Provjera PIK prodavača - If it sounds too good to be true, it probably is

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NaLe!, Jan 18, 2014.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    skini Parted Magic napravi bootabile usb i onda butas sa njega odaberes ssd i obrises ga, evo imas ovdje tutorial

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Nece da izvrsi ovu zadnjju komandu sa videa kao nema diska za tu operaciju.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na koju mislis da kreiras particiju ili ne mozes uraditi erase? Ako ne mozes erase probaj enhanced secure erase.
     
  4. efo

    efo Komšija

    Raja, da li je neko slucajno saradjivao sa ovim likom:

    http://www.olx.ba/profil/DoktorMrcina

    iz Srbca, znaci uz samu granicu gore, tako da otpada putovanje po robu (i5 2500 + bezze ploca + 4gb ram sa profila, dao bi za 250 KM, sto mi je sasvim prihvatljiva cijena).

    Profil mu izgleda ok na piku, ali opet sam oprezan, jer kaze da ne je imao losih iskustava sa musterijama kojima je dao da provjere robu, kaze vrate mu plocu i losiji procesor itd. pa nece to da radi tako.

    Ako iko zna za njega, bilo bi super da kaze koju rijec :)
     
  5. prcko190

    prcko190 Novi član

    Pozdrav, novi sam na ovom forumu, nasao sam ga kad sam provjeravao prokompa jer ima odlicne ponude pa mi je bio sumljiv, na kraju procitam tu na forumu da je mnoge prevario, hvala vam :D

    Sad nedavno sam isto naletio na dobru ponudu (i7 940 i asus p6t deluxe za 200km) od korisnika miso180, pa me zanima da li je itko poslovao s njim?
    Unaprijed hvala
     
  6. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Evo ja nasjedoh na podobru podvalu , dogovorio se sa prodavačem "faris16" da kupim od njega polovan procesor i3 4160 uz dogovor da ako bude da procesor nije u redu da će mi vratiti novac a ja njemu procesor i pitam ga da mi on pošalje procesor poštom na što on predlaže da ga sam donese u Sarajevo jer će biti na Nexusu 26-29.5. Super , sve se čini odličnim. Nađem se sa njim ispred BBIa , on dolazi sa sestrom i tu predaje procesor i još jednom ponavljam sa njim da ako nešto bude sa procesorom da nije u redu da će mi vratiti novac. Trčim sav sretan do WinWina, podižem matičnu H81-P33 i dolazim kući da upgradeam računar. Prebacim RAM i grafičku na novu matičnu,ubacim CPU , stavim cooler , prednje konektore spojim sve po uputstvima i palim računar ali on neće da POSTa. Vadim sve kablove još jednom , ubacujem ih ponovo i re seatam grafičku (R9 270) i opet ista stvar. Izvadim grafičku iz računara i spojim monitor na matičnu kad ponovo isti rezultat. Dolazi prijatelj sa i5 4570 , ubacujemo njega u matičnu i montiramo cooler , računar posta bez problema, ulazimo u BIOS i viđamo da je on na zadnjoj verziji dakle nema problema oko toga što je procesor Haswell refresh.Stavljamo i3 u njegov računar sa H97 PCI Mate matičnom i taj računar isto ne posta. Zovem ga u 9 sati i kažem mu šta je i kako je na što on kaže " Nema problema, dođi ujutru u 9 na Nexus ja sam tamo vratiti ću ti novac". Dolazim jutros na Nexus i zovem ga na što dobijam da je konstantno zauzet , šaljem poruku da sam ispred i da izađe na što on odgovara "Drug poslao sam sinoc poruku valjda nije dosla...ja sam u gradu sinoc do 7 bio cekao da me nazoves.. kod tebe je bio do 10 sati i ne znam sta si radio , ti i jaran ste mozda i pokvarili, zvao sam dajdzu koji u genelecu radi i on je testirao sve ispravno bilo.. ja ne znam zasto ne radi." Tada on gasi mobitel i i dobijam da je korisnik nedostupan , šaljem mu poruku da izađe da to riješimo ali on to ne radi. Idem kući i nađem mu broj koji je koristio kad se registrirao na PIK, zovem taj broj i javlja se netko i pitam "Zdravo , prodajete li vi ovu matičnu i mobitel?"( u međuvremenu je on skinuo artikal sa pika iako sam mu rekao da ću mu javiti šta je bilo sa procesorom i ako je u redu ostaviti dojam). Osoba koja se javila govori "To prodaje moj drug Tarik , sad ću vam ga dati." Čujem pričanje nekoliko glasova i nakon toga mi poklapaju. Zovem kasnije na broj koji mi je dao (062-799-552) kad smo se dogovarali na piku I BROJ NA KOJI SAM GA ZVAO JUČER KAD SAM GA ČEKAO ISPRED BBIA!!! "Ja sam Branka ne znam nikakvog Tarika ( njegovo ime) , ja sam Branka ne znam nikakvog Tarika ". Ja tu gubim živce totalno i odlučujem ovo postaviti , olakšao me je za 130 KM.

    http://prnt.sc/b9i2qe

    http://prnt.sc/b9i2tu

    http://prnt.sc/b9i2wd

    Sutra idem do policijske stanice da ga prijavim , policajac sa kojim sam pričao mi je rekao da ću morati pokrenuti privatnu parnicu i da oni tu skoro ništa ne mogu.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na sličan način sam bio zavaljen za gtx 570. Na kraju sam je uspio prodati kao pokvarenu za 45 KM pa sam vratio nešto para, pa preporučujem i tebi da pokušaš nešto para vratiti tako.
     
  8. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Da je bogdom grafička ,može se prodati nekom kome treba cooler ili nešto sa nje a ovako procesor ništa ne mogu sa njim...
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probaj kontaktirati Intel-ovu podršku, možda ti izađu u susret (procesor još nije EOL). Ako budu tražili neki račun ili potvrdu "snađi se". Nije možda fer, al' takva je finansijska situacija jbga.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je najgore bilo kad se lik počeo praviti budala i praviti od mene budalu. Lakše mi je bilo halaliti pare nego to, a koliko vidim i taj tvoj je isto nastupio.
     
  11. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Pare da mi je lako prezalit nije , srednjoskolac sam i kao takvom mi 130 km znaci puno. Uspio sam nac idiota na facebooku , vec saljem poruke svim njegovim prijateljima o kakvom se kretenu radi a kasnije cu profesorima sa fakultets
     
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    al najjace "procesor je bio kod tebe 10 sati,mozda si ga razvalio" >.<
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Svakakvih prevaranata ima i ne samo u Bosni. Ubuduce ili novo ili samo i isljucivo od raje tu sa foruma od provjerenih i cao.
     
  14. electro_p0wer

    electro_p0wer Novi član

    Što je najironičnije kada smo se dogovarali govorio da bude poslje džume...
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Odakle je, ako ti je blizu :D
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakvi sve ljudi idu na džumu i to baš samo od džume do džume, to nikad ne uzimaj kao garanciju nečega, ovo ti govorim kao neko privržen vjeri. Razumijem te da je puno para, svakako da jest, da zarađuješ tri hiljade mjesečno to je opet jedna dnevnica tako da radi sve što legalno i pristojno možeš.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Možda ga je ubacivao na tepihu :lol:
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Baš :smt023
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Burn! :lol:
     
  20. Decerto

    Decerto Komšija

    haha :lol:

    on topic : ako si mu nasao FB podaj link :smt003 .Sto mu ne trazis od jarana adresu pa popricaj njegovim roditeljima.Objasnis fino ljudima sta se desilo,ti ces dobit pare nazad,on degenek,gg wp :D