Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. iPlay

    iPlay Komšija

    Nije provjerio prodavača na HWB - Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is. :D
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sam je kriv, sve vrišti na prevaru. Plus bh posta ima kvakicu "uvid u postu" i onda imaš pravo pogledati prije nego pare predaš.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  3. dams82

    dams82 Komšija

    Maloprije baš čitam, baš moraš bit glup pa ovo naručit pod ovim uslovima. Lik registrovan prije manje od mjesec, ima jedan artikal koji je snizio na trećinu cijene.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zato mobitel mogu kupiti u radnji, od nekoga koga poznajem, ili uzivo se naci i kupiti.
     
    iPlay likes this.
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sad mu pise lokacija Zenica, a na vijesti pise da je iz Kaknja :D
     
  6. dams82

    dams82 Komšija

    Na artiklu i sad piše Kakanj.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  7. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije prijavio policiji jer smatra da "nema nista od toga"... Pa kako onda ista ocekivati da bude kako treba u ovoj drzavi :)
     
    hackintoshOS likes this.
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Svakodnevno i saljem i primam pakete...kada kupujem INSISTIRAM da je oznacena kvakica (dozvoljen uvid u sadrzaj paketa) i ko to ne uradi,samo vratim paket,i ne gledam nista.
    Ja sve sto saljem,naravno podrazumjeva se da je svaki paket dozvoljen pregled,nevezano za cijenu.

    Ovakvi nepismeni pajseri kada se nasukaju,onda ide kukanje a za njegovo neznanje,on je jedini krivac.
    Svakodnevno citam ovakve stvari na FB grupama za kupoprodaju ...tragikomedija :D
    Samo tamo najvise varaju nepismene zene jedna drugu,uvaljujci gace,carape,majice,second hand robu i tako to,jedno uslikaju a drugo posalju a naravno ove ne znaju traziti da je dozvoljen uvid u sadrzaj paketa i eto ga :D
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    A sve sitna para, sitni lopovi...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    20-30-40 KM...nabere se.
    Ovakve iznose ne mozes ni prijaviti policiji. Mislim da ispod 200 KM stete,ne mozes ni prijaviti.
     
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Tako je, kradja do 200 KM se ne smatra velikom stetom i ne mozes podnijeti prijavu, tj mozes ali ce biti odbacena.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  12. adsubzero

    adsubzero Komšija

  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Nema nista na stanju,nego radi po narudzbi.
    Nema originalnih slika,sve su random sa neta...jedino da se roba uzivo moze pregledati,ja od ovog ne bi narucivao preko neta.
     
  14. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma jasno mi je da narucuje sto mi nije inace problem, nego me zanima da li je neka varalica ili stvarno isporucuje :D
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tek sad vidim ovo gore za ovog Ahmeda i Bilala. Najlakše je reći pajser, glup, vidi se, što nije ovo ili ono itd. Međutim, niko ne dovodi u pitanje odgovornost olx platforme koja samo ubire profit a ništa ne nudi zauzvrat. Zašto se uopšte ta kvakica treba označavati umjesto da u startu bude dozvoljen uvid za sve artikle? Zašto za nove profile, ne verifikovane profile ne bude odmah na artiklu jasno uočljivo upozorenje da se radi o takvom artiklu? Jeste ikad pokušali dobiti neku pomoć od olx platforme? Ja jesam i nisam zadovoljan.

    Nisu svi ljudi na istoj intelektualnoj razini i neki su podložniji prevarama od drugih. Valjda treba nešto i za takve članove zajednice, a ne glumiti intelektualnu nadmoć i ismijavati prevarene.
     
    hurmash1ca likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znao sam vidjati obrisane artikle ili one od deaktiviranih korisnika. Tek kad otvoris profil vidis pise korisnik banovan, ali mislim da i dalje mozes doci do kontakta.
    A to za otvaranje paketa, ima i gore od OLX, recimo one fejsbuk prodavnice.
    U nekoj sam grupi online prevaranti i sirom Balkana ljudi pisu o prevarantima, a sve su potpuno isti slucaj - naruci nesto npr odjecu i ne otvori paket, a plati.
    Umjesto narucenog dodje manja kolicina ili nesto lijevo.
    Cesto bude u pitanju ista online radnja ili cak isti prodavac sa vise profila.
    Prevarant blokira kontakt i ne mozes ga vise naci :D
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Nije OLX ali da pitam posto je online kupovina... Je li iko narucivao sa Wondamobile? Nije mi upitna vjerodostojnost prodavaca, jer su itekako poznati, ali me zanima oko troskova carine. Neke stranice poput tradingshenzhen tvrde da nema troskova carine, a i ako bude naplaceno da oni refundiraju. Koliko sam se raspitivao od nekih ljudi wondamobile ima istu praksu, ali ljude koje sam pitao su u EU. Nesto se bojim da kod nas nije takva situacija?
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da...ima i kod nas tih grupa,mislim da sam neke i spominjao i svako malo neko pise kako je prevaren. Upravo to sto si ti napisao...artikal sa oglasa i onaj koji dodje kupcu nemaju dodirnih tacaka. Klasicna prevara a cifre su obicno od 50-100 KM. Prekucer bas citam beki kupio fake makita pilu,kaze ne moze presjeci grancicu od 1 cm . Prevarant mu pise,napuni bateriju i poslije ga blokirao .
    Kod nas su sad anekakav Ananas shop i kiwi shop i tako ti,sve isti ljudi. Ali je caka da im i privatne brze poste pomazu u varanju,jer ovi stave lazno prezime,adresu i broj a opet dobiju pare od otkupnine. Tako da tu ima elemenata i za policiju ali niko se kod nas oko toga nece ni pocesati...ne istrazuju ubistva,da se bave prevarama
     
    Last edited: Apr 8, 2024
    Reznor and dams82 like this.
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Ti fb shopovi čudnih imena su jako rizični, a naš narod (posebno stariji ljudi) vjeruju slijepo i naručuju. To čak kad otvoriš i pogledaš ne možeš vjerovat, posebno ti alati koji ne rade kako treba.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor, Haker and zippoo like this.
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da.mene nema moja baka bi sve to pokupovala, dok je bila u HR I kupovala je, mislim da smo ostavili svaki artikal sa top shopa koji je postojao

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Reznor and dams82 like this.