Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Galaxy Mini 2. Mada sam vidjao na pik-u Omniu W (WP7.5) za cca 300KM novu, pa je to zbog hardvera i ekrana bolji izbor.
     
  2. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Ako bih da ocjenjujem telefone na skali od 0 do 10, GNex bih dao 8.4 ali N4 zasluzuje 9.2. Mislio sam da je GNex brz na JB ali je N4 brzi telefon u svakoj upotrebi. Ekran je odlican, jedinu zamjerka u poredjenju s GNex je sivo=crno medjutim to nije vise tako izrazeno kao sto je bio slucaj pri poredjenu starijih LCD ekrana vs AMOLED. S druge strane, ekran je puno bolji od GNex pri svijetlim/bijelim pozadinama. Zvucnik se odmah primjeti da je jaci. Shvatam da je to pitanje ukusa, ja licni volim elegantne i "tihe" dizajne, drugi se furaju na spojlere i upadljive boje ali nije u pitanju samo dizajn. Kvalitet izrade je odlican, u ruci pruza luksuzniji i elegantniji utisak. Sto se tice hologram fore, uopste nije tako izrazena kao so djeluje u fotografijama. Volio bih da ima ~5mm manje okvira na x osi. Prerano je za zakljucke o bateriji ali za sada se ponasa slicno kao GNex s tim sto telfeon ne ispustam iz ruke od kako je stigao. Bez obzira na Gorilla glass 2, telefon mi daje utisak da je vise podlozan grebanju i lomljenju. GNex se moze izvuci s ogrebotinama ali pod utiskom sam da ovaj tefon nece prezivjeti padove. Ekran ce mozda i prezivjeti neki ozbiljniji pad ali poklopac cisto sumnjam. Cim neko napravi dobar flip cover odmah kupujem.
     
  3. pac

    pac Komšija

    Ima li ko iskustva sa optimus 4x hd? Poprilicno je povoljan quad core tel pa cak i u telekomu...
     
  4. rico46

    rico46 Guest

    jel neko imao dodir sa prestigio 4300 mobitelom? gledao sam po youtube,citao o njemu,hrvati ga hvale,kazu tamo kod njih odmah rasprodat ali me zanima ovako kakav je fakat za koristiti :mrgreen:
     
  5. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala na preporuci, na kraju je uzela Xperiju U za 335 KM - njoj bas taman.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao sam tu Xperiu, jako dobar fon.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako su ruzno napravili one touuch tipke na xperiji s, ja sve pritiscem tako na onom providnom mjestu, gdje ima ona strelica za back, menu, a ustvari treba iznad na one tacke
     
  8. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    samo lagano prevuces prst preko
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja sam ispocetka to radio na Xperiji U, ali za par dana se naviknes.
     
  10. artemis

    artemis Komšija

  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nisam ga licno koristio, ali ga je kolega batalio brzinski.
    S obzirom na rezu i vrlo stari procesor ne cudi me.
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    to stoji, meni licno bi garant smetala rezolucija i sve, il drugom ko se navikao na bolje/brze... ali opcenito kao enty smartphone, za "konvencionalniju osobu, koji bi zamjenio nokiu 5800, tj starog simbiana, a ovdje je ipak ics... tesko da moze biti korad nazad, ili ?
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih ja nikada isao na androida ispod 1GHz proc. Da ne kazem da je ta rez na 3" telefonima. Mozes ti biti obicni korisnik kada ti podju stopati obicne stvari.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bolje dobro ocuvan Galaxy S, ili se protegnuti za neki Sony Arc S, Xperia U/P, procitaj recenziju L7 koji je triput bolji od L5 i opet su ga popljuvali.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Koliko bi te taj telefon izasao, bolje da znamo budzet i na osnovu toga ti preporucimo sta valja?
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Preporuka za smartphone

    Kod sestre je Galaxy Gio, natrpala svašta i opet fino radi. Mada je kod nje stock Gingerbread, a i ja sam se vratio na GB, jer je Sonyjev ICS crap, a i svi fxp romovi.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  17. artemis

    artemis Komšija

    ma ne mislim sebi, vec mami uzet neki entry, taj bi mob vidio wireles 1-2 puta sedmicno, malo navigacije, slike jok, najvise bi se pricalo preko njega, i poruke slale- aplikacije, igre nista to.. a kaze nesto je postojeci 5800xm zeza... mislio preko telekoma, jer mogu ili na svoj ugovor, taman je "istekao"(godina od kako sam sebi uzeo fon) ili na poslovni, svejedno. ili gdje u ze, koja radnja, novo me samo zanima, da to zavrsim danas/sutra... a budzet sta ja znam koliko treba da se uzme neki za navedene potrebe, 400-500km ?... nemam vremena da se bas nesto udubljujem sada i vise zagledam/trazim, te ispao malo iz fazona :D
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    E druze Svidio mi se ovaj telefon. Pa de ako mozes jedan manji review vidim moze i ICS :)
    Al koja je fora pa je ovako jeftin ipak je dobar hardware unutra ?


    Hvala ti
    Adnan
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ Artemis
    Za te novce mozes uzeti dosta dobar fontel, recimo Sony Xperia U ili Sola, HTC One V ili Samsung Galaxy Ace plus. Pogledaj koji mislis da bi joj se svidio i njega uzmi, uglavnom svaki od njih je dosta bolji od tog LG-a sto si naumio.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Najbitnija "fora" je da nema mogucnost prosirivanje interne memorije. Znaci 2GB za OS, 2GB za aplikacije i 4GB za sve ostalo (fotografije, muzika...)
    S obzirom sta nudi, ima odlicnu cijenu. Ne mogu reci kakav je ICS na njemu jer sam ga prodao dok je jos Gingerbread bio aktuelan.