovne robe al kad se kupuje od pouzdane osobe onda je to druga prica.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. windy

    windy Novi član

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    http://www.pik.ba/artikal/12361080/sapphire-r7-260x-2gb-ddr5-oc-version/

    Takodje pogledaj ovu R7 260X kartu koja je 35% brza od HD 7770 i ima 2GB memorije, stara nekoliko dana, vjerovatno ima i garanciju, covjek je prodaje.

    Ako je mozes uzeti za do nekih 190KM (tj ako prodavac pristane na tu cijenu) onda je odlican izbor za te pare, bolji od HD 7770.

    Nova je od 250KM pa na vise.
     
  5. windy

    windy Novi član

  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  7. Pionir

    Pionir Overclocker

  8. windy

    windy Novi član

    Auu svidja mi se ova Gigabyte HD 7850 i ploca je iste marke, napajanje mi je 530W valjda ce biti dovoljno ova graficka trazi 500W samo jos skupit para i eto je :)
    Ovu sto imam graficku isto je Gigabyte i mogu reci da je dobra, ima tih ventilator.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Pazi sad :D, grafika je sigurno nova i postoji sansa da je prodaje neko ko je pokusao rudariti sa njom...

    Sada je diff preko 7 i odustao neko pa prodaje...mislim da je to prava prilika, ako daje garanciju na papiru !

    Polako se raspitaj :wink:

    Gigabyte ima dobre komponente (kondenzatore i sl.), napravljene su da traju :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma PCShooop je manja PC radnja/servis na Vracama u Sarajevu,sanse da je rudario su vrlo male,kupio ja od njeg davno novu HD5870 i crkla za dva dana,ustvari dosla defektna al ja nisam zelio da prihvatim tu istinu jer bas mi se svidjala ta grafa i momak mi bez pola rijeci vratio lovu,samo sto sam se eto morao provozat do Sarajeva.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Eto, jos bolje sada kada si i ti Dino potvrdio :wink:

    Bas kao sto kazes, uvijek postoji rizik, ali grafika je stvarno dobra i moze se izvuci vise "soka" od 975 MHz :D
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zaboravio sam dodati da se dobije i pisana garancija sa pecatom njegove firme samo sto garantni rok ne bude kao u ovim renomiranim radnjama vec 6 mjeseci.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Treba uzeti u obzir da to rade mnoge radnje koje imaju svoj servis, samo se ne oglasavaju.

    Mozda je ova Gigabyte OK kartica, samo malo koristena, malo stariji model Radeona HD7000 u odnosu na R7/9 seriju.

    Ja bi u tom slucaju kontaktirao jos par radnji i raspitao se...evo ovako to izgleda;
    http://www.winwin.ba/racunari-i-kompone ... 89526.html
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Koje marke je to napajanje ?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. windy

    windy Novi član

  16. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Zelim ti srecu s tom napojnom ;) zaista nisam cuo za ovaj brend, i ne nadjoh na stranici nikakvih specifikacija. Kvalitetnija napojna od 500W kosta 100tinjak KM, i dati na CPU i GPU 500KM+, i rizikovati da ti nesto od toga crkne zbog napojne od 45KM nije pametno (a i cpu i GPU ce u BF4 biti maxinalno optereceni i trositi maximum struje). To sto se nije pokvarila ne znaci da daje 500W i moze tjerati iole zahtjevniju konfiguraciju. Posto su kineske napojne 30KM, svako ce dati tih 15KM vise i uzeti tu koja eto ko malo bolje izgleda, a vjerovatno ce je koristiti u nekakvom uredskom PC-u.
     
  17. windy

    windy Novi član

    Znao sam sta ces reci :D

    [​IMG]
    [​IMG]

    Ja podrzajem domace proizvode, jacam nasu ekonomiju :p
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Vas dvojica ste nesto opasno zakrvili :D
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sreca je jedino sto moguca buduca 7850 ne trosi puno struje.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Jos samo da je to istina sto pise, bilo bi extra. Nadam se da jeste :) :) Kad su ove stvari u pitanju, i kad rizikujem velike pare za druge komponente, u tom slucaju ne guram domaci proizvod :D
    ma nismo druze :) keno je moj dobar jaran, i znam da je covjek jedva sabrao nesto para da uzme novu konfu, i pokusavam mu skrenuti paznju da se PC sastavlja tako sto prvo kupis napojnu, i trebala bi da bude kvalitetna, ipak ona "hrani" sve komponente, a znamo kako nekvalitetne napojne sprze dosta skuplje komponente...