Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa po ovoj release cijeni 20E je skuplji na release-u. Dovoljno da kod nas bude 100KM skuplji.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Modeli a53 i a73 su im sada glavni modeli,kao nekada kada je to bila S serija.
    Evo za A53 ce ici 4 velike nadogradnje androida.

    Sto se exinosa tice,ako budu performanse dobre i baterija dobra,nebitno je sta je ispod haube,jos ako cijena bude niza,biti ce opet bestseller
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma



    Može se reći da je malu upgrade u odnosu na prošli model, čisto da se izbaci novi jer je vakat.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma da,
    Prepakovani A52s a smijali se Xiaomiju,sto prepakuje modele :D
    Ovo je cak mozda i downgrade,obzirom da je procesor Exynos ali treba vidjeti benchmark...na gsm areni nema rezultata uopste.
    Jedino su bateriju povecali sa 4500 na 5000 mAh.

    Ostalo je sve isto bukvalno...kamere identicne
     
  7. dams82

    dams82 Komšija

    Pa toliko su a52 seriju napakovali nakon a51 koji je bio prosječan da sad nemaju šta unaprijediti na a53. Nego eto vakat da se izbaci novi model, gledam komentare ispod ovog videa, kažu nek je baš izašao da padne cijena A52s pa da njega kupe

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sto je najgore,nece pasti cijena ,barem kod nas u BiH...A50 serija bas drzi cijenu...a obzirom da ce A53 biti skuplji duplo a identican modelu A52s,onda ce svi njega i dalje kupovati...cak je moguc i rast cijene na piku :D
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Nisu ovi kod nas, stranci naravno. A ne bi smio biti toliko skup A53, 10-15% možda od A52s...

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Dobro je nekad i ne platiti za nesto, naberu se te pretplate :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Nije preporuka za telefon, vec pozitivno iskustvo sa pacomobyjem: nakon 10 mjeseci koristenja telefona, sestrin Xiaomi se samo ugasio i umro. Odnio sam ga na servis, nakon nekoliko dana mi javili da dodjem u radnju da preuzmem drugi telefon jer onom pomoci nema. Uz odredjenu doplatu (nisu imali isti model, pa su ponudili slican telefon bez doplate, ili bolji uz doplatu) je sestra dobila novi, bolji telefon uz novu 12 mjeseci garanciju.
     
    EL NINO CFC, kvaju, Haker and 4 others like this.
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ima li igdje uzeti/naruciti obicnu tanku foliju koja dodje na telefonu cesto i fabricki?

    Treba mi za P20 Pro, vakat je zamijeniti ovu fabricku koja je dosla, a stvarno ne bih ove hydrogel, tempered glass bla bla, gume i ostalo.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    To je star model sada,tesko da za njega jos neko drzi opremu ali mozes pitati u mobitel shopovima ili naruci sa neta
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ti bas gotivis taj telefon :)

    odi na xda forum za taj telefon i vidi sta ljudi preporucuju. tu ces dobiti prave preporuke.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako nema na ali expressu onda je nećeš naći ni kod nas

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. alensa

    alensa Novi član

    Treba mi neki jeftin telefon, gledam ovaj Redmi Note 11.
    Vrti se od 160-180 eura. Je li ima neki da je u rangu sa tom cijenom, a da je osjetno bolji?
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tesko je naci nesto novije a da je osjetno bolje od toga, prvo sto mi pada na pamet jeste redmi note 10 pro.
     
    alensa likes this.
  18. alensa

    alensa Novi član

    Skuplji mi je za 70-90 eura, a stariji godinu dana. Ja ne koristim telefon osim samo za osnovne stvari, mala aplikacija za bankarstvo, izvode, pratim mail, viber, poruke i pozivi pa mi je nekako bitnije da imam regularan software update, a znam da ovi moderni telefoni to dobijaju samo 3-4 godine? Pa bih toliko i koristio ovaj tel. tj. nekih 4-5 godina.

    Posto se ne razumijem mnogo u telefone, ima li smisla ova moja logika?
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vidi kakva je cijena Samsunga Galaxy A33 5G.

    Edit: Ili A52s 5G
     
    Last edited: Nov 13, 2022
    dams82 likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ti telefoni do 200 eura su svi u pet deka.
    Nisu losi telefoni uopste za normalnu upotrebu...imaju sve sto treba vecini a xiaomi je vrlo pouzdan...ja sam promijenio mnogo xiaomi modela i cackao mnoge,rijetkost je da koji otkaze.