Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa nisu dzaba te dodatne kamere, obicno bude 2x opticki zoom i wide angle camera sto su jako zgodne opcije i obje cesto koristim. Ali covjek je prvo odlucio sta ce kupiti, pa onda pitao.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Problem je sto Xiaomi ima preko 10 (ako ne i 15) modela u nekih 150-250 ili 300 EUR, ja sam probao to ispratit al nema sanse. Jednostavno sam odustao, telefon sam morao kupit danas ili sutra.

    Evo kamera od Note 10 Pro:

    Rear camera: Wide (main): 108 MP, f/1.8, 25mm, 1/1.52", 0.7µm, PDAF; Ultrawide angle: 8 MP, f/2.2, 118˚, 1/4.0", 1.12µm; Macro: 5 MP, f/2.4; Depth: 2 MP, f/2.4.

    Znaci sve osim glavne su govno. Glavna nema OIS.

    A citat iz gsmarena review-a:

    https://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_10_pro_(max)-review-2232p6.php

    The low-light camera quality is mediocre.
    No Night Mode for ultrawide camera.
    EIS works only on 1080p resolution.

    Glavno da je “108MP”.

    Pitao sam ovdje jer znam da Xiaomi ima najbolje specifikacije za cjenovni rang koji sam gledao, al niko mi nije znao reci kako te kamere stoje u odnosu na Pixel 3a za kojeg znam da ima dobru kameru.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    GCam.
    Opet... GCam. :D

    Toliko vazno? Mozda ce update-om ubaciti, a mozda je vec i ubaceno. To je full telefon sa impresivnim odnosom dobijenog i ulozenog. Kakav Pixel 3A ili iPhone...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možda kada gledaš specifikacije na papiru. Ja još nisam naletio na taj gcam da radi kako treba ili ga nije zajebancija instalirati.
    U tome je fazon, jebo telefon ako nema software

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni Pixel ima jedino smisla za development zbog long term software updates, jer ovi Android One telefoni se nisu bas nesto time proslavili. A za ostale stvari, radije bih uzeo nesto drugo.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene je Redmi Note 10 Pro i kamera je pravo dobra, 108MP je Samsungov senzor, kao i amoled ekran isto Samsung, baterija dva dana lagano, 33W punjenje itd. Imas dosta testova u poredjenju sa A52. A ti neki detalji za nocno snimanje, ni jedan telefon u srednjem segmentu od 200-300 eura nije savrsen u tome. Za to imas flagship modele.
     
    Last edited: Jun 28, 2021
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fazon i jest sto Pixel 3a ima kameru kao flagship modeli, barem sto se main kamere tice. (Zapravo je navodno Googleov 2x zoom dobar kao i neke "specijalne" zoom kamere).

    Jedna dobra stvar je sto Pixeli i dalje imaju neogranicen upload slika, doduse u optimized kvalitetu, mislio sam da su svima ukinuli to.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Neka preporuka max do 400KM. Preferirao bih Samsung ali ne znam kakvi su ostali brendovi (nista kinez).

    Najbitnija mi je trenutno stvar proxy senzor a ne ultrasound. I da citac otiska nije na ekranu. Ostalo mi je nebitno. Uzeo telefoni bez kamere ako treba.

    A41 mi je trenutno favorit ali mu je citac na ekranu i bilo bi cool naci onaj sa 8GB rama.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel gledas nov ili polovan telefon?
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    E ovaj Z Flip mi je trenutno najbolji telefon na trzistu :D nevjerovatno kako mi se svidja.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja sam probao fold 2. Ne mogu zamisliti da ima neko ko bi dao toliko lovu za to.
    Taj flip je kul radi form factora ali kao telefon srednja žalost

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni je fold puno bolja stvar od flipa. Ne moras rasklapati svaki put telefon da bi ga mogao koristiti, a opet folda kad rasklopis imas dosta veci screen, zavalis seni uzivas u netflixu, youtubeu, browsanju.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije još to kako treba. Kada je sklopljen imaš bilju u dzepu veću od već prevelikih telefona, kada rasklopiš i nije neki ekran za filma.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma flip mjera. Vala mi je pun k....ufer :D ovih cigli. Zajebao sam se sto sam uzeo Ultra, trebao sam S21 obicni uzeti, isto bi mi bilo samo laksi zivot...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Novo. Ne daje mi se trenutno puno para tako da znam da je izbor siromašan u tom cjenovnom rangu. Mislim, note 10 lite sam uzeo u januaru i sad opet da izvalim puno para, ne mogu iz principa. Ako ništa ne nadjem imam stari J6 samo mu je digitajzer tragedija.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Zašto ne Kineza? Za te novce je teško kupiti nov Samsung koji će te poslužiti... Ako nećeš šaomi zašto ne Realme npr? Priča se da imaju bolji software od šaomija...

    Sent from my A52 using Tapatalk
     
  17. Decerto

    Decerto Komšija

    Uzeo Poco M3 https://www.gsmarena.com/xiaomi_poco_m3-10599.php jucer,jer je bio na nekom dealu i izasao me oko 120$. Nakon updatea na zadnji MIUI,stvarno sam impresioniran telefonom u ovom cijenovnom rangu. Fluidnost sistema,stereo zvucnici,display,velicina ekrana,itd..jedina mana mu je kamera koja nema stabilizaciju niti 60 fps podrsku (samo 1080p30fps),ali to mi nije ni bitno jer kameru toliko i ne koristim. Ima 3.5 mm jack,ogromnu bateriju,IR blaster,itd itd (ima link iznad :D ) . Preporuke za bilo koga ko trazi jeftin telefon,a kamera sa stabilizacijom i 60 fpsa mu nije bitna.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma ja. Možda ću se morati više pružiti i ako nisam zahtjevan pa mi se zato ne daju velike pare. Ali mi se ne eksperimentiše. Samsung, Sony, LG ili gogle. Ali u realnosti je izbor spao samo na samsung ili xiaomi. Onaj ko hoće skuplje uzme iPhone i to je to. Nisam bez telefona. Pored j6 imam i a40 koji mi he taman ali je baterija slaba out of the box.
     
  19. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    A ti si bas dobio felerican model...

    Zena nedavno uzela Redmi Note 10 Pro, koji je cini mi se savrsen spoj Mi Note 10 Lite i Redmi Note 9 Pro:

    AMOLED kao na 10 Lite, i to sad 120 Hz i bolji brightness
    Kamera je tu, malo bolja nego na ova dva
    Fingerprint senzor sa strane kao na RN 9 Pro
    Ekran nije edge (meni je to bolje)
    Pravi proximiti senzor kao na RN 9 Pro
    Brzi storage nego na oba
    Stereo zvucnici.
    Djelimicno waterproof, ono, splashproof.

    Po meni trenutno best buy smartfon za cijenu koja je.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  20. DSA

    DSA Aktivista

    Za kolko se sad love uzme redmi note 10 pro? Moze li za 500?