Preporuke za grafičku !!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Adony, Jul 20, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Naravno mislim da nije bolja 570GTX ne bi poslije 560Ti izasla i ne bi imala vecu oznaku od nje,naravno da je bolja od 560Ti ja sam ovdje samo htio prikazati koliko je 560Ti dobra ,meni je bolja od 6950 u svakom slucaju pogotovo moja verzija,jer graficka je jednostavno sjajna i bar po mome 560Ti,570 & 580 su ne prekucane ako se tako moze reci... :D
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa GTX 560 Ti je bolja kupovina od GTX 570 iz razloga sto za manju cijenu mozes da dosegnes GTX 570 perfomanse sve dok ne upadnes u hardwersku limitaciju. GTX 560 Ti je trenutno najbolja kupovina kad je u pitanju mid to high end.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U potpunosti se slazem za ove pare je bas 8) 8) da mi je na ljeto sljedece godine skupit para da jos jednu uzmem i novu maticnu pa da dignem CPU jos na 4.0 GHz e to bi onda bilo :oops: :D
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ne isplati ti se ulagati u taj racunar za novu maticnu..

    Malo je maticnih ploca koje ce taj Q9550 dici na 4GHz a i to opet nece biti dovoljno da iskoristis puni potencijal dvije GTX560 Ti u SLI..

    Bolje je da skupljas lovu za novi racunar tipa 2500K + P67 maticna (ili eventualno polovan Ci7 920 + X58 maticna)..
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nek se javi meni, ja cu prodavat svoju X58 platformu tamo u februaru. Na vrijeme trazim musterije. :smt005 :smt005
     
  6. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hehe javi se ti meni ako je sta uber povoljno.. :lol:
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa gledacu neku normalnu cijenu a, tebi javim svakako.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nemoj mi normalnu cijenu,daj uber povoljno :smt005 :smt005
     
  9. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sena tu saaam u februaru zoviii da se dog. !!! Obezno znaci! :smt005 :smt005 ima jos pola godina a dog. se :lol: al da znas prva mustreija i vec sam zainteresovan jer znam brate da si siguran ;)
     
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Stani u red!! :lol:
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    http://www.guru3d.com/article/msi-gefor ... -review/12

    pa na dalje... kolje se opasno sa 570, a stvarno je osjetno jeftinija + stock oc, znači otvoriš, staviš u kantu i boli te briga.
     
  12. Merce

    Merce Novi član

    Hvala na savjetima, kupujem 560ti :)

    Jos jedan zanimljiv bench:
    [​IMG]
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa da, ona se poredi sa njom, kao sto sam vec prije rekao ona nikad nije brza generalno 950-1000 Mhz je dovoljno da parira GTX 570 sve dok ne uleti u situcije kad pocne da preovladava hardwerska prednost GTX 570 kao npr 3DMark 11 ili Metro 2033. Ali kao sto sam vec rekao trenutno je GTX 560 Ti bolja kupovina od GTX 570 iz razloga navednih u ranijim postovima. Medjutim GTX 570 se isto moze OC ali to izlazi iz tematike o kojoj mi diskutujemo.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    po meni se nikako ne isplati dati ~150€ više za 5fps (gledajući gornji test), a svaka kvalitetnija baca bez greške preko 900/4200.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dobro sad GTX 570 moze prestici GTX 580 kad se klokne, realno za high end trenutno najisplativija solucija je GTX 570.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa high-end je jedino po cijeni, uz novi(ji) val 560ti stock klokanih modela ja stvarno ne vidim kako se ta grafa isplati u fps per $ domeni.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Isplati li se ici na ovu seriju (zbog naslova / igre ) :

    https://hardwarebase.net/vijesti/3848/sn ... mb-kartica

    ili ova o kojoj Sena govori 560 -ki...

    planiram i ja nekad tamo (kao i Sena do februara) ici na novu grafiku, samo da je / su tih ventiator ili dva ventilatora...jos bi bilo bolje kada bi neko "iz prve ruke" rekao misljenje, t.j. da sada koristi karticu.

    Ova na primjer : MSI 5850 je extra tiha i dobra grafika...to jedan moj drug ima, pa znam.
    http://www.msi.com/product/vga/R5850-Twin-Frozr-II.html

    Sena, mene bas zanima sta ces ti sebi kupiti, obzirom da "nema" kartica do prvog ili drugog kvartala iduce godine ? :) A znam sta si planirao za procesor... :)

    Koji je dobar Brand (Gigabyte, Asus i sl..), par FPS - ova nije frka, samo nek ima dobro hladjenje i da su ventilator / i tihi ...

    Trenutno od 6 ventilatora ukupno, onaj na grafickoj (GA-GTS-450) je minimalno 3x bucniji.

    Imam
    Napajanje je SS 620W (6, 6+2)...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam ASUS GTX560Ti Direct CU2,znaci kupio je prije 1mj.,u pocetku kada sam radio nesto na kompjuteru ili sl. bojao sam se da ne radi nesto jer je pretiho,ovo je najbolja izvedba GTX560Ti koja pomocu programa ASUS SmartDoctor moze povecati brzinu clocka za cak 50%,graficka je sjajna,BF3 na ULTRA detaljima i svim popaljenim drzi od 40-70 FPS,a sve na High FPS se ne spusta ispod 70 FPS,graficka ima sjajno hladjenje i trenutna temperatura dok pisem je 31C,to napajanje ce je fino drzat bar ja mislim jer moj OCZ Stealth X Stream 500W drzi je bez ikakvih problema,idi na nju :wink:
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    znači ide na 1200mhz gpu? :D
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Ne nego na 1350MHz :D Vidis da kaze 50% dobija od 900MHz :smt005

    To se on na ovo nafuro :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.