Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nije meni zbog background activityja, nego zbog reklama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Koristim par mjeseci, radi sve savršeno, da sam bar prije ovo uradio, nego nikako sjest i hajde.

    Preporuka


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta se dobije sa premium? Samo reklame ukine?
    Ja na desktop koristim brave pretraživač on ukine sve reklame, mada to isto dobro radi bilo koji add blocker.

    Na TV gledam YouTube preko eon smart boxa, ne znam kako ali rijetko kad reklama dok na iPadu ubiše, ne može se koristiti YouTube na njemu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Dobije se i background activity, downloads i neke jos sitnice.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Ma prvenstveno radi reklama, pogotovo na TV, koje mislim iz mjeseca u mjesec sve agresivnije idu.
    Druga stvar to sviranje u pozadini, download.

    Mislim 5 računa može u family, za 3 manje od 3 faking km.
    Za mene no brainer.

    Samo ja sam kad sam pravio račune napravio poseban gmail za to, i za sebe i ženu itd, jer na ovim 'glavnim' su adrese naše unešene, pa mi se nije
    dalo heklati sa njima, napravio nove i ćao.
     
  7. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ja sam vec skoro godinu dana na toj shemi, uz preimum imam jos i Youtube Music. Nisam bio Spotify user pa se nisam vezao (par Spotifyera mi je reklo da se ne bi mogli prebaciti i da im YT Music ne nudi dovoljno), ali YT Music je za mene sasvim dovoljan ekvivalent po tipu usluge koji nudi, tako da dvije muhe jednim udarcem - YT bez reklama na svim uredjajima i music app i na mobitelu i na desktopu.

    Ne mogu da razumijem da ljudi:
    1. zele da izbjegnu svaki moguci finansijski trosak i toliko ne cijene svoje vrijeme da se satima/danima/mjesecima muce da bi im nesto bilo polufunkcionalno/crackovano, a uz minimalni trosak rijese taj problem
    2. ne cijene vrijednost "neopipljivih stvari" kao sto su softver/pretplate, a onda ima u hardveru PC-a ili telefona više hiljada maraka vrijednosti, a zao mu dati 3-4-5 maraka mjesecno za opcije koje koristi svaki dan. Isto se odnosi i na cloud servise, tipa advokatu koji pravi sestocifrene promete je mrsko dati 60 dolara godisnje za word, outlook i terabajt cloud storagea. Pa meni bi bilo mrsko samo kliknuti 300 puta godisnje svaki dan kad upalim app na onaj X u zutom baru u Officeu "Get Genuine Software"...

    Ne kazem da ja nastojim platiti maksimalnu cijenu (zasto bih placao 20 kad mogu 3 marke), ali nekad je jednostavno lakse kupiti/platiti i uzivati.
     
    dams82, aNaToMiC ! and selvin like this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ja evo gledam šta nudi premium i meni nije problem platiti ali ne znam što bih. Na telefonu ne koristim yt nikako, yt music mi nije bitan. Gledam na desktopu 90% a tu nema reklama.

    Nema svak vpn koji košta, a danas kada bi plaćao Netflix, Spotify, yt i još silu servisa mabralo bi se debelo.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    E jebo ga ti, pa to je isto ko da se pitas sto bih kupovao Mercedesa a nemas polozen vozacki :D

    Ako ne koristis YT nikako i nije ti bitan YT music, onda ti dabome i ne treba jos opcija ili bolji feature pack

    Na kraju krajeva, prvih mjesec dana je dzabe - sto onaj kaze u onoj reklami "imate kabinu pa probajte"
     
    Haker likes this.
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma stid me reći koliko gledam YT. Da taj premium nudi još nešto osim reklama bilo bi super. Samo na mobitelu ne gledam nikako, a ovo je upravo za mobitele najkorisnije. Ne znam kako ali ja nisam ni znao za ovaj premium.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Meni na desktopu i po dvije znaju bit prije videa, a ako je duzi prekine u toku. Doduse cesce se to desi ako sam na VPN-u, pa na njemackoj IP adresi. Na BiH mnogo rjedje. Na Samsung TV-u ide jedna gotov svaki video.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam, generalno EU kolju sa reklamama, imam osjećaj da kod nas manje. Kako varira od uređaja do uređaja pojma nemam. Kao što rekoh, ja gledam na TV u preko eon boxa, rijetko kad reklama, upalim na iPad ubiše.

    Na desktop brave pretraživač ili add blocker i ćao reklame.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Jel i dalje na YouTubeu ne mozes tapkati po onom seek baru? znam da su ubacili sa nekom verzijom sto kao na iOSu moras drzati onu tacku i onda slajdati. Da li se moze vratiti na tapkanje?

    To na Vancedu ima, a pored toga ima jos nekih featurea ne znam da li to ima premium jer ga jos nisam probao, a to je recimo shortcuti za kopiranje linkova, npr shortcut da brzinski kopiras url videa, pa onda ima shortcut da kopiras sa timestampom. auto repeat shortcut i jos ovih nekih sitnica. Ad blocker je tu bio slag na kraju.
    Steta, al ako nista moze ova verzija bar jos godinu dana trajati :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Možeš čuvati tačkicu pa premotati, a možeš i na liniju taknuti gdje ti odgovara. Ja generalno najčešće koristim duplo tapkanje na desnoj strani ekrana i tako premota 10sec, što više tapkaš ono više sekundi premota,

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja na tvu ne koristim youtube app jer je to negledljivo koliko reklama ima.
    Na telefonu bude jedna prije pocetka videa a na kompu ih haman i nema uz adblockere.Nego i ja to sramotmo malo gledam,ne isplati se placati ni 1 KM...mozda 10 min max dnevno i to ne svaki dan ,nego ono ako je linkano na yt nesto.Muziku ne slusam na yt,slusam radio stanice.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Da, na Samsung TV ako je duži video na yt iskoči svakih 10 minuta jedna reklama koju ne možeš skip nego moraš čekati za se završi sama... Sreća pa slabo to koristim, obično na yt odem s nekog linka na telefonu da vidim neki video.

    Sent from my SM-A528B using Tapatalk
     
  17. DSA

    DSA Aktivista

    Meni je najvaznija opcija da youtube radi u pozadini radi treninga. A vala i reklamu smaraju kad nesto gledas
     
    selvin likes this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima ono i mad drzis na ekranu pa mozes slajdati lijevo desno, al volim ja vise tapnuti na liniju.



    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    YT je na TV-u, PS5 i telefonu neupotrebljiv. Imas podcast gdje su reklame svake 2-3min. To zavisi od youtubera kako odredi.
     
  20. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Zato preko Argentine registruješ Premium za 2 KM mjesečno ili porodični paket za 3 KM i imaš Youtube bez reklama, mogućnost preuzimanja sadržaja za offline rad, rad u pozadini i sa zaključanim ekranom i Youtube Music koji je odličan.