Pro Evolution Soccer / Winning Eleven / eFootball thread

Discussion in 'Igre i konzole' started by forzajuve, Jul 16, 2007.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Što se tiče ovog markiranja, potpisujem ovo što je kaiser napisao. Nije pametno markirati. Što se tiče tog podešavanja kontrolera, ja sam oduvijek to podešavao na dvije ili čak jednu kockicu-crticu jer sam navikao ručno mijenjati igrače. Ti kao početnik bi trebao ostaviti na sredini.

    A ako bi koristio Coach mode, onda radije uzmi igrati FM 2008 - najeralnija simulacija fudbalskog managera.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Izasla FIFA 09, pa ko voli nek izvoli.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jel ima već u gradu da se uzme?
     
  4. Zlatan

    Zlatan Komšija


    hehe shvacam da to nije univerzalno pametno, no svakako moze imati svoju primjenu npr cesto igram sa igracima koji ovise iskljucivo o jednom igracu npr gerardu ,(u tolikoj mjeri da kad im je on plav ili siv obavezno gube ili ne zele igrati) tako da bi bilo odlicno markirati ga cak sa dvojicom, premda iskusavajuci ovo markiranje vidim da se bas i ne slamaju da progone target igrace-ili ja mozda nisam aktivirao to markiranje kako treba??
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Jok, moncho ce distibuirat.
     
  6. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    man utd igra sa 4 napadača ... te formacije su izbjegnute radi konfuzije na terenu :D
     
  7. Hansel

    Hansel Komšija

    3 napadača a ovaj što predstavlja polušpic je zapravo vezni ali više isturen naprijed...
     
  8. kaiser

    kaiser Aktivista


    ma kazem ti ja nevalja
    hem ne obavljaju posao kako treba, hem gubis igrace :lol:
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. pimi

    pimi Aktivista

  11. Esh

    Esh HWB

    Ko proba - nek javi utiske, ali bez hardkor fanboj utjecaja :)
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Grafika nista posebno, al dobra stvar je sto su prepravili gresku iz 08 - nisu igraci vise glavati i ne cini se da su svi 2.2 visoki. Dodali su i FrameSkip opciju, sto bi trebalo omoguciti i slabijim grafama da ovo solidno guraju. Tekstura terena si cini bas low-res, pogtovo kada kamera zumira kod izvodjenja slobodnih udaraca.
    Gameplay mi se dopao, lopta si cini sada bas okrugla :) , 2x pri brzom/naglom pokretu sam zijanio loptu a da mi je niko nije taknuo. Animacije su izvedene solidno, igraci trce OK (a ne kao u 08 da sjeckaju, nigdje sprinta).
    Ne znam, solidan PES, nista wow, ovi stalni sokerasi ce znat to bolje procjeniti

    [​IMG]
     
  14. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    znači to se 4 napadača na terenu hmmm mozda dok su trojica pred protivničkim golom jedan mora biti na svojoj polovici jer ne mozes postavit formaciju sa vise od 3 napadača :lol:
     
  15. zalizani

    zalizani Aktivista

    Evo čekam da youtube odradi site maintenance,pa da pogledate gameplay :wink:
     
  16. pimi

    pimi Aktivista

    ma raja ko voli soker nek zaboravi 6.ja sam veliki pesoholicar i ovaj soccer obecava mnogo.utisci su veoma dobri
    posto sam skinuo i probao da samo razocaram fanove man utda a da obradujem sve ostale.dakle nema vise uzmi loptu sa c.ronaldom i trci do gola da te niko nemoze uhvatit.u duelu npr sa puyolom nema sanse jedino ga moz proci na dribling al u duel nikako.gol nije bas jednostavno dati.pucao sam par slobodnjaka sa snajderom golmani reaguju bas realno.maloprije mi se desilo bas kao sto je bio jedan klip da uhvatite golmana na pogresnoj nozi i da mu date gol.sto je po meni sasvim realno.fizika lopte je veoma dobra.bolji su efeji.nabijanja iz odbrane daleko bolja.golmani su pametniji kao sto rece maremas.znate one golove na odbicu osutate on je odbrani i na petercu lopta.toga bar koliko sam ja igrao nema.pretezno ako je moguce gurne loptu u korner ili je boxuje iza gola.ispucavanja sa golmanom veoma dobra.daleko degazira loptu.i posebno mi se svidja sa c.ronaldom stil izvodjenja slobodnih udaraca.bas realno.igrao sam npr sa realom i navijaci se vemo cuju.madrid madrid ori se bas fino.navijaci su bas super odradjeni.pravi ljud.salovi oko vrata.masu sa salovima.mislim sve u svemu ocekuje nas veoma dobar fudbal.toliko od mene.
     
  17. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Hoce li 09 pes biti zahtjevnij od 08?
     
  18. pimi

    pimi Aktivista

    MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS:
    Windows XP SP2, Vista
    Intel Pentium IV 1.4GHz or equivalent processor
    1GB RAM
    6GB free hard disk space
    DirectX 9.0c compatible video card. 128MB Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce FX or ATI Radeon 9700 video card)
    DirectX 9.0c compatible sound card
    Windows compatible keyboard
    800 x 600 monitor resolution

    RECOMMENDED SYSTEM REQUIREMENTS:
    Windows XP SP2, Vista
    Intel Pentium IV 3.0GHz or AMD Athlon 64 or equivalent or higher
    2GB RAM
    8GB free hard disk space
    DirectX 9.0c compatible video card. 256MB Pixel Shader 3.0 (ATI x1600 or NVidia 6800 GT/GS or better)
    DirectX 9.0c compatible sound card
    Windows compatible USB Gamepad
    1280 x 720 monitor resolution

    SUPPORTED CHIPSETS:
    NVIDIA - GeForce 9600, 8800, 8600, 8500, 7900, 7800, 7600, 7300, 7100, 6800, 6600, GeForce FX (5950, 5900, 5800, 5600, 5200)
    ATI - Radeon HD3870, HD3800, HD2900, HD2400, X1950, X1900, X1800, X1900, X1600, X1050, X1550, X850, X800, X700, X300, 9800, 9700
     
  19. zalizani

    zalizani Aktivista



    Zaista sam prijaatno iznenadjen,i stvarno su PES-u dali ono sto je falilo izdanju 2008,igrica je dosta realnija i mogu reci da je optimizovanija od prethodne.Cak mi je i sam interface jednostavniji samim tim i bolji za razliku od robotolikog koji je po meni isfuran.PES 2009 zaista vrijedi i zaista cu mile volje odvojiti novac i kupiti PES 2009 a zbog cega to morate vidjeti u Demu :smt006
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kako lijepo i pregledno izgleda na widescreenu...

    p.s. jel bolje od fife 09? :lol: :mrgreen: