Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Galaxy S i custom Jelly Bean, ja prezadovoljan.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xperia U je najjeftiniji dualcore telefon sa pola gige ram-a (nov je oko 360-380KM, polovan mnogo manje). Ja sam bio prezadovoljan s tim telefonom, pogotovo dizajnom koji rastura. U protivnom bih trazio polovan Nexus S, koji ce gotovo sigurno dobiti Android 5.0 nadogradnju.
     
  3. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Evo ja meni je xperia s odron od telefona, mogu mislit kako rade ove slabije.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nexus S i 5.0? Pa sad sigurno mogu reci da je moj sljedeci telefon Nexus...

    Sent from my Xperia Arc S using Tapatalk
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Morao sam dosta telefona promijeniti da bih skontao kako jedino Nexus brend vrijedi kupovati kada je Android u pitanju.
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Srecom nisam ih promijenio bas previse (samo 2), ali definitivno ganjam Nexus za sljedeci telefon.
     
  8. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Prije su me drugi telefoni vise privlacili dizajnom ili specifikacijama ali s GNex/ICS Google je napravio kompletan telefon i Nex4 nastavlja tamo gdje je prethodni stao.
    Prva dva su bili odlicni sto se tice software-a ali hardware i nije bio nesto da ne bi ugrozili OHA proizvodjace i njihove prozvode jer su im bili potrebni za promociju Android OS-a. Posto je Android sada zreo OS, imaju vise autoriteta pri stvaranju telefona. Mislim, zasto kupiti Optimus G ako je Nexus 4 puno jeftiniji, ima identicne specifikacije a koristi noviji software uz najbolju mogucu podrsku? Zbog 13mp kamere? Kompromisi koje google pravi sada su postali manje bitni ali ipak su dovoljni (nema LTE, SD card, manji storage i "slabija" kamera) da ostave dovoljno prostora za HTC i Samsung i nihove flagship telefone.

    Nexus definitivno najbolja opcija. Svaka cast svima koji koriste ROM-ove da preporode telefone ali nije to to ako zvanicni software zaglavi na ICS.

    Osim toga, Nexus linija pruza nabolji otpor starenju. Kupujem novi model ali mi se ne smuci moj GNex kad ga koristim kao sto bi najvjerovatnije bio slucaj da je neki drugi telefon iz tog perioda.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako naručiti Nexus4 u Americi? Imal ko link ili šta?
     
  10. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista


    Nov 13.

    [​IMG]
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Čuo sam da rade preorder pa zbog toga.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Play Store ne radi preordere, samo ce krenuti sa prodajom. U USA ga mozes kupiti sa njihovom karticom i adresom. Tax i shipping su dodatnih $25, mada zavisi u koju ga drzavu salju.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Neznam jel tko čuo za ovu stranicu http://swappa.com/

    Šteta što bar ovi što sam ja gledao ne rade shipping van USA, al ako imate nekoga tamo..
     
  14. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Po pravilu drzavnu taksu placas ako je prodavnica registrovana/bazirana u drzavi iz koje narucujes.
     
  15. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Danas sam ispratio Galaxy Plus i udomio Google Nexus 9250. Odmah update na 4.1.2 i telefon bas radi fluidno. Vidit ćemo kad ga malo opteretimo aplikacijama, ali za ovih par sati cackanja stvarno je fenomenalan osjećaj kako sve ide glatko.
     
  16. senad_986

    senad_986 Komšija

    Jedno brzinsko, apsolutni sam laik - drug kupuje telefon, isplati li se dati 250 KM za iPhone 3GS 8GB, odlicno stanje, koristen mjesec dana?
    Hvala!
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako je fabrički otključan, odgovor bi bio "da".
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    oglasi tipa korišten mjesec dana to su gluposti!

    necu da kazem da je mobitel loš al to su price za malu djecu, jer iphone 3gs je izasao cini mi se 2009 godine, mozda je korišten mjesec dana pod vodom :wink:
     
  19. senad_986

    senad_986 Komšija

    :D
    Ma, prijatelju drug prodaje, pa ako mu sta bude, uteci mu ne moze! :)
    Nista, nek mu ponudi dvije stoje i taman.
    Hvala! :)
     
  20. senad_986

    senad_986 Komšija

    Opet ja s pitanjem. :)
    Ovaj put sestra konta kupiti telefon, pa sta biste preporucili za 250 KM.
    Njoj ne treba nista posebno, samo da moze surfati netom, Youtube, Facebook i sl.
    Ona bi da je telefon nov i s garancijom.

    Hvala!