S.T.A.L.K.E.R wtf?

Discussion in 'Igre i konzole' started by Stihoklepac, Mar 23, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ok necu sad da seruckam ali s obzirom da mi je prvi put mashina zakukala kako fali swap-a i s obzirom da prvih jedno 5 min igre ucitava prejako napucan world ala fallout 2 (sto je inace najbolja stvar na igri) ali WTF!!!
    Giga rama i jedva vuche mashina... jel mi se cini ili ovo bez 2gige nece ni da se vrti ?

    znaci jednako stopa na amd 3600x2,1gb ddr2,1950pro kao i na
    c2d 6300,1gb ddr2,7900gt

    ideje?
     
  2. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Haj' kad probam ja javim ti. U mene su slabije ostale komponente, ali su 2 gige rama.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    cekaj dok izadje patch koji ce da popravi performanse.ili trazi neki tweak na netu za performanse :evil:

    a sto se masinerije tice nabavi c2q 2gb ddr2 i 8800gtx i miran si :evil:

    jednostavno nema ti druge :roll:
     
  4. DC One

    DC One Aktivista

    Uobicajan problem, postoje dva rjesenja. Prvo da da iskljucis dynamic lightning (tj. prebacis na static), sto po mom misljnju nije bas prihvatljivo buduci da imas popricno dobru grafu te da je osvjetljenje u igri jako dobro uradjeno. Drugo rjesenje je smanjivanje detalja, lightning distance, shadow detail te texture detail (cini mi se da se ovako zovu opcije). Malo eksperimentisi dok ne pronadjes neki optimum za svoju konfiguraciju. Trzanje se moze eliminisati, ja je igram sa gigom rama i dynamic ligtningom na GF 6800.
     
  5. Moncho

    Moncho Komšija

    kod mene nema problema sa 2 gige rama, ali zato imam problem laga u igri, mouse laga, dosada igra sa najvecim mouse lagom, da je nemoguce igrati, ne kontam do cega je jednostavno vishe nisam uopste pametan.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ev nastimao sam da bude "igriva" sa dinamic light ali je previshe neigriva da bi bila hit ....ocu motornu pilu da idem kroz ljude a ne da hodam oko mutiranog kera po dana...
    igra srednja zalost...samo za mazohisticne igrace
     
  7. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Tacno tako, bolesnije od Postala ! :D

    Samo , smijesno mi je to da pri instalaciji zahtjeva 9,xx GB a kad se instalira "tezi" svega 5,xx GB :roll: :shock:
     
  8. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Nije ni flashpoint igriv pa je megahit.
    Hvala Bogu pa nije igriva kao GTA i sto nije taj tip igre.
    U mene je sempron 2400+, giga rama 400mhz, i radeon 9600pro 256MB, neda mi ni upaliti dynamic light...stoji zakljucno na static a globalno sam setting postavio na high pod basic, u advanced nisam ni ulazio, i radi super a izgleda jos bolje nego i Doom3 i FarCry skupa, pa me zamisljanje bolje grafike sa dynamic lights u njoj puno ni ne tangira. I ovako su mi sjene extra, u jednom momentu stojim pored vatre i vidim svoju sjenu na zidu a iza hoda lik sa lampom i pojavi se i druga sjena...i sve to na onolikoj mapi...u COD2 npr mogu nekako sjene upaliti ali performanse grohnu srkoz.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Treba bas puno rama za dinamic light i 1200x1024 rezoluciju,lm najbolje je u igrici taj feeling fallouta ....ali balisticki model iliti sam cin napucavanja je malo previshe ono ....
     
  10. MisterYES

    MisterYES Novi član

    Jest...kalash se ponasha kao Gewehr na PAM-u :D:D:D Doduse neprobah prebaciti na single firing mode ili kako vec :D
     
  11. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Javim ti kad nabavim igru, stihi. Konfe su nam prilicno slicne osim sto je kod mene 2GB "malo brzeg" RAM-a, pa cemo vidjeti kolika je razlika.

    Sudeci po onome sto sam cuo/citao, treba ti vise od 1GB RAM-a. Vidjet cemo ...
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    i SLI neka verzija, jer evo ja sam ovom svojom GTS ciom nemogu napravit da radi prihvatljivom brzinom..... :oops:
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma igra je drek kad steka na 8800GTS. Radili su je 6 god. i nisu je mogli optimizirat, treba ih na lomacu :twisted: :twisted: :twisted:
     
  14. Sale

    Sale Aktivista

    nazalost danas je sve vise takvih :cry:
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    najgore je to sto sa static lighting radi na 150 fps a ostala dva moda padnu skorz do 20-30 fps uz uzasan mouse lag ;(
     
  16. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Evo instalirao, probao, uninstalirao.

    Igra ne šteka sa 2 GB RAM-a, ali je presmiješna.
     
  17. Moncho

    Moncho Komšija

    Ev malo sam cacko po netu i saznao da je nemoguce igru igrati u dynamic (Dx9 mode) modu. Jednostavno 8800 GTX nema tu sta da trazi, jednostavno pada na koljena i moli za oprost programera :shock: :? .

    Cekamo patch da vidimo oceli sta se popravit:).


    P.S.Static mode radi ko podmazan koji je btw dx8 mode :lol:
     
  18. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Pazi dinamic light radi ok kada prodjes kroz nivo i kad "pohvata" sve izvore svjetla,sto se tice meme i sa 1,5gb ddr2 steka na dynamic.

    P.S. da su je optimizirali cekali bi do 2009-te ovako igraj shuti i trpi.

    Falloutolika je i radi toga je gotivim ...sve ostalo srednja zalost ala Far Cry
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ima patch na game copy ali nemozete ocitat save game-ove jer ocito mjenja skripte u igrici.
    nakon toga bar kod mene je slucaj igrica dobije svaki 5-6 quick save napad ispadanja na desktop.

    uglavnom 7 krajeva ovisi o tome kako igrate uglavnom kotarisite se para prije ulaska u reaktor
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    ja pomaka sa patchom nikakvog ne vidim i dalje uredno sve na nigh osim AA i 1024 x 768 igra ide na 20-40 fps sto je bruka svih bruka :)