Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jest, samo sto kada 970 iskoristi svih 3.5, pocne throttling i stekanje... onda je bolje igrati na manjim teksturama bez stekanja, tako da je bara bara :smt003
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E jest sranje sto moras gledat koliki je VRAM usage, ne bi li slucajno presao 3.5GB. :mrgreen: Ali to ces osjetit svakako u vidu strasnog stekanja.
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa zato i kazem da u tom segmentu nema prednost nad 780ti, a ova druga je ipak brza karta i teoretski se moze vise iskoristiti na 1080p...
    Tek sam malo detaljnije poceo istrazivati o maxwell-u nakon sto je KingT postavio rezultate svoje gtx980 naspram gtx780, i zakljucak bi bio da je neki prosjek razlike gtx980 i 780ti 3-5% u korist 980 kada su obje overklokovane na max (opet prosjek). No to je zapravo bilo i logicno, jer prava next gen razlika ce biti sa 980ti koja ce u sustini imati performanse titan x sa uz manje memorije. Naravno, to ce zavisiti i od novih radeona.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako izlaze nove igre nije brza. Moguce da Nvidia namjerno kroz drivere ne optimizira Kepler kao Maxwell kartice, ko ce znat.
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Koje nove igre, izasla samo gta 5? naravno da se koci kroz par drajvera na pocetku a onda se tiho 'propusti'... jer ne mogu dopustiti da se prica kako su npr 290/x karte bile vise futureproof od 780ti, a ja pricam svakako o srednjem max overclocku svakako, nisam ni tvrdio da je brza na defaultu, tu su negdje.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Poenta je da tih 500MB moze biti presudno kao sto je sada 2GB vs 2,5GB
     
  7. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    400 mozda, ali 500 ne :D
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iznad 1080p, 3gb je prepremalo, mnoge igre popune skoro svih 4gb kod mene, ac unity, dl, cod aw i itd.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Covjek pitao za preporuku a ovdje se pisu recenzije :)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    pitaj Vedu :D
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Poenta je bila sto na 500 pocinje trottling, ali nejse...
    ja sam zapoceo pribavljanje 780ti :smt003
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    ja ipak mislim da na 450 pocinje :D
     
  13. denaga

    denaga Novi član

    Ima 770GTX za 440 maraka. To mi je nekako najrealnije i najpristupacnije trenutno.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Bilo je R9-290 na piku za manje para.
     
  15. denaga

    denaga Novi član

    Razlog sto striktno zelim grafu iz serije GTX jeste zbog Linux drivera. NVIDIA radi cuda sa linux driverima i performanse na GTX550 kod mene su u igrama kao sto su Last Light odlicne. Cak i nenativne igre pod Wine-om se na GTX550 vrte fenomenalno. Posebo one pravljene za OpenGL, ali i DirectX API igrice idu solidno.

    Igram i pod Win-om i pod Linux-om sta got mogu.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zasto se zamarat preko pika, kad ima winwin, da platis 10% vise, ali si siguran 100%, 80% moje konfe je od njih.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    zavisi.. trenutno je u winwinu najjeftinija 970 833KM, nije bas mala razlika naspram 645.
    A gtx770 ti je zapravo gtx680, nekako mi ne ide kupovati novu graficku koja je 3 godine 'stara'...
    Ali ovo je jedna od situacija koju ja ne kontam, kada ima povoljno kupiti graficku, niko nista, sena je morao spustiti 290x na 400 da proda, a kada neko trazi, ima samo na piku po neki blentavim cijenama, tako da ti je moj savjet da se malo strpis, pratis i ubodes neki solidan deal.
    Mislim da je puno bolja opcija 970 za 650 nego 770 za 450
     
  18. denaga

    denaga Novi član

    Problem je nacin placanja, ako bi isao sa karticom na rate novo mogu veci iznost, ali ne mogu novo da iskesiram odmah kod tih famoznih dobavljaca.
    Ako idem polovno mogu 450 maksimalno.

    Da mi je naci 970 na rate za 650 ili trunku vise to bi moglo. Medjutim 970 na rate sve je oko 900KM
     
  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa mozes mini kredit uzeti ja mislim, 10% na 6 mjeseci, onda iskesiras graficku a njima vracas rate :D
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pozdrav ekipi, jedno brzinsko pitanje:

    Bratu otisla graficka pa bi htio da uzme nesto novo, gledamo da uzmemo preko firme znaci mora biti prodavnica (winwin.ba za sada primarni izbor).
    Ne znam tacno cijeli setup ali Asus P7P55D i i5 procesor.

    Koristila bi se za "sve", znaci nije hard-code gejmer ali voli odigrati tenkove, i pokoju simulaciju.

    Budzet je ~400 KM a ~450 KM kao gornja marginala, znaci ako se "proteze" onda se proteze do 450 KM a ne "haj jos malo pa do 600 KM" :D

    Hvala.