Resident Evil [all about]

Discussion in 'Igre i konzole' started by TopniK, May 14, 2006.

  1. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Zelda: The Wind Waker imam i davno presao i skoro sam je poceo ponovo prelazit. Najbolja igra koju sam do sada igrao na GC-u. :D

    Metal Gear necu nabavljati jer mi se igra, licno, uopste ne svidja.

    Nije tacno. Je nemam modchip i ipak igram igre na GC-u :)
     
  2. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Bas upravo igram RE. Igra je strava, u pravom smislu :D I jako je duga. Jos sam na prvom discu a igram vec prilicno dugo.

    Idem nastavit igru ...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prije ce dobra Saturn emulacija zazivjeti za PSP. :lol:
    Necu davati toliku lovu na proc da bi emulirao nesto. Manje me dodje da uzmem chipovani Saturn sa Ebaya. :p
     
  4. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    1 Minimum System Requirements
    ----------------------------------------

    Processor: Intel Pentium 4 Processor 1.4GHz
    (Intel Pentium 4 Processor 2.4GHz or higher recommended)
    Memory: 256MB (512MB or more recommended)
    Video Card: 128MB VRAM card with DirectX 9.0c or higher /Shader 2.0
    (256MB VRAM or higher recommended)
    DVD Drive: 4x DVD-ROM or higher
    Hard Drive Space: 7.0GB of free space required.
     
  5. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Jebote, vise nego Sims sa exp. zauzima. :)
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    za sims 2 sa expanzijama treba 15 giga :D
     
  7. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Citao sam (i vidio) da je port jako los. I dalje stoji da je GameCube verzija najbolja do sada. Iza nje je PS2 verzija i daleko iza PC verzija.

    Kao vjeran fan RE (i Silent Hill) serijala ovu igru necu sebi upropastiti igrajuci ovaj vic od porta. Nego cu fino nabaviti za GameCube cim predjem Resident Evil pa Resident Evil Zero na GameCube-u. Hronoloski naravno, kako su izasle :)

    Ako ikako mozete igrajte RE4, barem, na PS2. Licno, radije ne bi nikad ni igrao RE4 nego ovaj PC port.

    Slicno je i sa Onimusha 3 i Devil May Cry 3. Grozni portovi :(
    Capcom je trebao sam portovati sve tri igre, a ne davati nekim upitnim programerskim kucama da urade portove. :roll:
     
  8. Tenga

    Tenga Aktivista

    Meni Onimusha 3 bi OK, a ni ovaj RE4 nije los da je nemoguce igrat za razliku od DMC3 koji ni sa gamepadom nisi mogao kako treba igrat.
     
  9. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Presao sam Resident Evil sinoc ! Bravo ja :D

    Sad cu jos jednom preci ali sa Jill umjesto sa Chris. Cuo sam da ona dobije Granade Launcher :eek:
     
  10. DC One

    DC One Aktivista

    RE4 je sasvim OK kada je gameplay u pitanju, grafika je jedni stvarni problem u ovoj konverziji. Iz Capcoma su rekli da je u izradi patch koji ce ispraviti sranje koje su majmuni iz Sourcenext-a uradili, međutim kada ce se to desiti nije poznato.
     
  11. TopniK

    TopniK Komšija

    Granade Launcher ćeš dobti tj. naći negdje u igri kada drugi put prelaziš. Znači moraš preći jednom pa snimiti i onda drugi put.
     
  12. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    OK. Tako sam i uradio. Ali sad igram na "Hard" i stvarno je HARD :shock: Valjda cu nekako uspjet' ostati ziv doke ne nadjem Granade Launcher :p Stvarno je zafrkano. Nigdje municije a svugdje Zombies. :?
     
  13. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Da je bilo-koja druga igra u pitanju, ne bi se bunio toliko, ali kod RE serijala ne oprastam nista :) Isto vazi i za Onimusha. Odlicna na konzoli, ali izgubila pola svog sjaja na PC-u. DMC ma i ne zanima toliko.

    Pogledajte samo kako dobro Konami uradi PC portove za svoj Silent Hill serijal. To su vrhunski portovi dostojni sojih konzolaskih orginala.

    Kad bi Capcom sebi uzeo Konami kao uzor i radio kao i oni, imali bi sjajne portove RE/Onimusha/DMC serijala.
     
  14. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Prekuco na PS2...ma ono...ok je igra sama za sebe, ali nema onaj šmek dvojke, a ni samog serijala... ima i previse iritantnih bossova te premalo puzzleova.
    2&3 su zakon i gotovo, te onaj Outbreak na PS2 takodje nije losh. Jos da se 2&3 daju pokrenut na XP-u... :cry: meni padaju ko krushke
     
  15. TopniK

    TopniK Komšija

    Prvi i drugi dio su meni najbolji. Trojka je već malo urađeno ''nazor''. A inače RE4 je dobra igra. Samo što ima pogrešan naziv ''Resident Evil''. Jer ovo nije Resident Evil. U Resident Evilu neprijatelji su uglavon zombiji i nema onih Kung fu fazona kao i ono tako glupo i naivno kupovanje oružja.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Prilicno sam siguran da sam u onom selu na pocetku igre vidio zombije (nisam preso igru) ili su neki mutanti :mrgreen:
     
  17. TopniK

    TopniK Komšija

    Ljudi omamljeni nekom religijom i nekakvim kultom-sektom. Ponađaju sa kao zombiji osim što su brži i pametniji a i bacaju sikire i razno oružje na tebe. :)
     
  18. ming

    ming Veteran foruma


    Zombi ne mora biti samo ono sto vidis u Holivudskim filmovima.

    Upravo pravi zombi je ono prikazano u resident evilu;


    Ispiranje mozga pomocu droga ili vudu magije.
     
  19. TopniK

    TopniK Komšija

    Razumijem šta želiš reći ali Resident Evil serijal zapravo čine zombiji i po tome je RE poznat i cpecifičan.

    Ovo sa četvorkom je ekstra ideja i igra je dobra ali nije to Resident Evil kad ti, opet kažem, ubijaš neprijatelje pomoću Kung Fu-a i kupuješ oružje od sablasnog trgovca.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Ne razumijes, zombiji su i u cetvrtom dijelu, samo nisu onaj holivudski klise.