Prijedlog: Riješiti problem sa novajlijama zauvijek!

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by HamziBeg, Jun 29, 2007.

  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Napraviti odjel/kategoriju "Pitanja i Odgovori" ili "Vi pitate mi odgovaramo" (skromno, ha?)

    Elem, kada se tema razvije oko nekog pitanja, i ako se usaglasi oko odgovora, tj. pomogne onome ko pita - moderator zaključa temu, i ostavi onaj odgovor koji je pomogao, ili ako ih ima više navesti ih u obliku citata i autor dotičnog odgovora.

    Vidio sam na mnogim stranicama da se tako radi. Sa ovim bi se održala preglednosti, dobilo na efikasnosti i lakše bi se dolazilo do željenih odgovora. Ostali naslovi/kategorije su sasvim dovoljne za kreativne i slobodne rasprave, zezancije i šta več. Potrebna je jedna kategorija koja će se ovako "strogo" i uredno održavati.

    Npr. žalosno je u šta se pretvorila tema "Optimizacija sistema", nepregledno i beskorisno. Podsjeća me na bačvu u koju neko ubaci svoju ideju i zaboravi na to.
     
  2. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Fakat to sa novajlijama je problem. Ja sam 6 mjeseci pregledavo forum, a nisam se bio registrovo. Sve dok nije doslo vrijeme da i ja nesto kazem. :mrgreen: Mozda napravit search na pop-up. :mrgreen:
     
  3. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ništa... ja se ponadao moderatori će se javiti i nešto reči :D
    Šta mislite da napravimo ovakva VELIKA dugmad u vrhu foruma, poput ovoga:
    [​IMG]
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije do moderatora. Admin je odgovoran.

    Nazalost, cijeli forum se pretvara u nesto sto se meni ni malo ne svidja.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    mah treba zatvoriti forum za registracije jedno vrijeme. previse idiota dolazi u zadnje vrijeme sa kojekakvim baljezganjima i elementarnim nepoznavanjem stvari.
    DAJTE, LJUDI NE IDU NA OVAJ FORUM DA BI VAMA KONSTATNO POMAGALI OKO PROBLEMA. POTRUDITE SE SAMI, A NE NA PRVI ZNAK, ODMAH POTEZATI HWB IZ BOOKMARKSA.
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    A da se uvedu neke restrikcije kao, npr., na Elite Securiti a li još malo jače. Npr. Tamo ne možeš slati mail i PP ljudima dok ne prođe 7 ili 15 dana od registracije. A mi bi mogli staviti zabranu na 3 ili 7 dana za postavljanje komentara/postova. dok se ne upozna sa forumom i to. :D + ovaj odvojeni odjel za pitanja i odgovore od koje bi, vremenom, napravili preglednu arhivu tako što bi ostavljali samo pitanje i odgovor.
     
  7. Leoo

    Leoo Novi član

    a da se recimo stave "minusi" na postove...recimo tri minusa i post se automatski sakriva..a ko hoce ipak da pogleda neka klikne na "plusek" pored...
    ideja "pokupljena" sa dernek.ba(forum)
    pozz
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mogul ti ja odmah kako dat tri minusa za ovaj post? :lol:
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Recimo da to nije moguce izvesti na ovom forumu.. A i cim je ideja sa dernek.ba to je losa ideja.. To neki skolski fazon, 3 minusa jedinica.. :mrgreen:
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne znam za ostale clanove, ali meni je muka vise iz dana u dan gledati postove sa silnim problemima, savjetima za konfiguracije, procjene istih, rusenje softvera i sl.
     
  11. GW

    GW Moderator

    Slažem se. U zadnje vrijeme HWB je postao free helpdesk. Mora se to regulisati. Jedina pozitivna stvar je u zadnje vrijeme je par recenzija i CeBIT. Možda ne bi bilo loše jasno naznačiti novim korisnicima da koriste je**** search jer je većina problema riješena milion puta.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ...na sta ce odgovoriti "trazio sam ali nisam nasao" ko na desetine puta do sada... :evil:
     
  13. GW

    GW Moderator

    Na šta mu odgovoriš traži bolje. :D Ako opet kaže isto, ban po kratkom postupku. :D
     
  14. Zlatan

    Zlatan Komšija

    Organizujte naplatu konzaltinga-smanjit cete broj tih postova i cak zaraditi...apsurdno je zaliti se sto imate previse clanova ,sto previse postaju, pitaju za pomoc i slicno.... to je zapravo kompliment!!! i blagodat, samo treba biti znalac i to iskoristiti...treba imati smisla za biznis.
     
  15. GW

    GW Moderator

    Naplatiti pomoć? Nema šanse. Niko više ne bi ništa pitao. Ja bi prvi bio za to kad bi moglo.
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Kompliment?! Postaje biti glupo kada se forum svodi na helpdesk, a ne na normalne rasprave.. Otvori Opću diskusiju i procitaj naslove tema i sve ce ti biti jasno.. procjena, procjena, procjena, problem, pomoc, cebit, procjena, problem, problem...
     
  17. Loki

    Loki Komšija

    Pa očito je da to nije za opću diskusiju, nek prebace u podršku i riješeno što se tiče pretrpavanje Opće.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Ma nije to samo u opcoj.. tako je u vecini podforuma.. ali eto.. Trebalo bi onda pola tema na ovom forumu prebaciti u podrsku?!
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    moze, sigurno da moze, samo duga je to prica, pa pc prodavnice/firme naplacuju ljudima 500 - 600KM cak i vise za 'pomoc' pri odabiru konfe.... zasto ne bi ovdje placali 10 ili cak 50 puta manje a ostatak para ustedjeli , naravno to se ne moze postici preko noci treba traziti najpogodnije i najefikasnije nacine, pokusavati i biti ustrajan/strpljiv...na kraju krajeva to je samo jedan od stotina nacina na koji se moze unovciti i kanalisati taj vapaj za pomocu i povjerenje koje ljudi imaju u hwb...no dobro mozda to nije niti cilj hwb, mozda zbilja nije dobro da je forum na svakom mjestu pretrpan takvim temama, nego to strpati samo u jedan dio foruma, iako se ekonomski faktor provlaci svugdje, i cini mi se maltene nedjeljiv dio bilo koje teme :)
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Pa to onda sve treba ubaciti medju pravila na forumu.Da takva pitanja postavlja u podrsci a ne u opcoj ili sl. Mada to ima ali nema bas tako direktno.