Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Pa ne znam drug, tu su negdje specifikacijama ali izrada telefona se ne moze porediti, tu HTC ga kida u svakom mogucem segmentu. Evo i kolega preporuci HTC One, jos noviji. S obzirom da je izaso S3 ne znam koliko je pametno davati oko 700 km za nov S2. Ali opet, probaj pronaci radnju u kojoj ce ti dati da pogledas sve telefone u otprilike istoj kategoriji/klasi i sam donesi odluku, ipak ces ga ti nosati. :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    One s je dalejo najbolji od nabrojanih, ali vjerovatno najskuplji.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima galaxy nexus, nek uzme njega i bez brige je

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Galaxy Nexus za 600KM je najbolji izbor. Dobice jos sigurno dvije velike Android nadogradnje, sto nije slucaj sa ostalim fonovima.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stvarno ne znam,sviđao mi se oblik i dizajn Galaxy S,sada i Galaxy S2,nešto mi se sviđaju takvi oblici,Galaxy S3 mi se nimalo ne sviđa,najviše mi se sviđa S2,ali sada ne znam koliku ulogu ima to zbog nadogradnje tog softwera jer nemam blage veze o tome..

    dovoljno je pogledati moj sadašnji mobitel 8) :

    [​IMG]
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja trenutno imam ovaj, i mogu reci da mi je bolji od dosadasnjih Android fonova koje sam imao:

    [​IMG]
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Brzo si se rijesio WP7. :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fin OS, ali aplikacija nigdje. Plus sto je Zune softver i sistem updateovanja djubre. :D
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Kakva je razlika između Galaxy S2 i Galaxy S2 LTE,vidim razlika u 65km pa pitam :)

    Vidim ima i neka mala razlika u design-u,opet ide na "jajasti oblik" :smt102
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gsm arena pa uporedi :D

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Po statistici vidim da je Samsung Galaxy S2 HD LTE bolji od obične verzije,a ima i lijep oblik pravoo.Šta vi mislite o njemu ? Ima li ga kod nas ? Cijena ? :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ništa onda :lol: ,najvjerovatnije ću onda ići na S2 :)
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    neka ti je sa srećom, mada ti je bolje da ides na Nexus, al tvoj izbor :)
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam uzeo nedavno SGS2 ... nisam se sekunde pokajao :) Tako da ti je to odlican izbor za taj novac imho :)
     
  16. extibo

    extibo Komšija

    Nexus modeli su superiorniji po pitanju nadogradnji, jer ces 100% prvi dobiti oficijelni update, i nakon toga slijede doradjeniji custom ROM-ovi.

    S2 je odlican. Koristim od augusta prosle godine, ali moj sljedeci mobitel definitivno nece biti Samsung zbog nefer poteza u vezi JB i izuzetno losih stock ROM-ova, posebno ovog zadnjeg - ICS. Jedino sto me zanima je da li ce iko uspjeti napraviti bolji ekran od Samsungovog SAMOLED-a u ovoj ili sljedecoj generaciji.
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije ni AMOLED neka sreca s obzirom kako je losa Samsungova kontrola kvalitete. Svaki drugi ekran je defektan na neki nacin.
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sto se tice stock romova moram reci da su fula stroga... Custom romovi su sasvim druga prica... Najbolja stvar sto sam uradio na svom telefonu je root + cm9.

    Sent from my GT-I9100G
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Bilo je vecih problema sa Note-om koliko sam mogao procitati, zar je bilo jos takvih slucajeva?
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Od svih AMOLED telefona, jedino prvi Galaxy S i Nokia N8 imaju najmanje problema. SGS2, Galaxy Nexus i pogotovo Note imaju svakakvih problema - tamne mrlje, "prljav" ekran, iznenadne promjene temperature boja, banding, zelene/roze fleke i sl. Vidjecemo koliko je to ispravljeno u SGS3.