PrOjEcT AvP - ZAVRSEN

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ElectricSound, Jan 6, 2014.

  1. k0ST

    k0ST Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Ma pusti ba performanse, AC5 je pravo old-school :)
     
  2. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Nije zlato sve sto sija + nije se rodio ko je narodu ugodio. Ko je razumio shvatice :mrgreen:
    Stay tuned
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Stigli i crni sarafi za montazu ventova na radijatore:

    [​IMG]

    Usput, pohvala i za EKWB, posiljka od njih sa sarafima za montazu GPU bloka i dodatnim fitinzima je stigla u rekrodnom roku. Od 14-tog pocinju ako Bog da intenzivni radovi na kucistu, da se polako privodi kraju.

    Stay tuned
     
  4. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Narucen XSPC Raystorm blok za CPU, XSPC four point G1/4 adapter i jos neki fitinzi da rijesim ispustanje tecnosti iz sistema ''bez rizika''. Ovih dana jos slika sa izrade.

    Stay tuned
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Ja vec namontiro XSPC Raystorma, al sam prodo monitor i grafu, u iduci ponedeljak uzimam LG W3000H 30" 2560x1600 reza
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    gpu?
     
  7. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Naruceni "cesljevi" za psu extenzije, u petak jos naruciti gasne amortizere za otvaranje panela. Takodje smo dosli u posjed mnogo kvalitetnijeg lima, tako da se neki dodaci na kucistu prave ispocetka, novi lim je ravan kao staklo. Takodje se radi na jos jednom dodatku u donjem dijelu, ali o tome nekom drugom prilikom. Ovim tempom, radovi na kucistu zavrsavaju ako Bog da drugom polovinom iduceg mjeseca.

    Stay tuned
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Pozdrav,gdje si nabavio ove led stvarke i kako funkcionisu,gdje se spajaju i sl. ?

    Hvala
     
  9. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Sve stvari osim ekwb komponenti - ebay. Ova verzija led stripova nije prejaka, nisam htio da mi se oslikava svjetlost po plafonu. Rade na 12V, znaci molex ili bilo koji drugi prikljucak koji isporucuje taj napon, s tim da ce kod mene sve od rasvjete ici na remote kontrolu, sa razlicitim paternima, stepenima osvjetljenja itd., po raspolozenju.
    Stay tuned
     
  10. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Ljudi kazu makar r9 290 , ja mislio uzeti r9 280x
    ;Sorry theme autor
     
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Naruceni amortizeri. U medjuvremenu narucen i Koolance flow meter:

    [​IMG]

    Razmatram da uzmem novi fan kontroler koji ce mi se bolje uklopiti u dizajn, ali to cu jos vidjeti.

    Stay tuned
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Imas li crijevo, koliko su para po m-duznom i koji je unutarnji profil u mm?
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Kupio od EKWB, Primochill. 10/13, 3M 20,28 eura + shipping.
     
  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Flow meter stigao:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Ko da pravis svemirski brod :D
     
  16. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - ICEMODZ sleeving in da haus

    Uf suti, i gore :mrgreen:
     
  17. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - flow meter update

    Kao prvo, novi lim. No more rust and concavity!!

    [​IMG]

    E sada, nesto o cemu sam do sada vecinom sutio, jer nisam znao hocemo li to moci izvesti kako treba. Radi se o nadodatku, koji ja od milja zovem ''postolje''. Moze funkcionisati i sasvim odvojeno, za cim realno nema potrebe. Na njegovom dnu ce biti mjesta za 4 HDD-a, a u gornjem boxu ostaju napojna, box za druga 4 HDD-a i pumpa.
    Stranice postolja ce se takodje otvarati, i to uvis, sa po dva 120 mm ventilatora sa strane, i u sredini sa pleksi izrezom i Alienware signature-om, sa crvenim backlightom, i taj pleksi ce biti fiksan.
    Te su stranice jos u fazi izrade.

