Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Uf da hoce izbaciti Mi 10 Ultra za ostatak svijeta
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Telefoncina ipo u svim segmentima


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    Nisam našao neku komparaciju na s20+ koliko više troši bateriju 60 vs 120, vidim svi kao profuraju i vrate se na 60 ili sam ja takav utisak stekao?
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa na kraju krajeva,svima je najbitnije da baterija sto duze traje ...

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    -
     
    Last edited: Aug 30, 2020
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Uzme kineza i poredi ga sa iPhone... Da je kako platiti 5 puta manje, a imati fluidno iskustvo kao na flagshipu.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    -
     
    Last edited: Aug 30, 2020
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ko je to ovde poredio kineza sa iphoneom i cijenu ?
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Reznor, obrisao komentar.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Obrni okreni i ja zavrsih na Samsungu. Nisam ni znao da nova serija nema edge ekran, tako da ono sto me je najvise smetalo više nije problem.

    Telefon leti,osjeti se priličan upgrade u odnosu na mate10pro,u galeriji ima 25-30gb slika i lwti keoz njih od prve do zadnje kao i da ih je 20-30kom a ne 20-30gb.

    120hz sam isprobao i to je posebna priča. Kad vrtim facebook ili Tapatalk to klizi kao podmazano.

    E sad kako ce se baterija pokazat poslije mate10pro, tesko da će mu moć parirati u tom polju.

    Sent from my S20+ using Tapatalk
     
    forzamilan, zippoo, Haker and 2 others like this.
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kakav je ovaj s20 fe 5g? Kontam uzet jači paket sa više Giga a sa ovim samsungom 10ak eur mjesečno više košta. Vidim snapdragon 865 i 4500mAh baterija valjda može dan izdurati?
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moze...ne izgleda lose taj s20 fe
    A SD ne guta bateriju kao exinos

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Gledao sam i ja taj kad sam vec kupio s20+ ,i meni se ucinio kao odlican medjutim kasnije sam vidio da i njih ima sa exinos chipovima. Mozda je kriva informacija bila a mozda i ima. Tako da bi trebao dobro provjeriti jel bas SD ili Exinos.

    Recimo S10 lite koji je sa SD855 ima battery life 120 i nesto sati na gsmareni testu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pozdrav raja,

    treba mi pomoc, zelim mami uzeti novi fon. Totalni simple user, poruke, pozivi, viber, malo citanja vijesti po stranicama i sporadicni ulazak na fb.

    Treba mi nesto za sto lakse koristenje, bez problema, da ih nema i da moze koristiti telefon rahat par godina.

    Gledao sam Xiaomi Redmi Note 8T 4/64, je li on najbolja varijanta?

    Tu je i noviji Redmi 9 3/64 sa istom cijenom, ali je veci od ovog 8T koji je ionako velik sam od sebe pa kontam da bi to bas bilo pretjerivanje sa velicinom.

    Ova dva su do 300KM, novi naravno, i to je ta neka granica.

    Misljenja?
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ako ce duze koristiti,gledaj da ima vise rama
    note 8 sam koristio i sasvim solidan telefon a vjerujem da i note 9 nije los ali mislim da je note 8t bolji
    razlika izmedju note 8 i note 8t je da T nema led notifikacijsko svjetlo a ima NFC a note 8 ima led notifikaciju ali nema NFC
    ja imam na prodaju nov,nekoristen samsung a41 sa 2 godine garancije ali ti je stoju preko budzeta,tako da otpada
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Između ta dva ja bih išao na 8t, prednost snapdragon, nijansu manji, više rama...

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ici cu onda na 8T vjerovatno, jednostavno Samsungu sekunde ne vjerujem u ovom cjenovnom rangu, par clanova porodice su imali J3, J5 i slicne modele, nije to to, uvijek cu prije ici na Xiaomi, posljednji Samsung koji sam imao i bio prezadovoljan je bio S2 ali to je svakako tada bio visa klasa.

    Evo dvije pune godine koristim P20 Pro, mobitel radi identicno kao i prvog dana, ni najmanjeg nikad problema, a dobro se koristi.

    Hvala na pomoci!

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Qler and dams82 like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Nedavno na gearbestu bio Poco M3 za 130 dolara
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mogu a da ne uletim na komentar od tom p20pro. U istoj sam situaciji bio. Ja koristio mate10pro, manje vise ista stvar. Ja sam i duze gurao skoro 3 godine. Pa kupim s20+ suze mi krenule od razocarenja,zamjenim za iphone 11 pro max. Malo bolja situacija nego sa samsungom al i dalje patim za tim iskustvom kojeg sam imao sa mate10pro. Stabilnost i brzina kao i iOS a funkcionalnost androida. Ekren kao i kod samsunga a kamera bolja za klasu. Baterija kao na midrange xiaomiu. Pokupio najbolje od svih.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma ne bih ga mijenjao nema teorije, u zivotu nisam vise fasciniran telefonom bio kao sa njim.

    Drug ima 3god P20 obicni, ista iskustva. Evo razmislja da zaganja P30 Pro kao sljedeci.

    Samsung cisto sumnjam da bih uzeo vise, a od Iphonea jedino mirisem 12 Mini.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk