Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne, nego je port sa GameCube-a , koliko ja znam :wink:
     
  2. DC One

    DC One Aktivista

    Ma ovo je odlicno sada u poredjenju kako je izgledalo prije patcha.
    Zapravo PC verzija je port PS2 verzije.
     
  3. iPlay

    iPlay Komšija

    Instalirah je sinoc, extra je sve, samo mi nemojte reci da je ne mogu pomocu mias igrati?

    njesra... :(


    EDIT: Nasao sam Patch onaj za Mouse Support...
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Evo citam komentare, ja igram na tastaturi, namjestio sam sebi tako da mi najbolje odgovara, istini za volju imao sam poteskoca na pocetku, ali zbog RE-a sve bih ucinio....

    Inace evo ja mislim 12 sati tamo pise da igram, i sve mislim sad ce kraj sad ce kraj, a gledam da je neko igrao 23 sata, ubio sam pola ovih narko bosova, i onog malog u onoj dvorani, sad su naki gadljivi sa bodljama, Pi*** im materina, jos od PS1 nisam se ovako zagizao za monitor i tastaturu, jednostavno ne odvajam se.....

    Najljepsi je feeling kad mu metkom skines glavu......

    A sranje najvece ja kad mu skines glavu izadje neka sablja...ojj nema nista gore....

    A neznam sta ne valja sa ovim trgovcem oruzja, pa bas ti on neda da trosis metke uzalud i tjera te da po 100 puta prelazis jedan dio jer mislis da si mogao bolje proci (manje metaka potrositi a da ti manje oduzmu zivota)....

    I ne znam koja je razlika izmedju ovih i onih proslih zombija, isto ljudi isto govore aaaaaa, (oni spanci stalno govore te voja matar hahah jesam se valjo od smjeha), ma drama igrica je drama.....
     
  5. TopniK

    TopniK Komšija

    Evo novih srcreenshot-ova nastavka legendarnog horror serijala. Dobra stvar je što se radnja dijelom odvija po danu.

    http://www.gamespot.com/ps3/adventure/r ... abs;images

    Chris Redfield je ponovo tu, a prema nekim izvorima pojavljuje se i Albert Wesker, što mi nema smisla s obzirom da su ga u prvom dijelu prepolovili na pola, a i u Code Veronica je ''ponovno'' ubijen. Lik izgleda ne odustaje. :lol:
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Obožavam šta su uradili sa zadnjim dijelom Resident Evila, ovaj peti dio izgleda super, grafika i lokacije su pravo živopisni, samo vidim organizacije nekakve kako se bune protiv ubijanja crnaca :D

    Da mi je još samo odigrat onaj remake prvog dijela na konzolama, na novom engineu
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Organizacije za pobunu su kreteni :lol:

    Prosli nastavak Leon potamani citavo selo zutokljunaca i niko se nije bunio.
     
  8. TopniK

    TopniK Komšija

    Mišljenja su različita. Meni se lično nije svidio ni RE4 a ne sviđa mi se ni ovaj RE5 čisto iz razloga što su zombijima dali nove mogućnosti kao što je korištenje i bacanje raznog oružja. Jednostavno, za mene je RE igra u kojoj imaš posla sa zombijima tj. oživjelim mrtvacima koji se ne mogu koristiti oružjem niti grupisati kao ni brzo trčati. Ovi zombiji mi djeluju inteligentni. No opet, to je samo moje mišljenje.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sad ce prica o tome sta su pravi zombiji :lol:
     
  10. TopniK

    TopniK Komšija

    Neće. Iako sam nekada mislio da su zombiji samo mrtvaci, znam da može biti bilo kakav ljudski oblik omamljen nečim (virus, vjera, kult itd.) ali kažem da za mene kada je u pitanju RE najbolji recept predstavljaju upravo oživjeli mrtvaci. Jer prva 3 nastavka su popularna po tome, kao i po Racon City-u, a ovaj ambijent na istoku mi nikako ne izgleda kao pravi RE. RE4 se odvija u nekom španskom selu, a ovaj negdje na istoku i to po danu...
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    kakvom bolan istoku? :smt005
     
  12. TopniK

    TopniK Komšija

    Pa mene ono podsjeća na neke azijske zemlje... :mrgreen: Pa koja je lokacija u pitanju?
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Africko selo najvjerovatnije.
     
  14. Raptor

    Raptor Aktivista

    Nekako mi prevazidjeno da zombi samo napada, jede i vrti se oko svoje ose :roll:. Odnosno borba sa hordom maloumnih retarda... Samim tim su ogranicene mogucnosti, kako price, tako gameplaya...

    Serijal se bas osvjezio sa RE4...Nadam se da RE5 nece biti ista igra , druge tematike i tehnicke dotjeranosti.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    licno mislim da RE5 nece ponoviti uspjeh i atmosferu cetvorke.
     
  16. mc_82

    mc_82 Aktivista

    kad izlazi re5?
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    slijedece godine. ne prije proljeca najvjerovatnije.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Skinuo sam ovaj Patch koji poboljsa grafiku (nasao samo 1.1 PAL verziju) itd. medutim kada kliknem na njega javi mi gresku "Installation destination is not found". Zna li ko kako ovo rjesit.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    trazi mozda US patch...
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Kofol US verzija dolazi po defaultu sa tim ugradenim patchem (procitah na nekoj stranici) tako da nema 1.1 patcha za US verziju