Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Covjek je pitao za konkretno ovaj telefon, ne za tvoju "golf dvicu" medju mobitelima. Dosadan si brate. Mrsko mi pisat vise uopste.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    jbg pod alcatel sam mislio kakav im je kvalitet proizvoda, ovog modela koji planiram kupiti po mogucnosti, samo et lose se izrazio i tu nastade belaj

    al uglavnom danas kupljen i evo pokusavam se ponovo uklopiti u android vode kad su apovi u pitanju, polako instaliram sta mi treba pa ce se i to srediti ubrzo, telefon nisam nesto puno testirao al onako na prvu strasno kvalitetno odradjen telefon, od zastajkivanja sam primjetio samo ono o cemu se i pise a to je kad zatvaras sve pokrenute aplikacije odjednom pa animacija nekad na trenutke trzne, ostalo sve tip top

    uglavnom kad sve napravim kako mi pase mogu napisati sta mislim o istom mada selvin je vec sve napisao, nema se sta dodati
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kakva je kamera? Postavi koju sliku ako mognes, djeluje zanimljivo telefon.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    lijep telefon, elegantan ali ja kad sam probao 4.7 incha verziju, meni ono djeluje krhko

    moze biti da je do toga sto ja imam lumiu 1020 :D koja je dosta robusnija rekao bih
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    ne znam ti ja to slikati a da pokazem sve sta kamera moze, imas na gsm areni testne slike gdje mozes provjeriti kvalitet kamere :wink:

    ma plastika ko plastika, krhak ko i svaki drugi samsung, lg i slicni plasticni telefoni, sa lumiom 920/1020 se ne moze porediti najvise zbog specificnog lumiinog dizajna ali vjeruj da i l920 skripi nakon 2 godine koristenja djaba joj sav dizajn i zaobljenost
     
  6. black

    black Komšija

    Uzet cu ipak Lenovo K3 Note , ne dam ni ovim olosima na pik-u pare. 280 prije carine i poreza
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    @anel007, kupio sam ja i onu zastitu, vjeruj da sam bio protiv toga skroz, nisam to nikad nosio. Ali odem u jedan mobile shop i pitam imaju li samo da probam kako stoji. Ima u nekoj sivoj boji (poluprovidno) kao sto je telefon, i ne primjeti se da ima nesto okolo jer je tanak telefon, pa probaj i ti naci. Nema u BHTelecomu to, ne drze nikakvu dodatnu opremu. Mada imas i na ebay-u raznih vrsta zastita ako ti ova obicna ne stima.

    @Pelikan, meni je kamera stvarno solidna, nisam ocekivao ovakve slike. Mogu uploadat neke gdje nema nikakvih osoba :D Blic mu je dosta jak, stalno koristim kao lampu :D
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    Vec sam ja njemu zapikao sta uzeti samo se ceka 1. pa da krene narucivanje, hvala u svakom slucaju
     
  9. black

    black Komšija

    Evo da javim da sam kupio G2 i mogu reci da sam zadovoljan pravo. Vidjet cu kako cu se nositi 16GB prostora ali ostalo je sve super. Root je odmah pao :p i stavio sam CloudyG2 rom na njega.
     
  10. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Samsung Galaxy S6 košta 100 dolara manje, dok je u Velikoj Britaniji cijena spuštena za 60 funti.

    Koliko padaju to je nevjerovatno, definitivno ubuduce izbjegavam Samsung Galaxy modele ne isplati se financijski brzo spada cijena.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pripazi samo na burn in problem inace sa g2, to mu je jedina mana. Na bijeloj podlozi gledaj da nema zutih linija sa strane koje se pojavljuju kada se mobitel zagrije. Ja sam bio prinudjen preci sa g2 na g3 samo zbog tog problema, inace telefon je predobar, display prelijep ne moze se porediti sa samsungom. Meni prakticno nije zastopao mobitel u tih godinu i 8 mjeseci koliko je bio kod mene.
     
  12. black

    black Komšija

    Kupio sam koristen ali ekstra ocuvan bez packe i burn in fleka. Sve ekstra cak i baterija je dobra.
     
  13. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Zna li neko jel dual sim telefoni koji se kupe u bhteleconu dolaze sa oba sim slota zakljucana na njihovu mrezu ili samo jedan?
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Trebalo bi da je samo jedan. Mislim da je neko to vec primjetio ovdje.
     
  15. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Na salteru mi momak kaze svi njihovi telefoni dolaze sa oba slota zakljucana. Momak pored njega kaze da je samo jedan. Na 1444 su im takodje misljenja podijeljena. :lol: Cirkus od firme. Zato bih volio da mi neko kaze iz prve ruke. Konkretno me zanima Lumija 640 dual sim.
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kod mene Lumia 640xl dual, zakljucan je prvi slot, drugi je slobodan. U njemu koristim mtel sluzbenu karticu, radi bez problema.
     
  17. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Iz telecoma Lumija? Prije koliko je kupljena?
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Potvrdjujem ovo iznad, 640xl iz telekoma, samo prvi sim slot je zakljucan. Ovi telefoni su u ponudi nepun mjesec dana, to je valjda odgovor na pitanje kad je kupljen.
     
  19. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Nakon još jednog zvanja njihove podrške, čovjek mi reče 100% da su oba slota zaključana i da on ima kao informacije od korisnika koji kupe dual sim telefone.
    Onda pošaljem mail na [email protected] gdje im fino opisem u cemu je problem i stigne mi odgovor da je samo prvi slot zakljucan, a drugi je otkljucan pod uslovom da je u prvom slotu Bh telecom kartica. Što je i ok i tako i treba da bude.

    Ali nevjerovatno koliko su im neupućeni radnici koji rade baš na šalteru i izdaju aparate. Tehnička podrška da ne pričam. Tuga :|
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo drzim u ruci 640XL kupio zeni. Prvi SIM slot zakljucan, drugi nije zakljucan, ali da bi radio moras imati BHTelecom SIM u prvom slotu. Posto je ona na ERONET-u kupio sam onu Ultru i ubacio je u prvi slot, i u drugom sad ERONET radi bez problema. U opcijama iskljucio SIM1, i samo cu kad istekne cca 4-5 mjeseci iil dopuniti markicu da mi ne ugase ovaj SIM ili kupiti novi da drzi telefon otkljucan.