Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nije gospodin,daleko je od toga...trebale mu brzo pare,vjerovatno zbog kladare ili nesto...a i telefon je dobio u kompenzaciju

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mi A3 takodjer pogledaj

    Sent from my Mi A3 using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    zavrsio sam ovo poprilicno mi se zurilo da to ide prije praznika, letimicno sam pogledao rew 9, generalno ne moze biti lose, jos lokalni shop radi duguo garancija nije upitna ok cijena
     
  4. exchanged life

    exchanged life Aktivista

    ;)
     
    Last edited: Aug 22, 2020
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Poranio ti jutros :D Trazis preporuku za telefon do 200KM 2021 god... Vec sada imas Redmi 9a koji je 200KM, a 2021 ce biti 10a i 11a :).
    Usput, mati mi koristi ZTE Blade A7 kupljen u telecomu preko MojaTV Net paketa, izasao oko 120KM, sluzi je dobro, ne steka i ne zeza.
     
    Last edited: Aug 21, 2020
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Telefon se trazi 5-7 dana prije kupovine,malo ponudu pregledas i kupis a ne pola godine unaprijed i to za neki ulazni telefon do 200 KM
    Nepotrebno i odgovarati na ovakve postove.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Stvarno smijesno, ko zna sta ce sve izaci do tada i kako ce se cijene mijenjati
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Ja sam otprilike i nanijetio neki xiaomi(čitao dosta pozitive o njima a nisam imao tih uređaja u rukama) samo je bilo pitanje koji ,trebao je da ide kao poklon i tako.Uglavnom jako solidan telefon.

    Sad sam ja u dilemi samsung note 20 vs s20+ inače sam korisnik nota i olovke godinama. Ovaj obični note mi je podbacio plastika iza, ekran slabi pa se dvoumim s20+ ostalo mi je tu negdje...
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Jucer bas gledam review obicnog notea i osim chipseta,oslabljen je u svim segmentima i ne vrijedi trazenih para...tako zakljuci onaj marques ili kako vec na youtube
    Kaze da ni sam samsung nije siguran u koji bi ga segment utrpao ali kaze da ne vrijedi trazenih 1000 dolara u US

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  10. Almir

    Almir Komšija

    Odgledao sam i ja taj video, na neki način mogu da prežalim i plastic back ,jel ide to u neku zaštitu pa mi onda i nema pretjerano smisla ali bro ipak je ovo premium, displey je minus u odnosu na s20+, a navikao sam se i na olovku.

    Nadam se da će biti još rew na ovu temu..preko vikenda da pregledam i sl sedmice kaparišem.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa telefon ono u neku ruku i nema mana...fazon je samo sto je preskup za ono sto nudi.Mozda bi kao jedinu manu ja naveo display od 60 Hz ali to opet mozda i nije mana,jer mnogi opet vrate na 60 Hz i kada imaju 90 ili 120 ,jer trosi bateriju

    Ako mene pitas,od kako koristim telefone sa vecim baterijama...sve se moze nekako provutati ali da moram puniti telefon kroz par sati SOTa...to tesko

    Ne znam...ja ne volim samsung telefone,kada god ih uzmem u ruke i koristim,bilo one jeftinije ili s seriju,zapitam se sta je to ljudima toliko dobro da daju tolike pare za te telefone

    Meni sada da das bilo koji samsung pored ovog redmi note 8 pro,ne bi ga uzeo da koristim

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Za pare koje traze je bas losa kupovina
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    ok, open sam nisam konzerva slusam preporuke
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Samo hocu reci puno su ga osakatili u odnosu na Note 20 Ultra, a sigurno iz razloga kako bi Ultra za 1300 dolara djelovao kao bolja kupovina.

    Jel ti puno dati za Note 20 1000 dolara? Ako nije, onda mozda nije ni 1300 za Ultra? Koji ti je limit i sta trazis od telefona? Rece hoces olovku, onda nemas drugu opciju nego Note, ali mozda bolje onda Note 10+ od prosle godine nego Note 20?
    Sad vidim Note 10 ima samo 60Hz, nista batali to.
     
    Last edited: Aug 27, 2020
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sta bi mi preporucili/savjetovali kao dugogodisnjem flagship android korisniku po pitanju prelaska na ios.

    Imam mate10pro vec treca godina i to je ubjedljivo najbolji telefon kojeg sam imao. Jos uvijek nije za penzije al polako valja smišljati cime ga zamjeniti. Bilo sta bolje od samsunga ima zakrivljeni ekran a i noviji huawei nema google apps. Tako da mi to nije opcija.

    Mota mi se po glavi da probam iphone al opet sam nekako sumnjičav kako ce mi to leć poslije androida.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uskoro izlazi Pixel 5 pa vidi hoce li ti odgovarati.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja se nisam mogao prešaltati na iOS. Uzeo službeni vratio ga poslije dva dana. Jednostavno mi nije legao. Nema smart dial, meni subjektivno glup settings menu (u njemu podešava opcije kamere, Mail account i sve što mi je logično da podešava ih tih nekih aplikacija) home screen mi je glup što ne možeš slagati ikone kako hoćeš (npr donji Red staviš one koje češće koristiš a gore one koje rjeđe ali opet zatrebaju) i tako još nekih stvari koje su meni subjektivno smetale i nervirale me.

    I neću da snimam app za smart dial :) hoću "just works" expirience, ali neću da bude to samo, jedino I tačno kako je apple to zamislio...

    A iskreno kad ja budem mijenjao opet tel sve su prilike da ću na neki Samsung ići... S20 vjerovatno obični.. Vidjet ćemo.

    Sent from my Huawei P30
     
    EL NINO CFC likes this.
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    S10E telefon za tebe
    Kakva iOS..
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Baterija kanta, plus bixpy o tona smeća instaliranog.
    Ja čekam pixel, sve što gledam bezveze mi a cijene masTne.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jako slicno iskustvo, koristio iphone 8 nekih 6 mjeseci, u medjuvremenu sestri se pokvari telefon i njoj dao svoju nokiju 7 plus. iPhone mi dosadi odnosno iOS, stari uzeo redmi note 9s i ja uzmem od njega XIaomi Mi A1 i vratim se na android, svoj na svome.

    Iduce godine cu gledati onda da se ponovim, nije mi zurba, hocu da vidim ove telefone sa 90hz+, ali da imaju bolju bateriju.

    iPhone 8 mi je bio taman radi velicine, bas lijepo lezi u ruci, no recimo sta me je iritiralo jeste iOS tastara, nije zbog velicine, nije mi problem koristiti manji telefon, ali nekako layout od iOSa mi nikako nije odgovarao, no našao sam fix koristeci Gboard :D