Preporuka za miš

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Seadboy, Jan 18, 2010.

  1. becke

    becke Aktivista

    Sumnjam da za 76 KM mozes naci bolji mis od MX518.
     
  2. irhadkul

    irhadkul Komšija

    a4 tech xl-750mk ili xl-750bk,inace dio su a4tekove x7 gaming opreme.Mis je relativno jeftin(oko 40 km),a mozete ga naci u jednoj poznatioj prodavnici racunarske opreme u bih(da ne reklamiram,ako vas zanima ima pm).Ko god je imao njihovu opremu,bio je zadovoljan.Ovaj sto ja imam prvi,ide do 3500dpi i izradjen je od veoma kvalitetne plastike u kombinaciji sa gumom,i kad se drzi ne razlikuje se od ostalih skupljih gamerskih miseva.Inace kolege sa drugog informatickog foruma(bu*.hr),dali su mu ocjenu za najboljeg jeftinog gamerskog misa.
    EDIT:prva verzija je za one sa manjom sakom(kao sto sam ja),a druga je standardna,u svakom slucaju probaj da li ti odgovara saci.
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    Lijep mu je izgled ali ja uzimam MX518. Provjeren mis, ne zelim da experimentisem :D

    A zamrzio sam laserke miseve ionako xd
     
  4. irhadkul

    irhadkul Komšija

    opticki je,ne laserski.Vjeruj da je mis top,i sto se tice izrade i preformansi.Tipke programibilne,preformanse dobre.A najbolje od svega je sto nije glomazan(ili je do mene sto imam inace manju saku,pa mi recimo mx prevelik).Neces se pokajati ako kupis a4 tech,a i manje ces iskesirati.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam i ja A4Tech X7 cini mi se 710 i ne mogu da vjerujem da mis od 33km moze biti toliko dobar. Svaka preporuka,kad ga uhvatis rukom ko zenska ........ :D
     
  6. Triforce

    Triforce Aktivista

    MX ti ... prevelik XD? Jarane meni je MX MAL a ovaj ACME je veci od MX-a XD
     
  7. irhadkul

    irhadkul Komšija

    mozda kod mene jest mal,al je zato tanak...sala,ma ne imam manju saku inace(valjda je to zbog proporcije nekih drugih i vaznijih dijelova tijela koji su manji,heeh),pa mi ovaj a4tech bas lijeze u ruku a i kao sto dino rece za 30-40 maraka,nista bolje ne mozes dobiti(osim pola sata "sobe").
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Inteli 1.1, imam ga već 2 god, platio ga tad nekih 50km, sad je jeftiniji vjerovatno, kad se sjebe ovaj, uzimam opet isti, odličan miš.
    U međuvremenu dobio mx1000, ne leži u ruci nikako kao inteli.
     
  9. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ak se dvoumite izmedju Microsofta i Logitecha, slobodno zaobidjite Microsoft, recite apdejt Vam rekao :smt005 mada imaju extra support jer ima i logi
    Salu na stranu ali u zadnjih 4 god imao sam ukupno 4 Microsoftova misa (ne trebam ti vise od toga govoriti)

    Microsoft Inteli Mouse Explorer (istina meni najudobniji mis ikada napravljen jos ga derem na poslu) - 3 komada, tako da sada imam jedan ispravan i non stop mjenjam mikroprekidace u njemu jer imam rezervnih :smt003
    cijena cca 50-70 KM
    Microsoft Sidewinder - kvar nakon nesto vise od godinu
    cijena cca 150 KM
    o tastaturi Microsoft od cca 90 KM necu ni govoriti o spadanju slova, to se ne desava ni na tastaturama od 8 KM, doduse mozda sam samo ja peh ali sam razocaran u njihov HW u zadnje vrijeme

    Sada sam na
    Logitechu G500 - radi druga godina kao sat
    Logitech MX Performance - jos je u prvoj godini ali radi isto kao sat

    Moje misljenje trenutno je
    Logi > Micro
     
  10. edgsi

    edgsi Aktivista

    Nedavo sam kupio Intelli 1.1, platio 44KM. I meni extra lezi u ruci ali scroll wheel mu dosta tandrce prilikom koristenja pa sam ga vratio. Najvise se primjeti navece kad je tisina, prilikom skrolanja kao da zapinje od nesto. Rekose mi da su probali ostale i da svi tako rade tako da su mi ga na kraju zamijenili sa Reaper Edge-om sa kojim sam zasad dosta zadovoljan. Reci mi kako kod tebe radi skrol?
     
  11. Triforce

    Triforce Aktivista

  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Posto sam ponovo poceo igrati na PC Combat Armsa planiram kupiti mis.

    Dvoumim se izmedju RAZER ABYSSUS i MX518, cjenovno su tu negdje pa ako je neko imo iskustva sa ovim razerom volio bih da napise jer je mx518 ispricana prica.

    Mada mi ni ovaj iz Geneleca Miš A4 X-710MK ne izgleda lose a i znam da su ih raja hvalila a duplo su jeftiniji od gore navedenih.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja ti imam taj A4 X-710 samo sto jer kod mene FS a ne MK i samo mogu reci rijeci hvale,nikad bolje potrosene 33 marke :wink:
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Mis je beton.Ne moze bolje biti.(Miš A4 X-710MK)
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Bi li dostavio Genelec samo ovaj mis u Sarajevo? hmmm poslat cu apdejtu poruku.
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne treba ti apdejt,10km ti treba. Dostavljaju gdje zamislis za cenera.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    A ponedeljkom je dostava dzabaluka ;)
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Samo za stalne musterije i za neke iznose za koje mogu dobiti odobrenje sefova ne bas za misa od cca 50 KM, ak se naruci preko 100 KM mogli bi napraviti Ponedeljkom free kada ide nase vozilo, a i to samo za aktivne clanove HWB, a ono za svakoga ko je iz SA free shiping - od toga nema nista nebitno koji je dan. Zbog dobre suradnje HWB i Genelec-a imam obraza traziti free dostavu za clanove HWB "ponekad".
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    A4 tech kupljen u genelecu zajedno sa racunarem sam korsio vise od godinu dana bez ikakvih problema - odlican mis bez daljnjeg za te novce.

    Skoro mi iz US stigao G9x kojeg sam dobio veoma povoljno 70$ i tek sad vidim prave cari misa :D
     
  20. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nemoj me navlaciti.Volim da zivim u iluziji da je ovaj moj dobar(sad stvarno nemam viska para).Heeh