Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. artemis

    artemis Komšija

    evo gledao po sopingu, galaxy ace plus 390km i futrola po zelji, ima crvena, znaci nije los, da pazarim sutra :D gledam brzi je proc, jeste stariji android al je upgradable na jellya ak se ne varam
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    E vala bih se protegnuo tih 40-tak KM za Xperia Sola koji je za klasu bolji fon od tog Galaxy-ja.
     
  3. artemis

    artemis Komšija

    @neo

    nije problem, napisao sam kome ide i za sta ce se koristit fon. al znaci da ipak vidim imal sola u radnjama :D
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nebitno kome ide, treba uzeti zbog mnogo boljeg ekrana i rezolucije, cak i da je hardver isti (a nije, vec je skoro duplo bolji u Sola-i).
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Buraz mi je nedavno uzeo Solu. Odličan telefon za te novce...

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  6. artemis

    artemis Komšija

    uzeo solu, 30km skuplja od ace plusa. na prvu, koliko sam vidio extra mob, naravno za svoju cijenu
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    napisi koliko baterija traje :D
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Odlican fon za ove zimske dane jer radi i sa rukavicama. :D
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Može komentar ako je tko koristio Xperia Neo V, kakav je mobitel, kolegica bi uzela polovan za 300km, isplati li se dat te pare za njega, koje su mu
    najveće mane?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mnogo je 300KM za polovan. Gingerbread radi odlicno na njemu, ali ICS i ne bas. Osim toga i nema bas vecih mana: solidan hardver, dobar ekran i dizajn, microSD slot. Xperia U je dosta bolji fon za skoro iste pare (polovan).
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Neo hvala ti na preporuci, ako imaš još šta preporučit do tih para - pucaj, i 300 je plafon, nemože se pružit više nimalo.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xperia U je oko 290KM polovna, 330 nova, pa bi to bila moja preporuka. Imas i prvi Galaxy S za toliko para, polovan naravno.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Taj sam joj i ja spominjao i Nexus S, ja sam jučer uzeo Nexus S ponovo, za 300km, ali nema njih puno na piku, a mislim da joj je bolja opcija
    za žensko ta xperia, ljepša je, i ima update na ics.

    Hvala na prjedlozima
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako ima malo slabiji hardver, naravno da je Nexus S bolji fon, ali kao sto kazes gotovo se i ne moze naci na pik-u.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam zeni kupio NEO V,to je odlican telefon za zene,jos ja sam i bjeli uganjao.Sve mu radi kako treba,baterija neka tri dana izgura,velicina taman za zenske ruke,Galaxy S je ipak malo poglomazan za zene.

    Nema ni potrebe ganjati pdate na ICS,to zenama ne treba,taman se naviknu na telefon kad ono neka promjena....nisu zene za te stvari...osim naravno nekih izuzetaka :D
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Po meni, za nezahtjevne korisnike WP je pun pogodak. Prejednostavan, ne mozes nista zajebati, a nece ni on zastekati. Sto bi rekli kolege iz Apple-a :) it simply works :)
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne bih rekao da zenama ne smeta nedostatak Youtube aplikacije. Ono sto ima na marketu je poprilicno jadno.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    metrotube odlican. a i ona na marketu je zvanicna je sasvim dovoljna, barem meni...
     
  19. artemis

    artemis Komšija

    eto nesto manje od dva dana koliko je bio kod mene, toliko je i drzala baterija, dok se nije skoro ugasio, al maltene stalno nakacen na net, radio, vrtio nesto ... cackao, isprobavao, sve u svemu sasvim solidan mob. fin touch, ics ne steka, pristojne slike, display jedino sto je ugao gledanja losiji..al u tom cjenovnom rangu, mislim best buy
    al komplet zenicu obisao, samo u sopingu ima sola i nigdje vise( ima i u telekomu al je 560tak bez ugovora)... nasao i uzeo u vitezu bilo usput i nesto jeftinija, 410KM sa futrolom. dok u ze uglavnom samsung pa barem 70-80%, ostalo lg, koji htc, sony poslabo, pogotovo novo, 2-3 modela na stanju, ne vise
     
  20. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Moze li jedna preporuka telefona do 700 KM? Stvarno ne znam za sta se odluciti u tom cijenovnom rangu, One S mi je nekako najkompletniji, extra hardware, izrada kucista, dizajn, al mi nesto smeta sto nije bar 720p ekran. Xperia Ion opet tanka sto se tice custom romova, i hardwera u odnosu na One S ali ima 720p (isto vazi i za Xperia S). Galaxy Nexus mi je outdated i ako ima extra podrsku sto se OS-a tice, a i kamera mu nije cemu. Eto ako moze kakav savjet, nikako da prelomim sta kupiti, Nexus 4 je idealno rjesenje ali nabavka je problem kao sto je svima vec poznato.