Preporuke za grafičku !!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Adony, Jul 20, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Poz raja,da li ko od vas zna gdje bi se u becu moglo kupiti finih racunarskih dijelova,prije svega graficka kartica?Hajmo sad austrijanci i studenti da vas vidimo,heeh!!!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  3. irhadkul

    irhadkul Komšija

  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pise pored svake cijene da je ukljucen porez od 20%, dakle koliko pise toliko iskesiras. Moze nekada biti par Eura varijacije koje se ne stignu azurirati u cjenovnik.
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    E hvala puno,i usput evo ovakvo nesto ganjam!

    http://www.e-tec.at/frame1/details.php?art=105827
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

  7. Merce

    Merce Novi član

    Sta je bolje uzeti
    560 Ti Hawk ili 6950 Sapphire TwinCooler 1GB
    Kupujem kod didi_sa, a cijene su skoro iste.

    Hvala :)
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Predlazem GTX 560 TI, nije zbog nikakvog nvidia fanboyisma nego cisto zato sto kad se klokne ravna je gtx 570 u 90 % situacija.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I Sapphire-ka ima jako dobro hladjenje, vrlo slicno tom na Hawk kartici. GTX 560 Ti bas i nisu neki overclockeri, kao sto su GTX460 bile. Hawk kartica ima vise taktove od referentnih, tako da je po snazi barem izjednacena sa HD6950.

    Mozda da vidis performanse u igrama koje ces igrati, ne mogu ti dati bolji savjet.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze valaj udariti 1 Ghz, sto je dovoljno da u najmanje u 70% situacija bude ravna GTX 570, ali ako se momak boji OC ili pak ima neki drugi razlog da ne OC onda nek ide na HD 6950, a sto se tice max iz grafe vise se da izvuc iz GTX 560 TI ali opet ponavljam mora je clockat.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa hawk na svojim stock freq u maltene svim testovima ide ko stock 570, tu i tamo brže, a jeftinija je kod nas ~250km od 570.

    ja sam svoju twinfrozr2/oc dignuo na hawk brzine jer distributer nije mogao u skoro 2 tjedna da mi nabavi hawk-icu... još uvijek patim :(

    :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda je vec brza od GTX570, naravno kad je ova na defaultu.

    HD6950 je izmedju GTX560 Ti i GTX570, ali GTX 560 Ti o kojoj je rijec je vec overclockana.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne moze biti brza od GTX 570 ako nije na 1 Ghz ili minimalno 975 Mhz i onda moze biti brza samo u odredjenim naslovima, a razlog je kristalno jasan : GTX 570 je hardwerski superiornija.
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ona zapravo nikad nije brza od GTX 570, ona njoj samo parira tu i tamo 1-2 fps vodi i to je to, a da ne govorimo kako gubi u benchevima bez obzira na koliko je clocknuta ova GTX 560 Ti ali prosjecnim korisnicima bench nije bitan, neces 3d mark igrat. :smt003
     
  16. KingT

    KingT Veteran foruma

    MSI Twin Frozr II GTX560Ti sa clockom od 880/1050MHzMHz (823/1000MHz je standard za GTX560 Ti) je 12% sporija od stock GTX570..

    Kao sto Sena rece treba njoj clock oko 1GHz na core da se izjednaci sa GTX570..

    Treba nadoknaditi 100 shadera i 8 ROP-ova manje..
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni je bez clocka 850MHz/1002MHz te ima 20% COOLER od obicne GTX560,ima ASUS Super Alloy power blends sto daje 15% bolje performanse od obicne te 35C je hladnija od obicne,te ima Voltage Tweak tehnologiju koja dozvoljava da boost-ujem voltažu GPU sa ASUS SmartDoctor-om te da povecam brzinu preko 50% brza da bude. Znaci GPU je bez clocka gore podaci!

    Ako neko ne vjeruje imam i slike :wink:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znas li ti koji je clock potreban da bi bila 50% brza. To je samo marketinski trik.
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ako oni lazu lazem i ja...pise da za ovih 50% ako njih zelis da je extreme cooling reqired. :)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opet i sa 50% to je GTX 560 Ti, nije sve u clocku.
     
Thread Status:
Not open for further replies.