Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Idi na P seriju obavezno. Top su. Imam ih ja.
     
    Reventon likes this.
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    Koliko je to litara kuciste? Slicno je pravo kao nr200p, i airflow je nesto najace sto sam do sad imao.
    Baci koju sliku da vidim kako si slozio to unutra.
    Wp
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kuciste je 33 litra, na fazon je nr200p. Imaju 4 verzije, bijelo sa staklenom i mesh stranom i isto tako samo crno.
    Napojna je na prednjoj strani, ima bracket za montazu. Inace se svaka stranica moze skinuti, prednja, gornja, a ispod je filter. Sve je clip-on, nema sarafa. Dodje jedan 12cm vent nazad.
    Po pravilu se ne moze montirati naprijed vent, ali ja sam podigao napojnu na najvisi nivo tako da ispod moze stati jedna 12-ka.
    Sad mi trebaju ventovi, najvjerovatnije cu ici na bijele Arctic P12 ili P14. 14-ke mogu dvije gore i dvije dole, a 12-ke mogu po tri. Cak razmisljam i zamjeniti stare Noctua ventove sa Arcticom.

    Trenutno je ovako, nemam sata diskova, sve je na dva nvme.
    [​IMG]
    https://i.ibb.co/wdJH0Qs/IMG-20230826-113603.jpg[/img]'][​IMG]


    Ovako je sa prozirnom stranicom
    [​IMG]
    https://i.ibb.co/7GsZtYm/IMG-20230826-114253.jpg[/img]'][​IMG]


    Prebacio sam drugu stranu koja je mesh, sreca iste su velicine
    [​IMG]
    https://i.ibb.co/1qq8y4v/IMG-20230826-113946.jpg[/img]'][​IMG]
     
    dmr and p4ja like this.
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    Ljepota, jebo ova kucista velika i Bozicna drva u njima. samo sff amine mi
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Odlicno je kuciste. Najvise mi se svidja sto je napajanje ubaceno ispred svega tako da ne smeta airflowu odozdo prema gore. Mozda i ja ovo kupim, samo je pitanje hoce li moci stati mugen2 :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mugen 2 je visine kao ova moja Noctua, 158mm, stat ce bez problema. Moze do 170mm.
     
    dmr likes this.
  7. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Bas lijepo kuciste. Svidja mi se sto nije staklo vec metal mesh, prozracno, i ako se prasina uvuce u rupice moze se isprati kada dodje do toga.
    Kuciste za dugorocnu upotrebu.
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Lijepo kuciste
    Koja je cijena ?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    172KM, uzeo preko olx-a.
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Za te pare nisu mogli ni ubaciti gumene umetke za kablove, košta manje od dolar 10komada. o_O
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kuciste i nije toliko skupo kad uzmes u obzir marze nasih svercera, vjerovatno su ga nabavljali po 50$ ili nize.
    Ali potrazit cu na ebay-u u svakom slucaju.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel dole mogu stat tri 120mm ventilatora? Bolje ti je taj bijeli ventilator stavit dole da dobijes jaci efekat pozitivnog pritiska.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    p4ja likes this.
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

  15. igor.g

    igor.g Komšija

    Može, type 3 paše na type 4 osim 24pin MB kabla
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ovaj sa gornjeg linka nista, ali nadjoh i od AX750, izgleda da su periferni kablovi manje vise svi kompatibilni. Prodavac se bas potrudio da provjeri.
    Samo da ne bude ko sa proslom modularnom (modxstream), primjer sta mi se desilo na videu ispod :D

    https://youtube.com/shorts/73Px6ANevqw?si=Vek_5S12GqFFdyg9


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bas sam to posao reci, nisu svi kablovi isti za sve Corsair modele tako da provjeri tri puta prije nego upalis.
     
    Reznor likes this.
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo stigla mi ova dva nova kabla, jedan type 3 identican skoro, ali ima 4 umjesto 3 sata konektora i radi sve odlicno :)
    Drugi je type 4, njega neka u rezervi :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Cini se da su kucista u zadnje vrijeme nazadovala.

    Imam stari Corsair Obsidian 750D, i reko hajd da pogledam sta ima ekvivalent sad, a da je modernije.

    Ispostavlja se da su novija kucista sranje. Osjetno kraca, na vrh stane 360mm AIO, rijetko 420mm, a i kad ima 420, nema dovoljno prostora za 38mm rad + 28mm vent. A ja mislio bilo bi jos super da mogu napravit push-pull. Sipak.

    Dosta kucista ima podrsku za 420 naprijed, ali tad je blok predaleko, ne moze stic do socketa, jer mi ne pada na pamet naopako instalirat radijator.

    Corsair 750D imam vec 10 godina i dosadilo mi, al kako stvari stoje imacu ga i narednih 10 :D
     
    Reznor and aNaToMiC ! like this.