Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. senad_986

    senad_986 Komšija

    Sestra kupuje telefon, a posto su u BHTelecomu prodali ove jeftinije Lumije, izbor je pao na slijedece:

    LG Optimus L9 II - 413,50 KM,
    Sony Xperia L - 423,35 KM

    Koji biste preporucili?

    Svidio joj se Alcatel One Touch Idol, ali izgleda da njeg vise nema u ponudi.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    LG je bolji telefon na papiru, veci ekran sa vecom rezolucijom, ima i bolji procesor.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    trebale bi i meni neke preporuke oko telefona
    planiram uzeti novi,budzet je prilicno skroman,oko 200-250 KM a preferiram android,mada sada vidim da ce uskoro izaci i update 8.1 za WP a on valjda popravlja puno onih sitnica koje nisu prije radile
    mobitel moze i polovan biti ali da nije puno ostecen a isto mogu i neki manje razvikani brendovi,ali necu one sa neta,dugo mi je to cekati
    ne koristim sada telefon previse,a trebao bi da je barem 4 inca display ,da nije tft display i da moze gurati za normalnu upotrebu godinu ,dvije ;)
    necu one samsungove ace,young modele,tipo od SE i tako te entry level
    evo vidim ima WP 8s se moze nabaviti do 250 KM,kakav je on ?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moja preporuka za HTC Desire 300, skoro sam vidio za oko 280km na Pik-u, sa dvije godine garancije.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    evo ga 100$ : http://www.aliexpress.com/item/5-inch-C ... 97834.html
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Za ovaj sa DHL-om racunaj da ce bit carina/porez sigurno. Ali opet izadje jeftino, ovo mi malo sumnjivo :D
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Hmm i meni je ovo sumnjivo,ovakve specifikacije su barem 200 dolara,sada koja je caka ne znam
     
  8. selvin

    selvin Moderator

  9. Looney

    Looney Komšija

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nije nikakva prevara, telefon je namijenjen iskljucivo za Kinesko trziste, ne podrzava nase mreze.
     
  11. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hvala na savjetu, ali ona na kraju uze Alcatel One Touch Idol. Dizajn joj se svidio. :) Doduse, i jeftiniji je, 300 KM.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Podrzava koliko ja vidim:
    GSM 900/1800/1900MHz
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo mene opet
    nakon trodnenvog trazenja modela sa cijenom od 200-250 KM (i polovni) dosao sam do 2-3 modela,stvarno sam mislio da ce ponuda biti bolja
    u tu cijenu ulaze polovan galaxy s2,nov LG l7 (prva generacija),evo sada sam obisao malo i prodavace po gradu,naletio sam na solidnu lumiu 900 (skoro nova) ali kako vidim ona nece imati update na 8.1 ,njen maksimum je 7.8 WP
    ne znam sta vi mislite o ovom
    Code:
    http://www.pik.ba/artikal/11340987/samsung-galaxy-s3/
    izgleda da je kopija ali vrlo dobra,ima i video
    jbte ovo teze naci mobiel,nego auto :D
    sta mislite o galaxy s2,on jest nekada bio najbolji telefon ali vec je to staro 3 godine a ja namjeravam koristiti telefon naredne 2 godine,da ne mijenjam,to mi je do sada bio neki ritam zamjene
    nokiu sam malo probao i vrlo je fluidna,ali kako znam,one ranije verzije WP7 sistema imaju puno nekih problemcica i nedosttataka a vidio sam da lumia 900 ima vrhunsku kameru sa carl zeiss optikom
    ima te li neki savjet,preporuku,da li radije da uzmem novije a losije,ili starije a bolje
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    lumniu nebi sigurno, zato što je wp7 na njoj, ja bi ga izbjegavao u širokom luku.
    a s2 je sigurno dobar telefon, najprije bi njega uzeo nego lg. isto ako baš želiš lumiu imaš onu 520, i ona je oko tih para negdje - nova.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Nije nikada bilo lako naci za te novce povoljan telefon. Kritičan cjenovni rang. Svaki put nabacis najmanje stoju. Ja ganjam Alcatel idola ili cak idola X. Beton telefoni za te pare ..sad, prelazi ti budjet.

    U suprotnom S2. Nista mu ne fali.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: AW: Preporuka za smartphone

    S2 je odlican izbor, samo treba naci dobar primjerak, a ima ih dosta.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dajte ba, LG G2 koji je mashinerija zastajkuje i trza, mogu mislit kako tek S2 radi.

    Ako zelis iole futureproof telefon (sa naglaskom na fluidnost) onda high-end WP8 ili iPhone 5.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Javi gdje ima iPhone petica za 250KM.
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hahah bas...

    jest prilicno nezgodan cjenovni rang ali nema potrebe da dajem velike pare za telefon,nisam ja furac,da mi je to bitno,jednostavno da mi je izvuci maksimum za pare koje dajem
    ova lumia 900 jest wp7 ,tacnije ima update na 7.8 ali nema na wp8 a telefon je bio vrh ponude lumia telefona prije 2 godine
    hardwareski nije nesto,ali poznato je daje WP odlicno optimizovan i vrlo fluidan a to sam vidio i danas na ovom kada sam ga malo cackao,wp7.5 je bio na njemu
    ima odlicnu kameru,jedino jest malo potezak 160g i to se bas osjeti u ruci ali je elegantan telefon,mislim vrlo lijep

    galaxy s2 sam gledao 3 primjerka i svi su imali poprilicna ostecenja plastike a jedan i displaya,parkice po njemu i to i to je ono bas vidi se,losiji primjerci za tu cijenu
    jedan je u boljem stanju,ima ostecenja sa strane a kada bi se stavio cover,ne bi se nista vidjelo
    stvarno sam sada u dilemi,treba mi telefon,sada koristim neki od 30 KM,patnja sa njim :D
     
  20. kvaju

    kvaju Komšija

    pa ako ti odgovara lumnia šta čekaš, uzmi je.
    mada po izgledu bi jedino uzeo lumniu, po svemu ostalom s2.