Prijedlog HD

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by irhadkul, Feb 3, 2011.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema nikakve razlike, uzmi WD jer je jeftiniji.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Da ne otvaram novu temu, evo ovdje info. Poplava na Tajlandu stigla je i do nas, tako da su posljednjih dana u svim domacim radnjama skocile cijene tvrdih diskova, nekih modela i duplo. Prema najavama iz industrije, proci ce mjeseci prije nego se cijene vrate na nivo od prije poplava. Ko je jamio, jamio.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    160 GB IDE HDD - 150 km + pdv :)
     
  5. GW

    GW Moderator

    WD 500 GB sa 89 na 139 KM. :D
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hajde sto su poskupili diskovi koji dolaze iz Tajlanda, a kako poskupise oni sto su u prodavnicama na lageru vec par mjeseci.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hehe čuj kako :D

    Ima jedno 2-3 dana gledam po piku, lik od kojeg sam ja uzeo ovaj samsung iz sig-a koštao 95KM sad nekih 150, kontam vidi budale šta mu bi :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma lopovluk burazeru, kada su upitanju poskupljenja ide cijena odmah gore, vidjet ces kad se cijene na trzistu vrate u normalu kod nas ce jos par mjeseci ostati iste. Dobro rece Dog, ko je jamio jamio.
     
  9. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bas sam za novu godinu mislio uzeti kakav 2TB disk kad bude snizenje u Mediamarketu vani, nadam se da nece da se mnogo dignu, cekam ovo snizenje vec par mjeseci.. :)
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    WD na Tajlandu proizvodi malo vise od 60% diskova, a trenutno je kompletna proizvodnja tamo obustavljena. Hitachi isto tamo proizvodi jedan dio eksternih, dok Seagate ima vazne dobavljace. Sa ranije prognoziranih 60 miliona diskova, WD u ovom kvartal sada ocekuje prodaju 22-26 miliona.
     
  12. neko

    neko Aktivista

    ljudi, riknuo mi je hdd u laptopu, planiram uzeti novi. najpovoljnije mi se cini uzeti HDD 2.5" 320GB WD 7200rpm SATA2 16MB (WD3200BEKT) u Plusu, ali reviewi koje sam procitao su slabi, pa ako ima neko od vas savjet, unaprijed hvala.
     
  13. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Kazu analiticari da ce cijena diskova sredinom ovog mjeseca privremeno opasti za cak 15% :D
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzmi kakav polovan, neboj biti budala bacati novac na nov. Za cijenu novog mozes uzeti i SSD.
     
  15. neko

    neko Aktivista

    ja uzeh ovaj hdd. 111KM. Zadovoljan.
     
  16. Juka

    Juka Komšija

    Dakle nisam nikako aktuelan sa SSDovima, pa ako je ko u folu nek mi da kakve sugestije za neki best buy od 120GB pa nadalje sto na nasem sto na inostranom trzistu?
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ovo je bas katastrofa, pogotovo sto ovi nasi poskupe i vise nego sto realno treba. bosancjerosi prokleti naravno. srecom ja sam svoj 2TB uzeo na vrijeme, i to samo za 150KM :) a sad taj isti u genelecu kosta 288,00 KM + PDV (sto je poskupljenje od 112% :evil: :evil: :x ). ko bi rekao za genelec, patrioti zivi. ma nije ni cudo sto raja kupuje po srbiji, na ebay i bjeze od ovih nasih .
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja kontao uzeti Seagate Momentus XT za laptop, bio 90 eura, jutros otisao kad me srce nije strefilo, 160 jebenih eura :evil:
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sada glledao u genelecu cijene HDD-ova,kad ne pado u nesvijest cijena
    pa do prije 5-6 mjeseci bili bagatela a sada skuplji za jedno 80-90 posto,sta se to desava sa cijenama

    evo samo jedan primjer
    HDD 500 GB, WD5000AAKS, SATA-2, 7200 rpm, 16 MB
    kosta 186 KM + PDV = 217 KM
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Desavaju se poplave, izgleda nisi upucen :)