R* - Red Dead Redemption 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by n1dal, Oct 20, 2016.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobre ti postavke Nailse sto si postavio dobio sam 20fps sad ide 60fps pa i vise u gradu spadne al nista strasno dok graficki ne izgleda losije.
     
    NAILS likes this.
  2. Neso

    Neso Komšija

    Za next gen. AAA naslove samo treba da rade na fizici i A.I. Ova grafika kao u RDR 2 je vec next gen. Ne treba nista bolje vala.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Uzeo neki dan speedlink torid controller nekakva kopija xboxovog i sad sutam na tv. Malo je patnja u pocetku nisam igrao konzole 6-7 god i vise. Kad je display prebacen samo na tv ne mogu dobiti 1440p pa igram na 3800x1800 pretezno low to medium osim textura na ultra i aa ant. 16x izgleda super, fps >35 sync off i meni je to sasvim ok. Samo imam problema sa hdr na vulkanu ne radi dok na dx12 imam slabije performanse i hdr izgleda isprano skroz ovako bez ljepse dosta boje zivlje. Presao sam story mozda 25% uzivam cejfim samo slabo uradih ovih side questova kad je mapa ogromna i detaljna ne znam gdje bi. Od mene desetka cista cekam samo da izravnaju cijenu za pc sa konzolama pa da ih ispostujem.
    Dogodine zdravlja pa kad se pazari kakva jaca karta na 4k odigrati ponovo ko hadzija.
     
    Last edited: Dec 17, 2020
    NAILS likes this.
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Igram ja na PS5, grafika odlicna kao i gameplay, uzeo je na sale za 35$ ultimate edition.
     
    Vedo likes this.
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobar gamepad, ja sam podavno koristio, bio 40ak KM.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja je po ko zna koji put upalim da odigram par misija i svaki put skrenem s puta u neki side quest ili se zabavim istrazivanjem. Mislim da cu ovo igrati hiljadu sati. Igra stvarno ima dubinu.
     
  7. Neso

    Neso Komšija

    Ja sam je presao na obicnom PS4. Dan danas ne mogu da vjerujem kako su je optimizovali da onako dobro radi i izgleda na base PS4. Odlicna igra u svakom pogledu.
     
    KingT likes this.
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Trazio nesto pa naletim na ovaj video. Gledao malo na preskoke i ovo je meni impresivno. Cista umjetnost:



    Respekt i ako nisu trebali. Kada se sve uzme u obzir, kolika je igra i koliko sadrzaja ima, 100mil za razvoj i nije neka cifra za danasnje AAA naslove. Nije ni cudo sto su uzeli 700mil prve hefte. R* treba da radi open world igre. Ostali, go kick rocks.

    [​IMG]

    Maloprije isao po brata one hanume u planine. Umjesto da mu izbijem pištolj, ja ga headshotujem. Jbg, navika.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Da nije GOW uzeo 2018-te, RDR2 bi bio GOTY sigurno.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Igra li ko RDR2 Online? Ja SP prelazim po drugi put, nikako da se otisnem u taj multi.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije mi ta igra za MP-a, nisam ga ni probao. Al SP je vrh, posto igram paralelno 4-5 igara ne stignem bas igrat RDR2, al dosao sam do 75% main questa. Nema jos puno da se dovrsi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma navodno MP ima nekakvih misija tonu.
    Kad sam prvi put završio SP znam da sam bio razočaran kad otvorim mapu, skoro pa nit jedna ikona na njoj koja upućuje na neku side-misiju.

    Sent from my SM-G970F using Tapatalk
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znam da ih na GTA V ima bruku, trebalo bi biti i za MP, najbolje ti je mozda checkirati yt, mora biti neko od ovih ytubera, gamera da puca, kuzni bi li ti se moglo svidjeti.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
    Vedo likes this.
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Vjerovatno znas bolje od mene, al iside misije su sve one sto moras proci pored lokacije da se pojavi. Moze se izguglati na kojim je sve lokacijama ali je meni draze kada naletim sam.
     
    Vedo likes this.
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Predjoh ovaj masterpiece. Eh kad bi napravili RDR3... samo ne znam gdje bi radnju smjestili. Mozda kao prequel RDR2, haha.

    Dugo je trajalo jer sam poceo igrat jos ljetos, na 37” 1080p TV i OG Xbox One, pa kupio novi TV, onda sam skroz prestao igrat kad sam vidio na sta lici. Pola igre presao na One X, zao mi sto nisam tek na novom setupu i poceo igrat. Igrace se opet nekad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    forzamilan, Esh and Vedo like this.
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako niko ne spominje muziku u loading screenu. 100% inspirisana sa "the dark side of the moon". :) Meni igra zbog toga jos draza.
     
    forzamilan and Stevie_Ray like this.
  17. Esh

    Esh HWB

    Vedo likes this.
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar na steamu nije fan voted sve? A i kategorije su im smijesne i igre po nekoliko godina starosti.
     
  19. xman

    xman Komšija

    Vrijedilo je sacekati GPU za ovu igru.(Doduse sve igre izgedaju odlicno u 4K/60 ultra) Oci mi ispadaju gdje god pogledam.
    Vrlo spor tempo,a nije sekunde dosadna.
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ima li neko da zeli kupiti RDR2 account, social club? Moze zamjena za psn profil ili gift na uk ps store-u.