Red Dead Redemption

Discussion in 'Igre i konzole' started by suppa_FMB, May 8, 2010.

  1. Pasha

    Pasha Komšija

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    AITD The New Nightmare je meni jedna od najdražih igara ikad. Ne sjećam se koji je to dio po redu bio..nije loš ni zadnji dio, ali ima ozbiljnih propusta, mogli su napraviti dobru igru. Možda su trebali stvarno krenuti opet putem western-horora, heh...(zadnji off topic sa moje strane)
     
  3. gilla

    gilla Aktivista

    Nema radiostanice ali ima itekako soundtrack, u specijalnom izdanju dobijas čitav soundtrack.
    Na gameplay klipovima se jasno čuju prilagođene muzičke numere tokom čitavog igranja.
    E sad ja kazem kojih 20 miliona. :D
    http://www.dailymail.co.uk/tvshowbi...s-players-relive-Wild-West.html#ixzz0oJjc0wTc

    5 godina u razvoju, studio 200-250 ljudi(koliko sam upoznat san diego nije ovoliko brojan ali je imao ispomoć drugih zaposlenika rockstara), godišnja plaća 100-120k po liku. Troškovi plaća su samo oko 80-100 miliona. Dakle cijena zavisi o vremena potrošenog na projekat, veličini projekta a samim tim i od broja ljudi koji na njemu rade.

    Redemption je nastavak red dead revolvera istog studija.( taj dole video, zapravo gore)
     
  4. Pasha

    Pasha Komšija

  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sada se gleda metacritic po recenzijama, a ne svaki (ne/pristrasni) sajt pojedinacno.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    jos par dobrih ekskluziva i isplati se kupiti xbox :D
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    kao sto vec rekoh - pravi sam Western fan, i ovo je jedina igra od Zelde-OoT da uzivam da lutam, tj. ne radim nikakve misije vec jasem uokolo po par sati i svako malo me igra iznenadi, covjek stvarno ima osjecaj da je sve zivo, da se bas nalazis na divljem zapadu. animacija konja je perfketna, muzika je cista desetka, ma meni je ovo Game Of The Year :D Jedino se cini poteska (il ja nisam stela nisaniti sa gamepadom), dosta puta me kojoti ili beze razbojnici koknuse ko djete :oops: Takodjer jos jedna zamjerka - na 37" plazmi malo teze je procitat upute u gornjem lijevom cosku ekrana i kad je nacrtana ikonica koju tipku pritisnuti (L1, R1, select itd) morao sam prici TVu da vidim koja je tacno.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Zato kažem da igra nikada nije dosadna (poput GTA). Ovdje npr. možeš otići u lov ili razgledati okolo, a banditi te napadaju istovremeno. :)
    Automatski je nišan, s toga probaj iz prve pucati. Pretpostavljam da još nisi dobio ''dead eye'', sa njim je puno lakše. Ja sam poprilično precizan (86% ) :p


    BTW Ovo će se još dugo igrati :D

    @dmr ima već dobrih igri koje su izašle na xbox a zaobišle su pc.
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    http://www.kotaku.com.au/2010/05/report ... ntly-cost/

    30% ovih para, po meni, otišlo je na reklame. Na svakom ćošku u Minhenu mogao si a vidiš RDR reklamu.
     
  12. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Evo citam po forumima da su ljudi odusevljeni red dead redemptionom, u ponedjeljak cu ga isprobati pa vam javljam utiske iz prve ruke.
     
  13. senad_986

    senad_986 Komšija

    Prosjecan, casual gamer ce prije kupiti razvikanu igru, nego kvalitetnu bez da je nahajpana.
    Naravno, ne kazem da je RDR losa igra, naprotiv.
    Eto, vidis da je kostala oko 100 miliona. :p
     
  14. gilla

    gilla Aktivista

    To svako zna, sa hypom i agresivnim marketingom mozes prodati najvece smece, procitah da se avatar igra prodala u skoro 3 miliona :lol: vise od recimo mass effecta 2, igre ne mogu se uopce porediti.
     
  15. RaP

    RaP Komšija

    :shock: stvarno mislim avatar sto ti je marketing
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Oplakah

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7q7v4F8r9Og&feature=player_embedded#![/youtube]

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rFoMvLmfFEY&feature=player_embedded[/youtube]
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ahahahaha :D Mochni bugovi :D
     
  18. Pasha

    Pasha Komšija

  19. Vedo

    Vedo Moderator

    ja ne mogu da prestanem hvaliti ovu igru, svaki side quest radim, pa nije normalno kakvu je Rockstar atmosferu stvorio, zipa ove scene (slikano sa mobom :oops: ), gdje god da oko pogleda tamo mozes i otici, a u usima zvidanje i usna harmonika

    [​IMG]

    fakin anblivbl :smt007
     
  20. Pasha

    Pasha Komšija

    Igra je beton. Ovo je jedna od onih igri koju mi je žao završiti. Zato ja derem pokera po cijeli dan, idem u lov i hvatam razbojnike :D