Preporuke za grafičku !!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Adony, Jul 20, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ide, ali na LN2.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Eo mogu i slike sa mog kompa,gdje Vcore ide na 1.150,Engine ide na 1030,a memorija na 4800.. :wink:
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Iznad gore si rekao da je mozes dignut 50%. A sta ce nam slike kad si podigao 10%, to ti svakako vjerujemo :D
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa ja je ne mogu dignut za 50% jer mi je losa i ploca i ram i ostalo :(
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ne možeš je dignuti 50% ni da ti ja babo Chuck Norris.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    E jbg ako oni lazu lazem i ja nisam ja nista izmislio :)
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hahahaha dobar GW..

    Tih 50% overkloka se moze POKUSATI kada je kartica hladjena sa LN2 tj tecni Nitrogen koji moze da spusti temperature do minus -196 C.. (sto je i tacka kljucanja tecnog Nitrogena)

    BTW kartice tipa GF 8500GT lako idu na 50% OC (moja sa 450MHz stock ide na 700MHz sto je 55% OC :lol: )
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Oni lazu uvijek, samo tvoje je da ne povjerujes.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gledaj šta moja ploča može :lol:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sYo84C7nNLc&feature=player_embedded[/youtube]
     
  10. digitron

    digitron Novi član

    A Chuck Norris je ujeo dim za oči....tako da to nije mala zezancija....
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    evo moja ide 1.100v 1000/2000/4800... 62c temp full load, naravno imam i 2d profil.

    jel sad i moja najbolja?
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Joj ovoga,sam sam kopirao ono sto su oni rekli :roll: , joj covjeka nisam nista izmislio,a kad smo kod tvoje grafe,meni je temp 40C Full Load :smt006
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    opet te lazu ;)
     
  14. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Ovo jedino u frizderu! :D
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa realno gledano ta asus direct cu 2 gtx 560 ti je bolja od te msi gtx 560 sto kolega syss ima. Ali zato i kosta vise ja mislim.
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ako je voltaža 1.150 konstantno, 40c imaš vjerovat dok throtla na desktopu ;)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    Posto nam kolega ocito nije bas upucen oko hardwarea, hajd ovako:

    Skini http://www.techpowerup.com/downloads/20 ... 0.5.5.html

    Pa ga pokreni, idi gore na sensors i upali "Continue refreshing this screen whil GPU-Z is in the background". Onda uleti u npr. BF3 (al ostavi upaljen GPU-Z) i igraj 10-15 minuta. Izadji iz igre, pa u GPU-Z pod GPU Temperature klikci po temepraturi dok ti ne pokaze malim zelenim slovima "MAX". I onda nam javi cifru koju ti pokaze.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze koristiti i MSI AB ako mu je laksi je ima ono max temp, gdje mjeri temp, a najbolje mu je da temp mjeri u crysis 2 i taman moze stabilnost grafe da testira, jer su u crysis 2 grafe sa factory clockovima i factory voltazom padale.
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Hvala puno na preporuci,

    ovih "mjesec" dana mnogo posla u firmi i nisam u mogucnosti biti cesto na HWB-u (bilo gdje :( ) ... moj mali braco od 9 mjeseci povredio ruku, sada nosi longetu (gips) :( ...

    Evo ovo par dana gledam, ova 560-ka je oko 5-stotica, gtx480-ka je oko 6-stotica...ostaje GTX 460...ne vjerujem da ce toliko cijene pasti (560/480) do februara...

    a mislim da ovih dana temp. grafickih i nisu "realne", jer nocna temp. je oko 10 C, pa su i sobe hladne...
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Rezultati: Min - 29C Max - 55C Average - 48C

    @ Sena,da skuplja je, razlika u cjeni je 100km(u nekim radnjama i vise) , ali jie zato i puno bolja :D
     
Thread Status:
Not open for further replies.