    Here we go:

    Pocetna, testna struktura:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Alien skeleton is there:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Postolje solo:

    [​IMG]

    Kao sto se moze vidjeti na slikama - fuseraj je nepoznata rijec. Svaki spoj i preklop lima je savijan, i spajan na nacin na koji to rade proizvodjaci kucista.
    Uz naravno, dodatni metalni skeleton ispod lima. Trenutna tezina - iznad 15 KG. Najveca sirina u dnu baze - 39.5 CM. Visina kucista - 80 CM. Duzina - nije ni bitno.
    Ima jos nekih detalja da se rijesi sto se tice bocnih stranica, kao i nekih decentih ukrasa sa svjetlom na prednjoj strani postolja - ali to ce se rijesavati u hodu.
    Toliko za sada. Go big, or go home :twisted:

    Stay tuned
     
  18. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - BIG CONSTRUCTION UPDATE

    Iduce je na redu da se izbuse otvori za 360 mm radijator, jer ce mi trebati jos neki fitinzi za povezivanje flow metera-a u sistem, a dok se ne postavi radijator ne znam koji su to fitinzi tacno, necu da pravim prevelike uglove na crijevu.
    Za montazu flow metera cemo napraviti dual 5.25 metalni poklopac, i flow meter ide u sredinu, ispod toga novi fan kontroler, takodje NZXT. To je u biti i jedini razlog prodaje ovoga kojeg sad imam.
    Novi nema display, poprilicno je ''spartanski'', sirov, i dobro se uklapa u generalni dizajn.

    [​IMG]

    Onda ide varenje pojedinih dijelova konstrukcije, ti neki ''grubi'' radovi, novi metalni poklopac ispod maticne (za to moramo potpuno odstraniti 5.25 box, pa ga nanovo pricvrstiti nitnama, to ce se raditi na samom kraju kad se sve ostalo zavrsi), otvori za psu extenzije, montazni sistem za napojnu i duplo dno sa prolazima za crijevo i sata kablove, kao i stranice postolja. U medjuvremenu ocekujem blok za CPU, ostatak fitinga, amortizere i pleksiglas, i to je to sto se tice dijelova i komponenti. Tu ne racunam ventove, koje cu naruciti zadnje.

    [​IMG]

    Ovaj metalni ukrasni okvir od CPU bloka je potpuno odvojiv (postoje i varijante druge boje), ali ja cu svoj ako Bog da samo ofarbati u boju kucista, bez nekih vecih komplikacija. Naravno, crvene diode umjesto plavih koje dodju sa njim.
    Out sa cpu bloka ce ici sa jednim 45stepeni fitingom od EKWB, i vjerovatno jednim extension 40 mm fitingom, da zaobidjem ram i njegov cooler. Na prednjem radijatoru cu out takodje ici sa jednim 45 stepeni fitingom, da se crijevo ne lomi na putu ka pumpi.
    Ono sto mi ostaje nerijeseno, jeste kako da posakrivam plave elemente na maticnoj ploci, probacu nesto izvesti sa karbon folijom, bar na konektorima napajanja, a za pci slotove i pasivne hladnjake jos ne znam sta cu. Ostalo je sve manje/vise rijeseno i definisano.

    Stay tuned
     
  19. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - BIG CONSTRUCTION UPDATE

    Na preporuku druga Trozica, odradio sam voltage test sa i bez 24 pin extenzije od ICEMODZ-a.

    Bez, direkt sa konektorom napojne u maticnu:

    [​IMG]

    I sa extenzijom:

    [​IMG]

    Ne samo da vrhunski izgleda, nego tako i radi. ICEMODZ mi je potpuno opravdao povjerenje, i ovo se pokazalo kao jedna od najboljih investicija u citavom projektu.

    Stay tuned
     
  20. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Re: Alien mutation - BIG CONSTRUCTION UPDATE

    Rijesena montaza gornjeg radijatora:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Jos malo finiranja and it's done. Stigli cesljevi za sprijecavanje petljanja extenzija za napojnu.

    [​IMG]

    [​IMG]

    Stay tuned