Ramazanski meni

Discussion in 'Generalna diskusija' started by AdoSA, Jul 26, 2012.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    U zavisnosti od tepsije ide otprilike 400gr brasna, kasikica praska za pecivo, pola male vrecice digo kvasca, kasikica soli, pola kasikice secera, kasika ulja da ne puca tijesto... to je to. :grin: s tim da so dodas kada si skoro zavrsio sa mijesanjem da ne bi omelo proces nadolazenja

    To ti je za tepsiju vecu malo, otprilike 4 osobe

    Sent from my GT-I9100G
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hvala, pokusat cu, valjda necu uprskati :)
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    uspio, doduse pica nije imala bas pravi ukus, al dobro je :)
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Ja ne znam da li vi imate ove godine kakvu iftarsku "naviku", ali recimo ja sam sebi zacrtao da svaki dan za iftar kupim neko piće, koje nisam pio u prethodnim danima. Danas je na red dosla Fanta Shokata :D
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ja izbjegavam gazirana, pijem ledni caj cini mi se od jamnice, ali ja imam neki problem sto se tice tih sokova, ti stavi ispred mene 10 paketa ja cu njih popiti za hedan dan, a jos tek kad zasjednem za pc, znaci samo jedna za drugom flasom ide, sry na off

    sent from S+
     
  8. Maja29

    Maja29 Novi član

    Ja sam isto tako pretjerivala s hladnom vodom i sokovima i jednu veče sam u 3 ujutro tačno pred spavanje popila fantu s ledom na eks. Tu noć sam sanjala da sam bolesna i budim se ujutro kad stvarno......boli stomak. Kad su počeli grčevi aaaaaaa to se ne može opisati riječima. Tri dana me to držalo.
    Inače za sehur jedem kuhane hrenovke ili dva kuhna jaja ili neke namaze. Sasvim malo. I onda popijem nes. Za iftar malo više narafski :D
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je problem sto ja ne mogu i ne volim jesti odmahbkad ustanem, tako da sam sad budam i cekam da sehur da jedem, a i kad se treba najesti uvjek malo pojedem
    za iftar i poslije iftara sam popio 2 flase ledenog caja, nisam dobar nikako

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  10. Maja29

    Maja29 Novi član

    Pa ni ja se ne budim nego sjedim do 2-3 sata. Znam kad zaspem da se neću uspjeti razbuditi.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    uuuu pileci file za sehur, nice jos samo se treba strpit sat, sat i pol :D izlazak sunca kod mene u 3;54, eh

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa kako ti je to onda sat, sat i po? :D
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa sad je 2 sata jos sat i nesto polako jesti, klanjati sabah i to je to, malo sam i ja zijanio

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Očito se nisi "odrazio" dobro, nije sehur kad je izlazak sunca nego u zoru. :) :p
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ustajem za sehur i jedem, a izlazak sunca je u 3.54 dakle do tad mogu jesti
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gdje ti vidis Sunce prije 4 :p Izlazi tek tamo oko pola 6 nekad.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    zora je u 3:44 a izlazak sunca u 5:37
     
  18. selvin

    selvin Moderator

  19. sumeir

    sumeir Komšija

    Vrijeme koje si naveo je vrijeme nastupanja zore,samo ne znam gdje si u BiH pa je zora u 3:54 i to je period kada se mora zapostit.I to nije vrijeme kada izlazi sunce.

    Samo si pobrkao "termin" isto kao što ljudi brkaju cooler i ventilator. :)

    Evo vaktija pa pogledaj.

    [​IMG]
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma pobrko, mislio sam na zoru, kod mene u 3:54