Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Looney

    Looney Komšija

    Kakva vrata?!
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Bočne strane kućišta :lol:
     
  3. Looney

    Looney Komšija

    :mrgreen:

    Ne mogu definitivno.
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Ljudi sta da kupim za nekih 100km 10-15km gore dole, konfa iz siga.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja cu ganjati Thermaltake V4 Black Edition, ima na piku oko 70-80KM. Ne znam da li ti valja:

    [​IMG]

    Vidi koliko se krecu cijene Silverstone PS05B.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    V4 70KM u imtecu do je silverstone u genelecu 87KM bez PDV-a. Da li je opravdano tih +30-ak KM? Ja ću vjerovatno do kraja mjeseca (napokon) nešto ganjati da uzmem mada mi je V4 povoljnije a imtec mi je pred vratima.
     
  7. black

    black Komšija

  8. Majesco

    Majesco Aktivista

    Zaobidi Thermaltake V4, kolega ga ima i nakon dvije godine stranica je toliko olabavila, da kad se ubaci DVD stranica zvekece.
    Imas jako dobra kucista recimo.

    CHIEFTEC CM-09B-OP 80KM
    CoolerMaster Case Elite 334 Black 88KM
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovo elite sam ja uzeo za kancelarije :) nije lose, odlicno za ovu lovu.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Xigmatek Midgard II sa 4 venta i fan kontrolerom? Da budem iskren nikad čuo za ovo. Gledam na netu reviewe kažu dobro ali volio bih da mi neko iz prve ruke kaže.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Imam TT Soprano i Armor. Na Sopranu se vidi da je malo "lošija" kvaliteta izrade, a pod tim mislim da se power dugme nekada zaglavi, te se doima manje robusnije nego Armor, radi svojih vrata koja se otvaraju. Uglavnom do sada ništa nije puklo, a ni ne pazi se na njih nešto naročito.

    Jako sam zadovoljan, te nema problema s montažom novih komponenti ili čak vraćanja starih nakon čišćenja, kao što je slučaj s Gembirdovim kučištem koje imam :)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma neću više smarati uzimam V4 za 2-3 dana. Ima ovih par na piku ali izgleda moraš moliti da ti prodaju za tvoje pare. Ima i ovaj TT Element T 80KM kaže ko novo ali nema momak puno transakcija i u Sa je nije mi blizu tako da ću u Imtecu uzeti ovaj V4 meni će biti sasvim dovoljan. 4 venta minimalno idu napojna logično dole meni dosta.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Javi kada stigne valja li cemu.
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Bolje je Elite 334-U kuciste sa otvorom za backplate CPU hladnjaka ...ali svejedno, gdje si gledao ova kucista?
     
  15. Majesco

    Majesco Aktivista

    CHIEFTEC u plusu, a CoolerMaster u UE
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Na kraju ipak uzeo V4. U imtecu 72KM. Prvi dojam fino izgleda ona crna mat boja baš zgodna. Međutim kućište je veoma lagano i lim je baš tanak i vidi se da je neki entry model pa čak i stari Asus Vento pod rukama daje dojam da je kvalitetnije kućište. Imam osjećaj kada bi ga rukama pritisnuo malo jače da bi se sve izvalilo :D
    Sama montaža me napatila dok sam prebacio iz starog u novo pa jedno 2h ako ne i više. Sve mi je naopako išlo ono kad se zaneda. Cable management nisam ni radio mada ni nema nekih rupa za to koliko sam upratio pa ovako dosta ružno izgleda a to bi trebao srediti jedan dan kad mi bude dosadno. Dođe 1 ventilator i to zadnji a ja sam ubacio još 2 stara Xilence red Wing od 12mm jedan spojen na 7V (prednji usisni) dok je drugi spojen na ploču i nalazi se gore. Moram da napomenem da nema dovoljno prostora za gornji i donji sa ovom pločom. Gore mi tačno dolazi do onih 'štipaljki' od RAM memorije i to na knap dok dole smeta radi poveće napojne i ne može od kablova da se montira gdje je predviđeno tako da sam gornji malo zakrivio u koso da bi mogao naleći. Na izgled je fino kućište prednja maska je ok izgledom ali sva je plastična. Naprijed ima i one filtere na onim mrežicama koje se skidaju za DVD rom itd. Sama montaža HDD i DVD romova je jednostana sa onim osiguračima. Lagano je naštimati front panel kablove pogotovo nije ko na starim patnja pa milion onih kablića već sam 1 USB i par onih power, reset, hd led.
    Dobio sam bolju provjetrenost temp je sada 3-4 stepena niža ništa spektakularno ali opet. Eto ispade na kraju jedan review. Sve u svemu OK za ove pare i ja sam zadovoljan! Evo par sličica iako se slabo šta vidi radi tanke kamere:


    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Procitah poruku kada si bio oflajn..

    Nego velis da se kablovi ne mogu provici iza ? Cudi me obzirom da se to moze na mome codegenu. Znam da je lim flimzi ali je sasvim ok kuciste za te pare. Bitno je da je provjetreno a moze biti od kartona sto se mene tice. Samo da mi komponente komotno rade.. nista, morat cu ga i ja nekada uzeti.. nije puno para.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma imaju neke rupice samo ne mislim da su za to. Kako ću npr provući HD audio jack od front panela? Ili neki sata napojni kablić kroz te rupice? Nema šanse.

    EDIT: tek sad vidim da sam grafu ubaci u x4 slot :lol:
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bih bas znao dok ne vidim al ividis kako je ovdje recimo:

    [​IMG]
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Možda je ovaj naknadno bušio rupe za cable management..