Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Memorija je ista (1GB), a Tegra3 je za sve osim igara cisti prosjek, nije to nista "dosta bolje".

    @Pac - nema, mada to zavisi i od "batcha". Ovaj je proizveden u julu 2012.
     
  2. Piroman

    Piroman Komšija

    Da ne govorimo o 10x boljem support-u kojeg nexus ima i to direktno od strane google-a, kako u romovima tako i generalno. S obzirom na to, i da nije bolji/jednak (whatever) opet bi ga uzeo umjesto htc-a.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Stvarno evo moram priznat leti na gnexusu sve, 4.2 odlično radi, cak ga neću ni rootat i stavljati custom romove na njega, strah me da se ne navucem pa ih po 5 dnevno instalirao.
     
  4. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Proci ce puno vremena dok KLP ne izadje, da izlazi uskoro opravdao bi ostajanje na stock rom. Imao sam taj telefon, vjeruj mi da zadnji CM je stabilan i prechesljan, neces morati stalno mjenjati a donosi toliko prednosti i fora da se isplati instalirati.
    Imas na xda GNex toolkit, ako vec neces rom, mozes root u minuti napraviti pa barem instaliraj adaway ako te nista drugo ne zanima.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zato ti i ostale boje prikazuje kao i tu crnu, sve tamno i drecavo. Htc je iz tog razloga odusrao od amoled ekrana na top modelu. 130km razlike i toliko je sigurno bolji. Ima sve bolje od izrade, menorije, kamere, ekrana, procesora, jedino podrska za update je na strani nexusa.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislio sam na internu memoriju od 32GB obzirom da oba nemaju SD slot. A sto se tice nadogradnji, nece ni one vjecno ici jer je sada Nexus 4 aktuelan, a sumnjam da ce poslije JB izaci update za Galaxy Nexus, Nexus S je vec ostao bez dalje podrske od 4.1.
     
  7. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Podrske ce za sve telefone uvijek nestati u odredjenom momentu, makar bio i Googleov phone. Razlog je naravno ocigledan, tjeranje kupaca da uzmu neki novi model, jer po danasnjem stanju tehnologije jedan soidan flagship telefon bi mogao gurati par 3-4 godine (mozda i duze) bez vecih problema, a to nije u interesu proizvodjaca.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Rijese oni to lako kad ih vecina krepa nakon godinu, a evo sad gotov svi imaju ugradjenu bateriju koja svakako traje oko dvije godine kad se svakodnevno puni. Google daje podrsku dikle telefoni mogu gurat najnoviju verziju, tako da ce bahin nexus imati jos dugo podrsku.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ovaj Ubuntu bude dobar, necu se ni vracati na Android. :D
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    s obzirom da koristi Android kernel, to je i dalje Android pod haubom.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    S obzirom da nema Dalvik-a, nije bas Android "pod haubom".
     
  12. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ljudi,

    moze li kakva preporuka polovnjaka do 250-270 KM, crko zeni telefon. Koliko gledfam Desire HD i N900 su za tu lovu kao neki kandidati, ali ako ima jos neka preporuka bestbuy za tu lovu molim Vas za savjet.

    Da, evo vidim da hvale i TIPO
    Hvala
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Xperia U ili Ray.
     
  14. Tesla

    Tesla Aktivista

    Odlicna preporuka, pogotovo ovaj U, ray mi se cini premalen, evo pokusavam da ga zapikam po piku

    Ih, nema xperie U ispod 340 KM, out of budget :(
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. Tesla

    Tesla Aktivista

  17. kvaju

    kvaju Komšija

    Molim te ako možeš nabrojati par prednosti, prije sam cm instalirao da dodam u notifikacije one toogle shortcute, te je brze telefon radio tj manje laga bilo, ovaj nema laga i imam te shortcute po defaultu, jedino sto bi volio malo poboljšati je baterija, a gledam na xda ovaj deoxicated stock ROM im govore fenomenalno radi,baterija traje duže i niti jedan post ne navodi kritiku , http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1882248 dok cm svakome neki djava, ovom bluetooth, ovome ovo ovom ono.
    Toga se bojim, to mi je fora prije bila aa root, aa ovaj ROM onaj ROM, radi prevelike te slobode sam i pobjegao na ios ponovo gdje je sve kako jest, i radi, radi odlično.
     
  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    Preporuka za low-budget smartphone

    Planirao sam uzeti roditeljima Tipo koji je bio na akciji, ali mi rekose da je vec rasprodano. Treba mi preporuka za nov telefon, cijene do max. 200 KM. Koristio bi se uglavnom za viber i whatsapp.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel to kupujes preko telecoma ili u ovim narodnm radnjama?
    BTW eno univerzalno dao obavjest za one koji su kod njih kupili S3 da se jave radi nadogradnje softvera zbog sigurnosnog propusta. :)
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samsung ima neku caku, kada ti dodje update telefon se zakljuca, barem ovi uvezeni tj otkljucani.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2