Preporuka graficke

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by windy, May 3, 2014.

  1. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    koji sam ja peh.. usao u fc3 da testiram stabilnost prije kupovine nove graficke i srusi se sistem ni nakon pola sata igranja. BSOD. e jebo i procesor i gpu, dotrajalo sto jest jest. procesor izgleda nije stabilan na 3.8Ghz. a sto je najgore prosao intelburn test bez problema. ma hebat ga, najbolje kupit ps4 i rahat.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Moja 7950 isla na 1200\1850 cak i na 1250 za bench i kao takva je prasila gtx680.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje uzeti GTX 950 novu za 300 km nego 270X polovnu za 50km manje, korištenu godinu najmanje. Po performansama su tu negdje ali je znatno manji potrošač a time i hladnija kartica. Ne treba ti neki model sa ekstra hladjenjem.
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Pa nije ni 270X neka bjesna grafa da se nemoze kako treba ohladiti
     
  5. Decerto

    Decerto Komšija

    Ne znam o kakvom hladjenju govoris..kod mene gigabyte windforce verzija,otvoreno kucise metar od mene,a graficka se ne cuje.Kuler radi na 25%,u igrama se digne na 40%,a temp grafe oko 50c u loadu.Ne znam koliko to GTX950 moze bit hladnija od ovoga :D
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma pusti Reventona. Klasicni AMD,WP,i sve non VW mrzac :)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Troši 50W manje (samo jedna 6pin za napajanje), a ima modela i sa pasivnim hladjenjem, windforce je overkill za gtx 960 a kamoli za 950-ku. Toliko o tome, ja govorim da je isplatnije dati još 50km i dobiti novu karticu sa istim ili boljim performansama.
    @ dino u skokovima brate, u skokovima :wink:
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Može li mi neko objasniti ove prodavače iz RS na pik-u. Ako nabavljaju iz Srbije kako to da su jeftiniji nego tamo, predpostavljam tuše robu bez PDV-a? Kako onda opravdaju reklamaciju? I mogu li naručiti direktno iz Srbije na kućnu adresu, da zaobidjem posrednika?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    vidi u winwin.ba, prije su bili povoljni a oni su iz Srbije.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gledao, skuplji nego PIK.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Trebao bih iduce sedmice dobiti GTX 780, EVGA SC ACX model. Koliko se love moze dobiti za istu obzirom da je za moje potrebe overkil, korištena ali potpuno ispravna?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    500KM? Malo ju je vrijeme pregazilo pa ima novijih igara gdje bas posustaje.
     
  13. neurofunk

    neurofunk Novi član

    Da li da uzmem sad r9 290X tri-x za 400 km ili da čekam još par mjeseci na Polaris ?
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kad polaris izađe kod nas će biti napuhane cijene, dok one dođu na svoje ti ćeš se te i zasititi.
     
  15. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Za te pare nema bolje grafičke.
     
  16. subzero

    subzero Novi član

    Pozdrav , riknula mi je graficka pa sam u potrazi za novom . malo sam gledao i imam ih par , Asus R7 370 Strix , ili pak R9 270 ili mozda x varijanta ove ? Koji bi im bili pandani iz zelenog tabora , i ako bi neko mogao pojasnit nomenklaturu nove AMD 300 serije po nekim performansnim omjerima ,i koje bi bile tu negdje sa npr 7850 , 7870, R9 270 ili 270 X .Do tih serija znam otprilike omjere snaga , ova nova 3xx me zbunjuje ?Oko tri glave sam mislio ulozit , svi savjeti i mišljenja dobrodošli .
    Komp je C2Q 9400 na 3.2 GHz , 6GB RAM DDR2 800 I napajanje je TT 550W . HVALA
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Po piku su sad mahom precjenjene grafe. Ako ti ne smeta malo starija grafa, 7950 se može naći za razumnu cijenu. Bilo je donedavno r9 270/x po 250-270 KM, izgleda da su se rasprodale. Ako ti se ne žuri sačekaj malo, izletit će nešto. Od nvidie imaš gtx 960, ali njih nema polovnih. Nvidijine grafe su još precjenjenije na piku. Helem, moj savjet je da ne žuriš, pa naredni mjesec, do mjesec i po da pratiš hoće li šta izletiti. Na tu konfu više od ovoga i nema smisla.
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da priupitam ovdje, u drugoj temi me stručno ignorišete pa možda ovdje nećete :D

    Da li je mjerodavan furmark ako se odradi na 1366*768 ili tako nesto rezoluciji da se provjeri ispravnost grafičke, ili bas mora biti 1080p? Ovo je vezano za stress test.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Mislim da nema bas "pravog" odgovora na tvoje pitanje. Odradi test na rezi monitora i ako se ne grije previse i nema artifakta trebalo bi da je ok.