S.T.A.L.K.E.R wtf?

Discussion in 'Igre i konzole' started by Stihoklepac, Mar 23, 2007.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja na 6600GT igram na high, 12xx/10xx rezoluciji u 25-30 fps-a. I vise nego dobro :)
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    da ali na STATIC LIGHTING, a ja igram na full dynamics.

    ja na static na max aa4x AF8x @1680 x 1050 imam 70+ fps , zapravo je fps oko 100 rijetko padne ispod :), ali ovaj full dymanics ili kako se vec zove ( onaj najzahtijevniji mod ) je spor do ubera a sto ne bi trebo da bude.......
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Zahebi full dinamic light,ovo se jos treba optimizirati,ovaj patch koji je izasao je uglavnom sa ispravkama gameplaya,cekamo nove nvidia drivere,neki patch za grafe...
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovo je jedna od najgorih / glupljih igara ikad. Belaj je u tome sto ti citav sanzer ispucas liku u glavu a on ni da se mrdne, neg stoji kulerski i dalje te puca, tek sa osmim metkom ga uspijes oboriti. Dobijes osjecaj isto da ga fulas, a pucas ga u glavu sa 5 m. Ili npr, ona dvocjevka, pa hebo te ta igra kad moras u stomak lika 3 ili 4 puta sa 2m sa njom pogodit da bi se on trznuo..Razocarenje pravo, realniji Serius Sam :lol:
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ako si dobar u CS-u bices dobar i u Stalker-u, AI u ulicnim borbama me jako podsjeca na CS.

    Sto se tice primjera koji si naveo, zavisi koga pokusavas ubiti, protivnici imaju razlicite osobine, neki su puni teflona dok neki adidas trenerke nosaju :D
    Nemam razloga da branim igru ali su protivnci upravo kako i trebaju biti, Ja zamjeram ovoj igri nedostatak kontinuiteta i cal .50 snajper.
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dok ne dobijes malo jace puske, gotovo pa nemoguce covjeka ubit. Dvocjevka sa 4-5 metara ubije iz prve. Na daljinu ne treba ni pokusavat ni sa jednom puskom. Ko da u prazninu pucas. To mi je jedina zamjerka. BTW u CS bomba ne moze covjeka raznijet :lol:
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma ne pokusavam ubiti Terminatora nit T-Rexa neg obicnog klosara u trenerci, koji nema ni sljem na glavi nit ista drugo. A ja ga medu oci pucam, a on ni da se fol trzne. Grijeh je porediti ovu igru sa CS-om, al eto, svako ima svoj ukus i o tome se ne raspravlja. Meni je igra s*anje zesce.
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Snajpe postoje i ako mozes u vuglu potrefit ukida iz prve,sto se tice ekonomicnosti kad ubijete prvog jaceg monolita dobijate custom assault rifle koja skida bolje od snipe u semiautomatik na svim udaljenostima,alternativa je m16 sa optikom ili bez.
    kalas je smijesno neprecizan..... moj najdrazi grenade launcher skida sve zivo i mrtvo al njega dobijete tek pred ulazak u grad.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Meni je igra genijalna.
     
  10. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    @vedolino: Ti si izuzetak shvatio kao pravilo. Kalas je jednostavno lose oruzje, smisli nesto drugo il' idi pa se lijeci :)
    Sto se tice close combat, ostajem pri tome da se AI ponasa slicno kao CS igraci.

    Kad sam uzimao prvi snajper, Monolith i jos 2-3 levata su se poceli penjat' na toranj. sviju sam nalup'o s 8 komada iz semi auto sacmare 8)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ocito ti trebas ocnom doktoru, gdje to ja napisa ista za kalas. Pisao sam za pistolj, istina je = treba ti citav sanzer da nekom saspes u nos da bi ga oborio, a protivnik je covjek a ne neki div ili bozanstvo tako da me to najvise odbilo. Ti dok pucas lika, on nit se trza nit daje znakove "bola" i dobijes osjecaj kao da ga fulas (a pucas ga sa pistoljem sa 6 m u glavu). Ma ova igra uopste ne vrijedi ove rasprave al et..cisti prosjek, nazalost...
     
  12. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Ne znam sta si ti igrao, ali jedan precizan metak u glavu iz pistolja sa 3-4 metra ubije covjeka.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    e ne znam, skinuo sam i onaj patch medutim isto gov*n. Uninstall :)
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    CS style, ako te prereže rafalom nema šanse da živ ostaneš. Ili sačmarica na blizinu.
     
  15. azzaro

    azzaro Aktivista

    Ima bug, kalash uopste ne plasira pogotke po nisanu, kao sto bi trebalo vec mu je centar pomijeren iznad stvarne tacke. Odmah sam to skuzio i ako izvrsis korekciju kalash postaje ubica na pojedinacnom gadjanju... Kod heklera nisam pratio.
    Moj izbor "abakan" definitivno.

    2 cm iznad stvarne musice na nisanskoj spravi :)
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Dobre vijesti, novi driveri od nvidie (97.94) napokon donose bolje performanse u igri, ev sada probo i uvjerio se 1680 x 1050 i fulldynamics mode nisu vise puste zelje nego stvarnost za onoga ko ima 8800 graficku :)


    Odoh da konacno odigram igru.....
     
  17. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Evo je je tek sad instalirao, naravno dyinamic light je iskljucen, za sada sve ide na high bez stekanja...sad valja vidjeti kakva je igrivost i ostalo...naravno nisam je instalirao na svojoj kanti :mrgreen:
     
  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    Komentar godine :smt005 :smt005 :smt005 Nisam odavno procitao gluplje sta :roll:

    Kupi si odgovarajucu graficku pa opet odigraj Doom3 i FarCry sa Very High postavkama, mnoge nove igre nisu im ni dorasle, a pogotovo S.T.A.L.K.E.R.!!!
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Slazem se, meni HL2 Episode 1 izgleda bar duplo bolje od Stalkera.
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    Ma stalker, je pravljen samo da se dokazu, da pokazu kakvu grafiku mogu napraviti, optimiziranosti nema, igrivosti (bar za mene) nema, al grafika je zato nalickana :mrgreen: :wink: