Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa ništa čudno, i ja sam slao svoju lumiu 1020 zbog kamere, kad sam dobio telefon nazad telefon, piše da je telefon vracen na tvornice postavke i apdejtovan sistem na zadnju verziju, a nije se imalo sta apdejtovati više.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo treba spomenuti kod legit prodavaca kao sto je telekom, servisiranje radi ovlasteni servis ovlastenog distributera odredjenog brenda, distributera od kojeg telekom nabavlja. Mada, telekom snosi odgovornost jer je prodao uredjaj dok kod vecine firmi vlada politika da su oni duzni prodati uredjaj a za servisiranje: "pa nazovi broj sa garancije". A to sto sam ja u Ze a servis za frižider u mostaru, njih boli neka stvar.

    Mada sam imao i pozitivna iskustva sa recimo mitalex-om iz tuzle. Kod njih sam uzeo canonov objektiv ali u slucaju servisiranja, oni snose troskove dostave objektiva na servis u SA, i nazad.

    Na garancije treba posebno obratiti paznju kod online prodavnica jer one u velikoj vecini ne vode nikakvog racuna o servisiranju pa se prije kupovine treba provjeriti ko servisira uredjaj i da li u tvom gradu ima firma koja salje robu na XY servis kao sto se kod nas moze preko TehnoMaxa poslati roba koja treba na CT.
     
  3. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ne znam ili sam ja neki casual user ili sam budala, meni se ove gore nikad stvari nisu desavale od kako sam presao na high end uredjaje i mjenjam telefone redovno.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja sam opet dobio galaxy s3 kao zamjenu za l1020, medjutim kad sam vidio da ukoliko napravis stetu na mobitelju, moras platiti bilo je oko minimalno 700km, jer sam vidio da nije bila mala cifra

    a znate kako je s3 njezan telefon. nisam ga ni harno poceo koristiti, nazad plastika se pocela polako grebati, one sitne, čak sam bio razmisljao da kupim taj poklopac sa strane, da mi ne bi čovjek to naplatio, medjutim morao si se bas zagledati da to uocis i srecom, na kraju sam dobio svoj telefon a s3 sam vratio
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hoće prijatelj mami uzeti fon do 200KM šta uzeti? Neki kinezer?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar nije bolje neki WP, ako nije vjesta s mobitelima.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ne radi ovo sa @AhmeT, tek sad vidih :) Vjerovatno si me oznacio radi Nike Fuelbanda, koji mi je prestao raditi kad sam kupio sijeno jednom :D Vjerovatno ga nisu testirali pri toj aktivnosti.

    Ja sam gledao Jawbone Up 2.0, bilo ga je na piku ispod 100km, ali na kraju nista nista uzeo. Ne cini se los ovaj Mi Band, ima na dx.com, ali mi je poružan, da je jednobojan OK, ali nisu neke pare pa bi se mogao uzeti. Da li si našao šta u međuvremenu?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam baš mami uzeo LG L fino. Super telefončić za te pare ali je android za noobove pegla. Jedina mana telefona su one pozadinske tipke. Ako ne nadjes futrolu koja pali ekran pri otvaranju, zaobidji ga. Ja sam morao praviti custom power dugme da se lakse pali.
     
  9. v33dran

    v33dran Novi član

    Da li je neko u posjedu Alcatel Idol-a 3, verzije sa 5.5" display-om? Kakvi su prvi utisci? Kvalitet? Softver? Moze li neko poredjenje sa recimo sa nekadasnjim (dosta starijim) flagshipom HTC-a, One m7? Ovih dana kupujem vjerovatno ili njega ili Lumiu 640xl, ali znam kakva je Lumia iz prve ruke, interesuje me i ovaj...hvala :)
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ima ga moj jaran. Nije los. Novi im launcher puno ljepsi i bolji od starog. Onak u ruci kvalitetan, display solidan... Onako nije los telefon. Ima bolju kameru primjetno od mog idol x+
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Idol 2 je bio odlican telefon za novce, ovaj moze biti samo bolji. Snapdragon 615, 2GB rama, FHD ekran, 13mp kamera, na papiru je top. Na GSM areni imas review, meni se jedino nesvidja gdje je smjestena kamera, u slucaju da ispadne na taj ugao belaj.
     
  12. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Ljudi Sony Z1, kako uci u recovery mode ili postoji li neka druga opcija da se telefon otkljuca tj resetuje, jaran stavio ovaj AVG anti theft program i kad je nekad kasnije gasio mob poslije mu trazi pasword, a on zaboravio koji je stavio.

    Ima li neka opcija da odradim hard reset jer ocigledno recovery mode nema na ovom mobitelu ili ja ne uspijevam uci u njega?
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ugasi telefon, onda ga upali, kad se pojavi led pink boja ili bilo koja pritisci volume up - down par puta dok se recovery ne pojavi. Volume up down koristis I u recovery gore dole opcije
     
  14. selvin

    selvin Moderator

  15. anel007

    anel007 Komšija

    i ja sam se o njemu raspitivao pa prelistaj malo ovu temu zadnjih 10-tak stranica, uglavnom kupio sam ga i u ovih mjesec dana kako je kod mene nikakvih problema imao nisam, ne mogu ti porediti sa tim htc-om jer ga nisam koristio ali sigurno se neces pokajati ako ga kupis, kad sam ja gledao ponudu bio je telefon sa najboljim omjerom ulozeno-dobijeno (govorim o telefonima na android platvormi) za tu neku ciftu ~500 KM
     
  16. All4AMD

    All4AMD Aktivista


    Ovaj nema tu pink lampicu, u biti nema nikakvu da vidim da se pali, probavao sam to, guglao isto i ne moze, a ovo sa avg mailom, ima mail prikazan, zna on pass maila, ali kako da resetujem preko maila kad mi ne nudi opciju zaboravljena sifra, tj ne mogu upaliti ni net da posaljem kako pise na ovoj AVG stranici.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Nisam vidio ovo, pobjeze post negdje daleko :D Pisao sam ja prije par stranica, ako je ova tema u pitanju. U poredjenju sa One m7 meni je dosta bolji telefon, prvenstveno zbog displaya, sto kvalitete sto velicine, a i kamera mi je bolja. Ne bih ti znao usporediti sa Lumia 640XL jer je nisam koristio, mada sam je i ja cekao ali kasno je dosla u Telecom pa sam uzeo Idol 3 par mjeseci prije. Dobio je update ovih dana, mada meni jos nije stigao, a nije ni Anelu, pricali smo. Uglavnom, nisam se pokajao, a birao sam izmedju HTC 820 i njega. Cak je i ona rotate funkcija, koja zvuci bas glupo, jako korisna :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ja mogu upalit wifi/3g i kad je mob zakljucan, spustim onaj notification bar i ukljucim. Ne znam kakva je situacija sa tim AVG lockom.
     
  19. v33dran

    v33dran Novi član

    Hvala svima, Idol 3 it is :D
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ne ide to tako na Xperijama :D
    Xperije nemaju po defaultu Android stock recovery kao na Samsungu. Dakle, mora se flashati kernel.sin preko Flashtoola koji sadrži recovery image s custom recovery.
    To zahtjeva malo više googlanja.

    Nego, hard reset je moguć na dva načina:

    1. Poklopac za SIM sadrži hard power off button, dakle, gasi se instantno kad ga pritisneš, samo ti treba nešto poput čačkalice, jer je sitan.
    Držiš ga 3-5 sekundi i tel. se ugasi i odradi reset na tvorničke postavke.
    2. Preko custom recoveryja (zahtjeva flashanje modificiranog kernela).