Prijedlog: Riješiti problem sa novajlijama zauvijek!

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by HamziBeg, Jun 29, 2007.

  1. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Napraviti velike FAQ postove, i ko pita - ban odmah. :mrgreen: I staviti search bar na neko vidljivo mjesto, uz natpis "Prije nego sto postate, koristite search"
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Nista ne praviti, ko se naguzi zna sta mu ide :lol:
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Ne slazem se sa vecinom iznijetih komentara iz prostog razloga sto se vecina postavila kao skupina super znalaca iz svih oblasti. Forum je razmjena iskustava i znanja.

    Ako na forum dodje neki novi clan i postavi pitanje na koje je vec odgovoreno, to ne znaci da je taj neko "papak" vec se moze pretpostaviti da ni prije nije bio ukljucen na druge forume da bi znao da treba prije postavljanja pitanja izvrsiti pretragu. U tom smislu probat cu u narednom periodu napraviti nesto sto bi ljude nakon registracije "uputilo" na koristenje pretrage jer je ocito da ce ljudi prvo pokrenuti thread te preskociti "pravila" koja se nalaze u svakoj sekciji. Valjda vecina misli da su "pravila" za "papke" takodjer.

    Mislim da je mnogo vaznije da se na nove clanove "ne skace" odmah kada pogrijese vec da im se normalno skrene paznje jer tesko ce neko nastaviti sa pisanjem nekih poruka i sl. ako odmah na njega "novog" navali gomila sa raznim (ne)opravdanim kritikama. Dakle, samo malo vise kulture u ophodjenju. Ko nema osnovne kulture, odavno je u Banovicima.

    Kada je u pitanju sadrzaj vecine threadova, treba uzeti u obzir da ogromnu vecinu bh. Internet korisnika hardver, racunari, softver, oc, igre i sl. zapravo ne zanimaju. Ljudi su kupili racunar da ga koriste u neke druge svrhe, no kada imaju problem a ne zele da racunar nose u servis, onda se registruju na forum i postavlju pitanja tipa kako rijesiti ovo ili ono, koliko kosta racunar i sl. Dakle, to nisu hardcore korisnici i realno u BiH ih je veoma malo. Bilo na forumu dosta pokrenutih tema o zanimljivim i pametnim stvarima, no ne javise se mnogi junaci...
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Mislim da su pravila samo u opcoj diskusiji.. tako da oni koji odmah odu na npr. procesore uopste i ne vide link za pravila..
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Selvine, u pravu si, to je rijeseno sad.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, u pravu si! Slazem se sa svim sto si napisao. Samo postavlja se pitanje kako uopste funkcionise ovaj forum zbog ovako velike razlike u misljenju izmedju administratora i moderatora!?
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na kraju sve odluke donosim ja. :wink:
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Logicki paradoks. :lol:
     
  9. monK

    monK Komšija

    Ja sam se sveo na 2-3 sekcije u iščitavanju...

    Nema zeznutih rasprava kao prije...ili sam ja prestario...Ustvari, u zadnje vrijeme imam problem sa čitanjem bilo kojeg foruma...generalno...

    Ima li pomoći za ovaj problem...imam osjećaj da sam u najvećoj životnoj krizi...i počeo sam slušati blues...

    (HINT 4 FUTURE: bliži se trideseta, opako - ne smijem dalje)
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ih jos si ti dijete :!: :mrgreen:
     
  11. 3125

    3125 Komšija

    Ista situacija :|

    (a nisam ni blizu trideset :p)
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, to je to. :D
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Pa nista onda, dvije sedmica Oprah Show pa se vratite na forum =)
     
  14. Leoo

    Leoo Novi član

    ne mozes ti nikome nista dati(nazalost)...to sto vecina mrzi dernek.ba ne znaci da nema dobrih stvari...
    ma u stvari sto se ja raspravljam...dao sam prijedlog...ima ko ce prihvatiti ili odbiti...pozz
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dernek je nesto bez cega se ne moze. Put, istina, zivot.

    :lol: :lol: :lol: :lol: Jao kako sam raspolozen.
     
  16. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Covjece...bez derneka ko bez gača :smt003
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Ima dobrih treba tamo,sve sem toga je bezze.Izadji u Bicakcic navecer i imas priliku da ih upoznas :wink:
    Ako mi se gledaju trebe na netu,ima boljih mjesta :lol:
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bez gaca se jos i moze. :smt005
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    bez cega? :shock:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ajde sad, lakse sa spamom.