Red Dead Redemption

Discussion in 'Igre i konzole' started by suppa_FMB, May 8, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    GTA 4 i meni je bila dosadna, čak sam odustao negdje na 45%. Samo zato što RDR ima taj ''interfejs'' ne znači da gospoda iz Eurogamera moraju oblatiti igru, koja ne liči ni jedne sekunde na GTA.


    edit ; Uglavnom se slažem sa Eurogamer recenzijama, ali ovdje su, po meni, pogriješili.
     
  2. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    igra je mrak :D
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po ovome sto sam vidio, dao bih joj solidnu devetku, ali cu pricekati do slijedeceg mjeseca sa kupovinom jer cu ipak ove sedmice uzeti Heavy Rain.
     
  4. senad_986

    senad_986 Komšija

    Sumnjam da je bas tako. Po tome ispade da je produkcija kostala $300 miliona. Ako se dobro sjecam, GTA4 je kostao 100 miliona i to je najveci budzet za jednu igru ikad. Vjerovatno su za RDR manje potrosili.

    Izgleda da je igra odlicna i nadam se da ce izaci i za PC.
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    http://www.ausgamers.com/features/read/2893081


    Ovdje ispade da je GTA 4 rađen na engine-u od RDR-a. :?
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ja dok ga ne zaigram i ne predjem, niti cu ga hvalit a niti cu ga pljuvat.
     
  7. gilla

    gilla Aktivista

    Jeste, rijec je o rageu. Zapravo rdr je radjen na engineu gta :D . Samo prema dojmovima izgleda da je unaprijedje poprilicno.
    Produkcija nije kostala 300 miliona $.
    Rockstar odnosno take2 kao izdavac ne dobijaju punih 60$ od prodatog primjerka. Poslije marze prodavaca, marze distributera, sonijeve i ms taxe konacnom izdavacu ostaje nekih 30,35$.

    Evo clanka, pogrijesio sam, rijec je o 4 miliona. Nije originalni clanak al bolje ista nego nista.
    http://www.joystiq.com/2010/01/12/sources-red-dead-redemption-development-in-trouble/

    Navodno citav projekat je odrzan kako bi san diego studio dokazao da moze praviti vrhunske igre.
    Rockstaru je dovoljno da samo pokriju troskove koji su nastali. A ako je tacno da je igra u produkciji 5 godina onda troskovi od 60-100 miliona nisu uopste iskljucivi.
    Prosjecni troskovi za vecinu vecih studija(place i sl) je oko 15 miliona godisnje pogotovo kad je rijec o vecim projektima.
     
  8. senad_986

    senad_986 Komšija

    E, vidis, to sam potpuno smetnuo s uma.
    Ma, dobro, 100-tinjak miliona ih je sigurno kostala produkcija. Mislim da ce prodati i vise od zacrtanih 4 miliona komada jer sudeci po recenzijama, igra je odlicna. Uz Mass Effect 2, RDR je glavni kandidat za igru godine.
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Kakvih ba 100 miliona? Nije prešao ni 20 kako se pisalo prošle godine. GTA 4 je imala sondtrackove, itd.. Ova nema ništa od onih ''điđa'' i još koristi engine od GTA.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Koja sreca pa ne prodah Xbox, die-hard sam fan Westerna, igrao malo veceras, zaljubio sam se :D
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Sam sad stvarno ljubomoran na prijatelja koji ima X-Box, nije još odigrao Metro 2033, a sad ima još Alan Wake i Read Dead Redemption da igra... :(
    Pa stvarno do kad više? Heh
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Baš je to bitno za ovu temu.
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ma naravno, bitnije je to što si ti napisao.

    Između ostalog je li neko igrao onu western igru koja za razliku od ove ima i za PC, zove se Call of Juarez, možda neko ima priliku da uporedi ove dvije, nismo baš imali zastupljen ovaj žanr u gaming industriji (barem da je valjalo čemu).

    Kako funkcioniše u igri opcija dobar, loš, (zao)?
    Eh samo još da su ubacili soundtrack na kom bi se našao Ennio Morricone, no opet će biti komentar na ovo da odoh u off topic..
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. Pasha

    Pasha Komšija

    Ja se držim teme, dok ti vidim nemaš ni više od 10 godina. Evo samo neke western igre :Alone in dark, Call of Juarez, Gun,Red dead revolver itd..

    Kad smo već kod Red dead revolvera koji puno sliči redemption-u ;

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. GW

    GW Moderator

    Alone in the dark western igra? :D
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Mislio sam na tricu iz 1994. Western-horror :D
     
  18. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Hajde na stranu lično vrijeđanje, međutim naveo si ovdje u svom post-u jednu igru koja je pionir u survival hororima? Alone in the Dark? Kad je ovo prešlo ''tamo'' ?
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Aha..zvučalo je kao da se Atari izdigao iz pepela i sad će da iznenadi cijeli svijet...(pomislio sam da izlazi nastavak ) :lol:
    I moram sebi zapisati ovo negdje, prva western-horor igra... :D
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Darkwatch je isto horror-western FPS, a cini mi se i stari Rise of the Triads.