Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ja vidim crveni ventilator :D A stvarno je cudno kako ta kamera uspjela "uhvatit" zaustavljen vent :) Mozda se vrti na 50rpm :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    crveni :) jebi ga,



    nego bucno ovo nesto. ono staro bilo puno tise. jos sam prebacio na 5V ove male, a ovaj veliki na 7, jos i kad je iskljucen opet bucno. dere se ovaj naprijed meni se cini najvise.......
     
  3. RaP

    RaP Komšija

    Dobar case :) iance i kod mene moj k800i uspije "uhvatit" vent kada radi
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    danas sam skontao da ovaj prednji pravi buku, kad njega ugasim kuciste je tiho pravo. samo mi je sad problem ne znam kako se ovo vadi da ga mijenjam. i na 5V je bucan...
     
  5. dHM

    dHM Aktivista

    Kod mene je ovo kuciste
    sharkoon rebel 9
    http://pics.computerbase.de/1/5/7/5/5/2.jpg
    kupio sam ga jer u tom trenutku kad sam kupovao nisam razmisljao pretjerano o kvaliteti kucista, nego samo o izgledu i protoku zraka.
    U stratu je bilo velikih problema sa prasinom, al sam vremenom improvizovao filter (od najlon carape) na ovaj 250mm vent na bocnoj stranici, da bi ga kasnije uporedjivanjem temperatura kad taj vent radi i kad ne radi shvatio da je nepotreban te sam ga skroz izbacio i zamijenio plexiglasom. a sada sam sa prednje strane stvaio dodatni vent (sad su oba xilence 120mm), nosac napravio kod limara za 10KM, i sad su temperature manje nego kad je bio bocni u prosjeku za 5-8 stepeni. Objasnjenje za to je sto je taj ventilator prekidao zracni tunel koji je isao od prenjeg ventilatora ka zadnjem (takodjer 120mm Xilence ). uslikat cu sve jednom kad budem ove nazad kablove iskopcao, jer mi ovako ne moze dohvatit da kuciste izadje iz stola skroz da se moze fino slikati i sa strana :roll:

    http://img514.imageshack.us/g/25112009059.jpg/
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Gledao sam bas ovo kuciste u neutrinu u TZ, mogu ti reci da nije nimalo lose, a ono sto mi se dopada kod njega su ova 4 usb-a.
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To kuciste samo dobro izgleda. NHF dHM, kvalitet je u rangu codegena ili jos ispod.
     
  8. dHM

    dHM Aktivista

    @Dog Father
    Pa i napisao sam da sam ga kupio jer u to vrijeme nisam razmisljao o kvaliteti, sto znaci da sam u medjuvremenu shvatio da nije kvalitetno nesto posebno (ipak mislim da je bolje od codegena), lim je dosta tanak, kablove je tesko smjestiti ako im sam ne nadjes mjesta, hladjenje je bilo prosjecno ili cak ispod prosjeka dok nisam uradio ovo... al uglavnom sam zadovoljan, za pare koliko je tada kostao, nije se moglo naci bolje kuciste ja mislim :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]

    U mene je ova mašinerija. Imam ga već duže vrijeme i prilično sam zadovoljan. Inače kućište nije loša kupnja ali ga ne bih nikom preporučio. Najveće sranje je što ne može naprijed vent jer je cage za diskove okrenut prema vratima, tako da moraš sijeć kućište da bi stavio vent naprijed. S druge strane pristup diskovima je krajnje jednostavan i neko ko ih često vadi dođe kao prava stvar.

    Kvaliteta je odlična u ova vrata sam milion puta zapuc'o nogom i otvaraju se kao i prvog dana :) Isto tako ova boja je užasna, svaki dodir ostavlja ogrebotinu na njoj.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  11. prajninger

    prajninger Novi član

    TT otiso i sitgo
    [​IMG]
     
  12. RaP

    RaP Komšija

    Uu dobar daj coece koji detalj vezano za kuciste :)
     
  13. prajninger

    prajninger Novi član

  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Sramota me bilo da se javim ali ajde eto... :D
    Imam MS Industrial kuciste, tacnije Mercury model. Uzeo sam ga bezveze, ni sam ne znam zasto

    Ima jedan plus a to je da u stvarnosti izgleda puno bolje nego sto je na slikama koje se mogu naci na internetu :D
    Stavio sam 2x80mm (na 5V) nazad i nije bucno niti proizvodi neke vibracije
    Ostalo sve minusi -
    Naprijed ima mjesto za vent. ali i da se ugradi nema nikakve koristi od njega jer nema odakle da uvlaci zrak (ustvari ima jedna rupica na dnu kucista haha)
    "Klizna vrata" su katastrofa, dovoljno je dotaci ih i sama se otvore do kraja

    Sve u svemu, za*ebao sam se samo tako :smt003
    Ali nema veze svakako stoji ispod stola pa ga i ne gledam previse
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Jos uvijek nemam kuciste al skupljam lovu za ovo :mrgreen: ,covjek mi ga je obecao pojeftino samo dok ga malo povari :smt005



    [​IMG]
     
  16. Nihad

    Nihad Aktivista

    Moje kućište izgleda kao ovo na slici (isti format, veličina, stil, boja, sve). Samo što moje nema nikakvih naljepnica. I kod mogu su svi 5.25" i 3.5" utori popunjeni (tri su 3.5" utora za razliku od dva kod ovog na slici).
     

    Attached Files:

  17. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Cime si ih popunio???
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    Thermaltake VA9000BWS Kandalf Full Tower ATX Case

    [​IMG][​IMG]

    +dobar kvalitet
    +prostrano
    +protok zraka

    -tesko
    -glomazno

    Sve u svemu, svima dobro poznato kuciste :)
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    nema ako ikad budem mjenjo kuciste bice Kandalf 100% :smt003
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kandalf je tesko sme..., pardon, kuciste.