Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  2. Piroman

    Piroman Komšija

    All Hail Samsung! :mrgreen:
     
  3. Tesla

    Tesla Aktivista

    Samsung Galaxy S 3 definitivno.

    Dok ne izadje u prodaju Note 2 :grin:

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije li malo povelik Note 2 sa svojih 5,5" za svakodnevnu upotrebu? Vise naginje na tablet nego na mobitel.
    A moj glas ide za HTC One X, nezelim da budem dio Apple vs Samsung borbe. :)
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Note necu uzimati u obzir, ipak mi je prevelik, cini se da ce ipak biti Sammy S3. Ali eto imam jos vremena, pa se skontam.

    Hvala svima.
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Bolja investicija je S3 jer bolje se drzi na cijeni od HTC-a , ja sam i previse novca izgubio sa HTC Sensation. Opadaju im drasticno cijene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Koristim NOTE. Htio sam malo da promjenim i uzeo sgs2 pa xperiu s ali sam se vratio na NOTE za 7 dana. Nisam mogao nikako da se naviknem na manji displej. Ali nikako nikako nikako. Vec sam narucio NOTE 2 kod mog omiljenog dilera :grin:

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Like a Boss :lol:

    [​IMG]
    Samsung Galaxy Note
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    ja sam se sa 4.3 vratio na 3.5 incha i navikao se odmah :)
    Ne znam kako deverate sa Note i evo Note II, svaka cast al ja ne volim da me žulja :D
     
  10. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja bih prije uzeo ONE X, radi Sensa, a i radi toga jer svi gonjaju taj s3, a i display mi je bolji u one x.
    A sto se dizajna tice isto mi je ljepsi one x, a u perfomansama su skoro pa isti valjda, nema tu trzanja nekog ni u jednoga zar.

    Edit: ako ima u ponudi idi naGNexus.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma mora covjek milion stranica procitati prije nego sto uzme i neki od flagship uredjaja.

    Xperia S. Kolega uzeo P i ja rekoh haj malo da uzmem S, vidim odlicne specifikacije a on laga ko Stock NOTE. Istina izasao je zadnji formware za S negdje oko 29.08 i sa nim je rijesen taj problem. Naravno tu i tamo ipak neprirodno zalaga.

    Ja samo NOTE i neki AOSP ili AOKP ROM, trenutno paranoid JB, iako je steta jer note sa s-penom ima hebeno dobre funkcije, tipa uzimanja svcreenshotova i brzih zabiljeski, ali eto.
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jesi li probao CM Nightly na Note-u i XperiaS ?

    Sent from my GT-I9100G
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala na savjetu.
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Naravno. Na xperiji ima smisla dok na Note-u bas i ne. Olaksavajuca okolnost za nas flashoholice je ta da imamo univerzalni kernel koji radi i na stocku i na cm9 i na cm10 i na aokp svakom naravno. Tako da je flashanje romova navika da se odradi na putu do posla da se prekrati vrijeme. Dodjem na posao povucem titanium i sms backup i jos malo tweakam uz kafu i koristim ga do kraja radnog vremena.

    Cm9 na note je fantastican ali nedostaju aplikacije za S pen i odredjene funkcije na koje sam se bas navikao. Cm 10 je ok ali nije savrsen

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzeh SGS3 neki dan, ostriji (i nesto veci) display i ono malo notification LED mi opravdavaju kupovinu spram SGS2. Fino je da ne moras otkljucati mob da vidis jel bilo mailova & smsova & propustenih poziva, vec ovako sa daljine vidis da LED blinka.

    Inace razlike skoro pa i nema.
     
  16. Deniken

    Deniken Aktivista

    Pa sta si to toliko ocekivao?
    SGS3 bolji telefon i uzduz i poprijeko!
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni generalno nije jasno sta misle ovi dizajneri kada ne ostave notifikacijski led ili nesto, bilo sta sto ti govori da imas poruku ili propusten poziv... To mi je velika mana telefonu, preko koje ne bih mogao preci. Kad mi je telefon na kraju sobe, samo pogledam da vidim ima li sta, a ne da ga moram otkljucavati svako malo...
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Preporuka za smartphone

    Back to old days, Neo V ima notifikacijsku ledicu, kao što je imao P990 i P1. Međutim, veliki je plus što su različite obavijesti u različitim bojama, npr.crvena (blinka) - slaba baterija punjenje (na bateriji), narandžasta - srednje napunjen, zelena - skoro napunjen, bijela (blinka) - play u music playeru, poziv, poruka, plava - facebook poruka itd.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da javim da je kolega uzeo xperiu play, 370KM u Univerzalno.
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Evo da i ja ovde postavim upit. U narednih mjesec dana planiram sebi kupiti novi tel. Do sada su mi telefoni imali ekran od 4.3", sto znaci da mi je to neki minimum. Cijenovni rang od 600-1000 KM. Bacio sam oko na S III, One X, Galaxy Nexus... Previse nekakvih modela slicnih specifikacija, tu se uklapa i Xperia S, One S... Novi phone 8 telefoni izgledaju extra, Lumia 920, HTC 8X i Samsung Ativ S... Ne zna covjek za sta da se odluci, da uzemem jedan od ova prva tri navedena (android) ili da cekam ove nove telefone ili cak novi Nexus ili Opimus G? :D

    Procitao sam bruku recenzija, komparacija, previewa, pogledao hands on itd. ali i dalje nemam pojma sta uzeti... Eto ako ko ima duzeg iskustva sa nekim od navedenih uredja neka napise koju rijec...

    Planirao sam telefon uzeti u Univerzalno, jer su cijene najbolje, a nisam imao do sada nikakva losa iskustva s njima.