Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Neće osvojiti nagrade za ljepotu, ali ti zvučnici su bolji i funkcionalniji od većine na tržištu.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma sa G2 ćeš se garantovano preporoditi što se tiče rada i brzine. Definitivno bestbuy polovni uređaj trenutno. ;)
     
  3. kAcA

    kAcA Aktivista

    Cime zamijeniti Nexus 4?
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    S G2
     
  5. Esprit

    Esprit Aktivista

    Joj i meni je Nexus 4 postao očajan, dojadio mi je samo tako, ja ne znam ima li smartphonea sa lošijom kamerom, pa i stara Nokia N82 pravi bolje slike.
    Čak i ovaj čisti android više nije nešto čime se Nexus serija izdvaja od drugih telefona, zadnji Nexus da sam kupio, garantujem životom.
    Također se pitam čime ga zamijeniti, razmišljam o G3, uzeo bi telefon preko telekoma pa kontam vrijedi li ga sad uzimati kad je izašao G4, koja li će biti cijena 4-orci kad dođe i da li će to smanjiti cijenu 3-ici, ili će je samo izbaciti iz ponude.
    A sve više razmisljam i o iPhone-u, ko bi rekao :)
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Pasce cijena trici sigurno, a kazu g4 ce biti jeftiniji od s6 sad koliko ne znam
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    I meni je dosadio Nexus, katastrofa. Razocaran sam i Lollipopom, kao da je namjerno napravljeno da na njemu povremeno zastane sto mi se nikad nije desavalo... Kameru necu da komentarisem uopste. A i neki Google-ovi ofirni fazoni kojima te tjeraju na njihove usluge su mi dojadili...
     
  8. Eldorado

    Eldorado Komšija

    I ja evo trazim zamjenu da svoj SGS 5 mijenjam za iphone 5s barem :)

    Najveci problem ce mi biti normalna 4" al barem ne moram se sikirati oko sistema..

    Lolipop necu reci da je los ali 4.4.2 sistem je bio mnogo bolji ako nista drugo barem stabilniji...

    Mislio sam da ce uspjeti skinuti apple ali to se nece desiti barem ne u skorije vrijeme..
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    samo što ga kod nas nema novog ni za lijeka.
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja kad sam se riješio nexusa 5 i poslije probao par drugih modela, skontao sam koliko smeće od mobitela je taj n5.

    dok je bio na kitkatu i moglo se nekako, mada je i tad imao nekih problema. ali sa lolipopom, ono je neviđeno sranje.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta je najbolje uzeti za 400km, 20km gore—dole ne vise, da je android i novo, 5“ ne manje? Moze i u mob. shopovima po gradu.
    I koliko se moze dobiti za galaxy S2, mint stanje bez ikakvog ostecenja?
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    180 KM otprilike za S2.

    A u tom rangu se može naći nešto solidno, ako već ciljaš na novo ne očekuj neki flagship.

    1. Samsung Galaxy S3 Neo, ali to je već prilično star model, tako da ne vjerujem da bi to uzeo, a i manje je od 5", onako sam to naveo. Oko 380 KM.
    Evo još nešto bolje, 2 GB RAM: http://www.olx.ba/artikal/17304485/sams ... -ram-novo/
    2. Motorola Moto G (2014), samo je malo skuplji, po piku vidim da ih ima po 440 KM, dual sim, ja bih to uzeo, ako ti može biti dosta 1 GB RAM, meni je taman, plus imaju stereo zvučnici.
    3. LG G3 S je isto solidan, dobiće i Lollipop, vidim da mu je i cijena oko 370 KM, opet kažem, meni je za moje potrebe taman 1 GB.
    4. Huawei Ascend G7, po meni najbolji deal: http://www.olx.ba/artikal/17313374/huaw ... 399-95-km/
    5. Sony Xperia T2 Ultra, navodno će dobiti Lollipop, ja sam našao jedan za 430 KM, ali vidim da ima i skupljih - http://www.olx.ba/artikal/14962507/sony ... -t2-ultra/
    6. Xiaomi Redmi Note 4G, ako ti takvo nešto odgovara - http://www.olx.ba/artikal/15787011/xiao ... i-note-4g/

    Mislio sam navesti nekih 5 telefona, jer S3 ne spada pod navedene kriterije, ali eto nek se i to nađe kao opcija :D
    Vjerujem da još nešto se može naći, tipa ovih minija (LG G2 mini, S4 mini), kineza s Mediatekom raznih modela, ali ja od tih bježim :D
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo se raspitujem za dvoje starijih ljudi, imaju S2 i S3 i svako malo ih nesto zeza softver, pogotovo na S3 pa hoce da mijenjaju. Bjeze od samsunga :) Bit ce najvjerovatnije ovaj LG ili Huawei, na motoroli je baterija potanka.
    Hvala.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Stavi im custom rom xD
     
  15. black

    black Komšija

    Motorola Moto G ima ekstra bateriju , gura dva dana bez problema.

    S3 ima uzas bateriju nemoj bezveze kupovati , imao sam ga ja a trenutno ima i prijatelj.
    Stock firmware je katastrofa odmah da kazem.

    S400 je mozda dovoljan za one koji slabije koriste telefon. Evo ja imam S400 i 1GB ram-a i sad mi je zao sto nisam uzeo neki polovni S4 ili G2 sa S800.

    Ja sad da kupujem uzeo bih sebi Meizu m1 note za oko 400KM.
    http://www.gsmarena.com/meizu_m1_note-6890.php
     
  16. adsubzero

    adsubzero Komšija

    LG G3 S (Beat) za 370KM, isplati li se uzeti i kakav je telefon, da li se neko susretao s njim?
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    mtk uredjaji su super samo jos da dobije malo bolju podrsku dev.. al bice i to 100% :)
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    M1 Note 2 izlazi za 15-tak dana, a isto bi trebao koštati. Mada s obzirom na cirkus oko narudžbi iz Kine iz Hong Konga takve stvari ne bih uzimao ukoliko ne dolazi iz EU skladišta.
     
  19. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Imas u Kam Connectingu u Merkatoru, Sarajevo S3 Neo za 390 km nov za kes, odlican telefon
     
  20. darsh

    darsh Aktivista

    Pa većina ozbiljnih web shopova i onako šalje singapurskom ili nizozemskom poštom.