Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Khm, Exynos je ispravan naziv. :D

    Vidio sam par developera da se zale na nedostatak podrske i dokumentacije od strane Samsunga.

    Od svih chipseta, jedino je OMAP imao proizvode koji su u potpunosti open source.
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Jah... pogresno sam napisao :). Uglavnom ko razmislja o novom telefonu i hoce da dosta cacka po ROMovima neka razmisli i o HTC telefonima

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo vec par dana koristim N9 nokia-u, i stvarno je telefon odlican. Fakat, znao sam da je super, ali nisam znao da je ovako dobar. Za koristiti je odlican.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kome je to primarni cilj, onda ne treba gledati dalje od Nexus-a. Flesovati sve i svasta je milina koliko je jednostavno.

    Sto se tice N9, batalio sam taj fon nakon par dana. Dizajn i ekran su fantasticni i to je sve otprilike sto mi se svidjelo. Znao se pofino "zakucati" sa malo aktivnijim koristenjem.
     
  5. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa bas je htc najkomplikovaniji za bilo kakvu modifikaciju.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    LG Optimus G za USA trziste, iako je identican Nexus 4, ima zakljucan bootloader, vecina drugih telefona imaju ili relock umjesto lock indikator ili flash counter. Novi Nexus ima sealed battery, glass back, no SD card slot a izgleda da ce jeftinija verzija imati samo 8GB.
    Ja bih i rizikovao kupovinu zakljucanog telefona kad bih znao da ce dobiti 5.0 update na vrijeme, pa makar i preko xda ROM-ova. GSM verzija HTC DLX bi trebala imati dobru podrsku.

    [​IMG]

    Danas sam se poigrao malo s Galaxy Note 2. 4.1 leti na telefonu. Mogu kosarkasku loptu jednom rukom drzati tako da sam koristio telefon jednom rukom ali je prodavac imao problema, zamalo mu je ispao telefon. Nakon 10 minuta, svi drugi telefoni djeluju premaleni. Touchwiz mi se nije svidio na Note 2, ima par dobih fora ali neko pure ROM s par Note fora bi bio puno bolji. Ima manje okvira od GNex ali bi se moglo jos nekih 5 mm na x osvini osisati. Cijena = $250 odmah + $20 vise mjesecno na dvije godine = $730. Sto je previse, previse je.
     
  7. kAcA

    kAcA Aktivista

    Juce sam testirao iPhone 4 i moj Arc S.

    Oba na zadnjem software-u (iOS6 i ICS 4.0.4)
    Ugasio sam sve aplikacije iz memorije i pokretao jednu po jednu cisto da vidim koliko to fluidnije i brze radi na iPhone-u

    Malo je reci da sam se iznenadio...

    Arc S je puno brze otvarao vecinu aplikacija (Camera, Gallery, Message, Dialer, Contacts...)
    Jedino gdje sam primjetio lag je kad sam opalio full scroll u porukama i kontaktima na oba telefona. iPhone je bez ikakvog lag-a dosao do kraja dok je Arc S 'zastekao' par puta...
    Glasnoća zvuka je ocajna na iPhone-u, malo je i to reci. Preglasao sam ga svaki put na istim pjesmama...

    Ocekivao sam drugacije rezultate jer sam na nekoj temi vidio video usporedbe bas ova 2 telefona i iPhone je punoo brze otvarao i radio

    EDIT: Zaboravih reci da je i SGS2 testiran ali je zbog Launchera i bezbroj bespotrebnih aplikacija bio najsporiji, pa je vlasnik popi*dio
     
  8. Piroman

    Piroman Komšija

    Reci mu da ovo nabaci: http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1436854

    Kasnije neka fleša ovaj "Kernel_Dorimanx-V7.4.2-JB-MALI-17-11--25-10-12-SGII-PWR-CORE.zip" sa http://dorimanx.shine.sk/ i ima da pojede arc s i iphone za doručak! :smt002
     
  9. kAcA

    kAcA Aktivista

    Haha fazon je bio da se testira sa stock ROM-ovima da bi se uocile razlike.
    Inace on nema pojma oko fleshanja i nabacivanja custom kernela i ROM-a pa cisto sumnjam da ce uraditi... Bitno mu je da se ikonice vrte u meniju itd. xD Haha

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  10. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Nek' skine 4.1 zvanicni OTA za koji dan ako vec nece da sam instalira ROM, njegov Exynos na JB nalupa svaki drugi telefon iz tog perioda, pa i neke novije.

    Cijene zvanicno objavljene danas: Nexus 4 $299, Nexus 10 $399...
     
  11. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Planiram uraditi upgrade telefona tj. preci sa Bade na Android i imam jednu ponudu za HTC Desire pa da pitam ima li ko od vas ovaj telefon i kakav se pokazao. Citao sam recenzije i cini mi se jako dobar ali opet da pitam za licna iskustva.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    OK skroz telefon, al display totalno blijedo i isprano izgleda spram AMOLED-a, ja se svaki put iznenadim kolika je razlika. A opet, display ti cini vise od pola telefona. Moja preporuka ti je nesto iz Samsung Galaxy serije.
     
  13. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Glupost. Moj desire s ima odlican display, bas u poredjenju sa amoled na kojem boje vjestacki izgledaju. Desire s ok, obicni desire not ok.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne uzimaj Android fon bez dvojezgrenog procesora i gige ram-a.
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

  16. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Nije to sreca od moba.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ma nije on zahtjevan korisnik, mozda malo surfa i fejs. Hmmm je li bas los ili?
     
  18. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa evo kolega je imao ogromnih problema sa njihovim tabletom i to im je kao najbolji uredjaj. Za te novce tesko sta moze uzet da bude zadovoljan, nema veze koliko je zahtjevan.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Radije bih koristio Nokiju 100 nego taj Prestigio. Po meni je bolja opcija posten, provjeren Android sa manjom rezolucijom ekrana, pa cak i WP7 telefon.
     
  20. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Pa da imam na raspolaganju vecu sumu novca nebi ganjao ovako doplatu i to za polovan nego bi rahat uzeo kao sto kazes dvojezgreni procesora i gigu ram-a i min. 4,2 inca, ali doci ce nadam se i bolje vrijeme kada ce se moci tako sto. Zato me sada interesuje samo ova opcija. Mislim da je Desire ipak daleko bolji od Ace-a.