Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. TopniK

    TopniK Komšija

    I moj je upravo taj. Ali uskoro će izaći neki noviji tj. sa ovim zadnjim transferima, jer momci obično kreiraju one igrače koji ne postoje na trenutnom PES-u pa imaju zbog toga malo više posla.
     
  2. Hansel

    Hansel Komšija

    Grafika neće biti znatno naprednija od one u PES2008 (govorim o PC, PS3 i XBox360 verzijama). Ali, kao što većina kaže, bitan je gameplay.

    Evo nekih screenshot-ova gameplay-a.

    A na ovom site-u su ocjene igrača (dole ispod sortirane po grupama).

    Arsenal je ponovo napravljen slabijim, s obzirom koliko su jači u stvarnosti. Adebayor bi trebao imati bolji balans i brzinu. Također Kolo Toure koji je izuzetno jak u stvarnosti, ovdje nema baš realne ocjene. Ipak je trebao biti malo bolji.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma


    kako po SSu mozes skontat gameplay? :roll: za ocjene ce biti uvijek option fajlova,ne znam sta se toliko zalite :S
     
  4. Hansel

    Hansel Komšija

    Pa ne možeš, naravno. Zar je neko negdje naveo da može? Što se ocjena tiče, slažem se da su rješenje Option File-ovi, međutim, to onda ide u drugu krajnost gdje mogu utjecati subjektivni faktori. Npr, ako onaj ko pravi određeni OF navija za Man.Utd, vjerovatno će neke igrače pojačati više nego što treba, odnosno što je realno, a isto tako može druge ekipe oslabiti. A da korisnik sam sebi edituje ocjene, to već i nije neko praktično rješenje. Gubi se ona draž PES-a, što se najmanje želi.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma


    jesam li ja corav ili sta?SS da vidis gameplay?
     
  6. Hansel

    Hansel Komšija

    A mislio sam SS-ova za vrijeme utakmice pa pod time podrazumijevam za vrijeme gameplay-a, jer su ovi screenshot-ovi koji su do sada objavljeni većinom iz animacija, što nas ne zanima. Ok, moguće da sam se pogrešno izrazio.
     
  7. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    sve to stoji, ali treba sačekati da igrica izađe, jer se ne zna još struktura fajlova i kad će (i da li će) kitserver raditi... za pes 2008, prvi da valja patch je izašao tamo negdje krajem zime (februar, mart)... tako da se ima načekati do tad... za to vrijeme, fino i laganini fifa soccer 09 i ne trebaju ti nikakvi patchevi i zajebancije :D .

    EDIT: probah ovu novu fifu... zaključak - karina od igrice! potpuno isti gameplay i motion capture od fife 08... a kao nova next gen grafika su 3d modeli igrača nakrcani "lightning" efektom... pravo sam se razočarao nakon onih silnih najava... pes 2008 je po svemu 5 kopalja iznad ove fife...
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Šta si očekivao od fife? :D

    Oni godinama rade igru na isti šablon, samo što, eto, poboljšaju malo grafiku. Nikada fifa neće ugroziti PES.
     
  9. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Pes je ugrozio sam sebe , nazalost .
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    "Konami Digital Entertainment has announced the availability of a playable demo of its forthcoming PES 2009 title for PLAYSTATION 3, Xbox 360 and PC on 2nd October."

    više na http://www.gamingaccess.com
     
  11. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hmm postoji li nacin da sve igrace postavim u odbranu, inace mi pc dozvoljava da ih najvise 5-6 naguram u zadnju liniju , zasto nije moguce vise??
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ti bi ko baka slišković, hajmo svi u svoj šesnaesterac, i barbarez na štopera :smt003 :smt003
     
  13. Hansel

    Hansel Komšija

    Postoji pravilo formacije kada je fudbal u pitanju. Formacija neke ekipe može biti sačinjena od 5 odbrambenih igrača, 5 veznih igrača i 3 napadača.
     
  14. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    5+5+3 = 13 :mrgreen:


    Znam na sta si mislio, ali kad sam vidio nisam mogao da odolim.
     
  15. Hansel

    Hansel Komšija

    Maksimalno dozvoljenih 5 odbrambenih igrača - maksimalno dozvoljenih 5 veznih igrača - maksimalno dozvoljena 3 napadača.

    Znači to je pravilo kada se kreira formacija. Znači moguće je igrati 4-4-2, 3-5-2, 3-4-3, 5-3-2, 5-4-1, a nikako 6-2-2, 3-6-1, 3-3-4 i sl.

    Mada mislim da si ti mene odmah shvatio, ali si htio ispoštovati fazon.
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    bjez ba ... :D nije ti ovo hockey :D
     
  17. Hansel

    Hansel Komšija

    Zaista?
     
  18. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    eno onih par magazina što su testirali pes2009 za ps3 nisu baš oduševljeni, haman maltene isto kao i pes2008, barem po njima :)
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    hehe znaci to ko neki obrnuti offside... :mrgreen: steta jer to oduzima realisticnost( ako je to zaista slucaj) a volio bih zaigrati jedan pravi bunker jer kako su neki igraci napravljeni potrebno je 11-0-0 formacija da bi se uspjesno od njih odbranilo :smt003
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ne budi kukavica. Igraj muški.

    ...Zezam se, naravno...