Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. xman

    xman Komšija

    Ok je lik. To zavlacenje je klasika kod svih jer idu po robu u Srbiju ili gdje vec kada je narucis. Ja sam kod njega uzeo cijelu konfu i monitor(grafu sam kasnije upgrade radio kod Mickey) i sve je sastavljeno mi dovukao kuci sa kutijama i garancijama. Ja upalio pc pregledao sve,iskesirao ga,popili kafu i cao.
     
    kolinsb likes this.
  2. comrade

    comrade Aktivista

    Hvala, to mi je bitno
    Mogu ja cekati, nije to meni problem
    Al ovo kao zavlacenje , sutra ce, bilo ovo ono..
    Nema potrebe za tim
     
  3. Crazy Heart

    Crazy Heart Guest

    Pozdrav, što se tiče InsertHome, naručio sam konfiguraciju kod njih sve je prošlo uredno, ljudi nisu ignoranti čega se vjerojatno mnogi kupci plaše. Čekanje je vjerovatno zbog toga što imaju naručeno 10 komada nečega a oni imaju samo 6 npr. na stanju. dok nabave je i razumljivo da mušteriju čuvaju na taj način. Ali vrijedi čekati, ako imate ikakav kompjuter kod sebe za korištenje.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Dobroe kakosi ti

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  5. Crazy Heart

    Crazy Heart Guest

    Dobro sam gospod'ne, kako ste vi gospodine? :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za svakog novog clana prvo se misli da je bot, to je standardna procedura, dok ne prodje kroz "filtere" starih clanova... NHF :D
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    How yes no, kad sam kupovao racunar i njih sam pitao za neke komponente koje stoje na stanju, pola nemaju i nude zamjensko. Da sam htio zamjensko, pitao bih za zamjensko. Tako su mi isto svi sverceri odgovorili, tako da ni oni nisu drugaciji. Cekaj dok ljudi prosvercaju preko granice i taman. Ponuda na piku stoji onako kao pregled sta mogu kupit u Srbiji. Kontam da se nadje jedan koji iskreno napise da je ponuda tek onako tu i da se sve ceka 10-15 dana da bi vecina od njeg i uzimala. Ne znam cemu preseravanje, pogotovo kad nesto stave ispod cijene i onda pitas i nema. Prijavi kao lazni artikal i screenshot.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    iPlay likes this.
  8. xman

    xman Komšija

    PCHardware? Neko poslovao sa doticnim?
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jesam ja za pohvalu.Ako mislis ove iz B.Luke?Sve za 5

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  10. xman

    xman Komšija

    Da taj iz B. Luke. Ne znas pravi li probleme oko garancije i vracanja artikla? Planiram uzeti monitor pa me zanima da li ce praviti probleme u slucaju mrtvih pixela i blb jert u tom slucaju bi mu odma vratio monitor...
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ne znam pitas fino:) Kupovao MB i PSU kod njih sve za 10

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  12. xman

    xman Komšija

    Pitao nekad danas,lik uredno ostavi "seen". Ko da sam pitao da mi proda paklo CD-ova a ne monitor od 1500KM:D
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A to ti je standardno kad nemaju na stanju.Ja ne bi ni kupovao.To mrzim ako si vidio odgovori smradu jedan a ne da cekam ko debil i kontam imas li ili ne.Ja takve odmah preskocim.I ne bi ni kupovao ako je tako ko ga jebe

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  14. xman

    xman Komšija

    Ok je cekat,to svi znamo,al mozes odma vidjeti kad je dostupan i sta sa mrtvim pixelima i blb. To je sve.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nista, ako zelis takav vid garancije, onda zaobidjes svercere. Ne moze i jare i pare.
    Dodjes u radnju, trazis da upale, pregledas, iskersiras i svi sretni.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Da,upravo "provjeravam" pik-radnju koja je ustvari radnja u Sarajevu. Mega Techno. Imaju i slike radnje,sve djeluje ok... Zna li neko nesto o doticnoj radnji/vlasniku?
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam par stvari na piku. Felge za auto, gume, bicikl itd. Ljudi su nesposobni prepisati sta pise na proizvodu. 50% mtb-ova ima pogresnu oznaku velicine rama. Recimo pise velikim slovima XL, vidi se u poredjenju sa tockovima da je XL, lik pise L. Nadjem ekstra 29er u zenici L ram, sve savrseno na papiru ali preko tel, nisu mi se loadale slike. Dodjem kuci i vidim kad ono ako nije S ram, ubij me. Felge 4x100 se prodaju kao 5x108. Hajd' raspon, ali kako ba ofulaju broj šarafa. Gume 205 se prodaju kao 215. Vidis na slici da je 205.

    Sto se prodaje tice, bio sam prisiljen 3-4 puta skloniti artikl radi nasilnih kupaca. Ne pamtim kada sam nesto poslao van Zenice jer su mi sumnivi. Hajd kad se javi neko i nudi 450KM za artikl od 500 i kaze eto me u Zenicu. Svaka cast. Ali bude ljudi koji podju otvarati nove profile i samo podju spamati sa KUPI. Pa sklonim artikl na par dana da se ohladi pa probam ponovo. Na svaki oglas sada stavim: "Cijena fiksna i samo Zenica" da ih eliminisem, i ono opet nudi vrecu krompira sa ko zna koje lokacije. Prije par mjeseci sam stavio oglas da kupujem G25 volan i morao sam ga skloniti jer su se javljali ljudi da ga kupe.
     
    Last edited: May 9, 2019
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam se cudio sto raja stavlja u naslov CITAJ DETALJNO. Tek sad vidim da raji moras napisat citaj da bi otisli i procitali pod detaljno.

    Pik koliko god da je dobar, korisnici su gori pet puta.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma to je klasika, izgleda da je seljacima pik zanimljiviji od fejzbuka. Sjede i komentarišu tuđe oglase. Najjače je kada vidiš dobro auto pa odeš da čitaš komentare, nevjerojatno
     
    Aldiin likes this.
  20. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Jest ono, kaze "svaka cast" isto ko da je on pravio auto :D
     
    Aldiin and Decerto like this.