Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nov telefon za 300KM tesko da ce biti aktuelan sto se tice performansi za 3 mjeseca a kamoli za 3 godine.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Pa dobro ali recimo 3gs je vec star telefon, Desire isto tako, a jos pri tome i dobro koristen, u vecini slucajeva. Kod iPhonea je tesko bas ubosti dobar primjerak, a da mu nesto ne fali, sto obicno prodavac ne navede, dok oni posteniji napisu da je ispravan, ali "samo mu je slika bijela" itd.
    Baha je dao odlican primjer. Realnije je cekati Xperiji Ray da padne cijena na 300 KM, pa makar imam solidan, ali nov telefon. Isto tako moze doci u obzir ako je koristen max mjesec dana, kupljen u BH Telecomu i sl. Konkretno sam pitao za Huawei kakvi su ti telefoni, jer imaju zanimljive cijene.
    Sto se tice performansi ne znam bas sad koliko resursa jedu aplikacije tipa web preglednika, a vjerujem da bi stanje sa 256 MB bilo puno prihvatljivije nego na 128 MB (u Nokia WebKit browseru kad mi ucita stranicu od 3 MB mi ispise memory full i zatvori program, sto prilicno nervira).
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, 3gs je star telefon, ali može se naći jako dobro očuvanih.
    Jedino bi možda baterija bila problem, ali i to možda (kolega kupio polovan iphone 3GS prije 2god i dan danas mu može baterija komotno 1dan)
    i da mu je baseband 06.15 (ako ti treba navigacija onda ti neće raditi na ovom bb).

    Ili možda neku nokiu E serije?
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma ne mozes se pouzdati da ce xperia ray pasti na 300km, ja sam skoro prije 10 mjeseci kupio samsung ace za 420km a sad je 380km nov. I to sam ga i tad mogao naci za 400km ali mi se nije dalo cekati.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad daje 300 moze se protegnut jos sto, ali da zna sta uzima. Ray ce dobit ICS update i po meni je bolja investicija od Samsunga, pa cak i od galaxy s-a.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Definitivno, ali bi se naceko da ga ceka da se spusti na 300km.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Izasla je nova serija, ko zna mozda cijena i ofali.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Mozda vani negdje ali kod nas se bas slomise prateci cijene i trendove. :( Primjer ti je moj Ace, koliko je serija i modela izaslo poslje njega, pihhh.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kada izadje Xperia U krajem mjeseca, cijene Ray i Neo V modela ce sigurno ici dole. Sa ICS-om ce oba telefona nadmasiti SGS i Nexus S po performansama. Evo gledam pik.ba radnje, i vec je cijena oko 380KM a bio je prije cca dva mjeseca skoro 5 stoja.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Onaj Neo je solidan telefon, juce sam barato s njim.


    Sent from my iPhone
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja skoro kupio zeni,bjeli,zmaj telefon.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    i meni se ovaj Neo pravo svidja.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    koliko para toliko muzike :)
    ma teško je pratit trendove, moras mobitel mijenjat svake godine da bi mogao normalno koristit sve opcije...
    i ja sam skoro uzeo HTC sensation pa citam sad izasao HTC sense 4.0 koji naravno moj HTC sensation ne moze podržavati :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zar nije dobio update za ICS, pa valjda uz njega dodje i Sense 4?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    da update sam uradio na ICS 4.0.3 verzija al HTC sense mi je na 3.6..
    cini mi se da je sad ovaj najnoviji HTC one ima HTC sense 4.0 na ICS
     
  16. kAcA

    kAcA Aktivista

    Isplati li se sada uzimati Xperia X10? Mijenjo bih za moj GT540
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Razlika izmedju ta dva jeste velika, ali bolje je da uzmes Ray ili Neo V.
     
  18. kAcA

    kAcA Aktivista

    Hvala Neo. Shvatam da je Ray bolji izbor ali ovo je bas dobra ponuda, odgovara mi zbog zamjene jer moram doplatiti nesto malo.
    A poslije je lakse sa X10 preci na Ray :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    X10 je odlican fon. Jedina velika mana je nedostatak ram-a, ali ce sa tog Optimusa razlika biti i vise nego primjetna.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pitanjce od mene. Prijatelj ima budzet do 400km, za mobitel (nov ili polovan, nije bitno), pa bi da kupi nesto fino. Trebalo bi mu relativno dosta memorije, ne manje od 8GB, po mogucnosti velik i fin display, te je otprilike to. Ja nisam bas u tim vodama u zadnjim mjesecima, ne znam sta ima kod nas niti sta je best buy do tih para pa ako mogu neke preporuke bio bih zahvalan.