PrOjEcT AvP - ZAVRSEN

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ElectricSound, Jan 6, 2014.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Da, to je dobro jer ukloni dead zone iza fan hub-a. To mozes napraviti i od obicnih 25mm ventilatora.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Što bi se zezao s time, uzmi 38mm ventove ili čak 51/56mm (znam da ih je Delta pravila). A i ne bih zbog eventualnih vibracija stavljao plastiku na plastiku. Samo nađi adekvatne šarafe kao što je Sena primjetio.
    Sa 51mm bi imao fenomenalan statički pritisak.

    To su mrcine ovog izgleda:
    [​IMG]
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Zanimljivo. Dok ih nadjem(ovdje necu sigurno), dok platim i njih i dostavu. + buka, koja je neprihvatljiva, a koja sigurno nije mala, uz ne znam kakve fan kontrolere. Sve kad saberem, mnogo vise para, a za koliku razliku? Kao sto rece Stevie_Ray, jefitnije mi je kupiti 5 obicnih ventova i isjeci ih, i jos nemam problem za sarafe. A za vibracije, imaju silikonski podmetaci za ventove. Delte su super stvar, samo totalno neiskoristiva u mom slucaju, gdje nema mjesta buci.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Ici na takvo vodeno i trpit buku ne ide zajedno imho. Spomenuti Corsair SP120 (onaj sto ide do 2300rpm) ti je super u kombinaciji sa tim 'adapterima'. Spustis ga na oko 1500rpm a ima da hladi kao stoka. Naravno, push-pull. :D To pretpostavljam ne bi stalo. Trebalo bi 100mm samo za ventove sa adapterima.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    U tom slučaju je SanAce 9S1212F401 tiši od tog Corsair-a a ima veći pritisak i protok uz 15-20% niže obrtaje.
     
  6. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    http://youtu.be/UyC3lZ5WFMk

    Po ovome videu, necu nesto profitirati sa push/pull konfiguracijom, narocito sto kod mene nisu debeli radijatori. 5 ventova + 5 adaptera ce mi dati vise nego push/pull, osim push/pull + adapteri, sto je vec preogromno. @Stevie_Ray, ja sam mislio ici na Corsair SP120 Quiet Edition, oni su 1450 RPM, a SP120 High Performance Edition idu na 2350. I nisam ih mislio tjerati preko 1200-1300 obrtaja, tako da ne vidim neke svrhe za Performance verzijom. Ispravi me ako grijesim.

    Stay tuned
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Cak i sa tanjim radijatorom se isplati ici na push-pull. Sjecam se da i obicni 120mm slim radijatori (poput H60) dosta profitiraju sa dodatnim ventilatorom, o cemu svjedoci i H75. H80/H80i je recimo deblji radijator pa bas trpi dosta sa jednim ventilatorom.

    U svakom slucaju staticki pritisak je jako bitan kod radijatora, bez obzira na push, pull ili push/pull setup.
     
  8. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Druze ES, procitaj na http://martinsliquidlab.org/ detalje koji vent odabrati (ako mozes nabaviti), koji je uticaj push/pull ili koristenja extendera, i jos doosta toga...
     
  9. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Hvala @k0ST za link. S obzirom da necu ici preko 1300 RPM, pull je opcija za mene, push/pull se isplati na vecim brzinama, sto kod mene nije slucaj. Eventualno da ubacim adaptere.
    To je bar koliko sam ja shvatio po ovim silnim testovima.
    Link za te testove:
    http://martinsliquidlab.petrastech.com/ ... eview.html

    Stay tuned
     
  10. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Jedno pitanje: posto namjeravam raditi overclock procesora, kakvo ce biti stanje sa north bridge vrm-ovima? Treba li naci nacin hladiti i njih, ili su dovoljni i njihovi pasivni hladnjaci? Trazio sam vodene blokove, ali izbor je poprilicno tanak.

    Stay tuned
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    u svakom slucaju bilo bi dobro da uperis kakav vent u njih ili ako ces imati dobro strujanje kroz cijelo kuciste ne moras nista.
     
  12. KingT

    KingT Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Ne treba ti nista posebno za to,ploca koju inas je overkill za OC jer ima 16 fazno napajanje (12 za CPU i 4 faze za iGPU), licno imam tu plocu.

    Generalno cijeli watercooling sistem ti je overkill za 2700K i HD6970 jer se te komponente ne griju mnogo, pogotovo CPU koji je veoma hladan i na zracnom hladjenju.
    A i taj CPU ce se dobro klokati i nece zahtijevati mnogo voltaze, vjerovatno 4.7GHz sa Vcore do 1.35V sto je odlicno. Imao sam 2500K i nikada nije dotakao 70C na 4.5GHz i 1.36V naravno na zraku.
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Uljepsao si mi vece @KingT :smt023 sjajne informacije, jedna tema manje za razmisljanje. Dok dodje struja konacno u podrucje gdje se vrse radovi, pa da nastavimo sa projektom.

    Stay tuned
     
  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling parts UPDATE - 360mm RAD

    Posto Senin blok jos nije dosao, izgleda da od naseg deal-a nema nista. Tako da moram odabrati CPU blok za hladjenje. Malo sam njuskao, i nasao sam nekoliko zanimljivih(i koliko toliko dobavljivih)
    - XSPC RayStorm CPU Water/Liquid Cooling Block (cekam da mi potvrdi da li bi slao ovamo)
    - EK Supreme LTX CSQ Intel CPU Waterblock : Copper Acetal (ima shipping)
    - Swiftech Apogee-XL Intel/AMD CPU Water Block (ima shipping)
    - Koolance CPU-380I Water Block (Intel) (ima shipping)
    - Phobya UC-1 Extreme CPU Intel Waterblock (ima shipping)
    - NexXxos CPU Cooler Alphacool XP3 Light Acetal (ima shipping)

    Sta je po vasem misljenju najbolje od ovoga, ili ako imate jos neki prijedlog.

    Stay tuned
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: ALIENWARE water cooling - odabir CPU bloka

    Ja bih isao na supremacy ili koolance 380i.
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: ALIENWARE water cooling - odabir CPU bloka

    Radovi se nastavljaju, nekoliko slika (izveden na pasu :mrgreen: )

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Na redu je desni panel da se zavrsi, i front, onda obrada donjeg dijela, smirglanje, otvori pa sitnice prije lakiranja.

    Stay tuned
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - nastavak radova

    Ljepotani stigli:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Perfekcija! Osim sto se zbog glatkoce i cvrstine razmicu zice pri savijanju, sve ostalo je vrh vrhova. Ali naci cu nacin da i to rijesim, da se sve zice fino posloze kada se extenzije namontiraju.

    Stay tuned
     
  19. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Jos stvarcica stiglo.

    Led za top panel, 4x50 cm:
    [​IMG]

    Pasta:
    [​IMG]

    Izolacija za prolazal HDD kablova u donji dio:
    [​IMG]

    Stay tuned
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Zasto as5, performans na vodi je osrednji.
    btw javi se na skype kad mognes.